Бугарске ритмичарке освојиле 18 медаља у Лисабону

Фотографија: fbgr.org/

18 медаља – 5 златних, 8 сребрних и 5 бронзаних, освојиле су бугарске гимнастичарке на турниру у ритмичкој гимнастици у португалској престоници Лисабону. Победница у вишебоју Невјана Владинова освојила је титулу у вежбама лоптом, чуњевима и траком, док је у вежби обручем освојила друго место. Победница у вежби обручем је Борјана Калејн којој је поред златне припала и бронзана медаља у вежби лоптом. Катрин Тасева је освојила две сребрне медаље – у вежби чуњевима и траком. У категорији пионирки се Катрин Цонева окитила сребром у финалној вежби лоптом и две бронзе у вежби вијачом и чуњевима. Стилијана Николова је освојила сребрну медаљу у вежби чуњевима и бронзану у вежби лоптом, а Красимира Илијева је освојила сребро у вежби траком.

Више из ове категориjе

Григор Димитров

Григор Димитров игра у трећем колу Ролан Гароса

У тешком мечупротив 13. на светској ранг-листи Марина Чилића бугарски тенисер Григор Димитров је победио са 6-7(3), 6-4, 4-6, 7-6(2), 6-3 и пласирао се у треће коло Ролан Гароса. Ово је Димитрову четврти пласман у треће коло тог турнира...