Величина текста
Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

Бугарке са шест медаља на турниру Светског купа у ритмичкој гимнастици

Фотографија: БГНЕС

На турниру Светског купа у ритмичкој гимнастици у Софији репрезентација Бугарске у групним вежбама и Катрин Тасева освојиле су шест медаља. После златне медаље у вишебоју у суботу, у недељу су се у групним вежбама Бугарке окитиле сребром у финалу са три обруча и два пара чуњева. Катрин Тасева је бриљирала на турниру – у суботу се изборила за бронзу у вишебоју, а у недељу је том одличју додала још три сребрне медаље у финалу у појединим справама. Пре недељу дана, са првог турнира у овој сезони који се бодује за Светски куп, у италијанском Пезару, Бугарке су се вратиле са пет медаља.

Више из ове категориjе

Фотографија: Sport PR Events Managment

Петар Стојчев препливао Гибралтарски мореуз

Петар Стојчев је постао први Бугарин који је препливао Гибралтарски мореуз по правилима Oceans seven без неопренског одела. Стојчев је удаљеност од 16,4 км између литица европске обале шпанског града Тарифи и афричке обале у Мароку препрливао за 3 сата и..

објављено 16.4.24. 13.13
Викторио Илијев

Викторио Илијев нови европски шампион у боксу

Викторио Илијев постао је европски првак у боксу на Првенству за сениоре и сениорке у Поречу, Хрватска, у категорији до 60 кг. Илијев је у финалу савладао Богдана Челдика из Украјине. Подсетимо да је Бугарска освојила пет медаља на Европском..

објављено 15.4.24. 14.06
Стојка Крастева

EUBC представио филм о олимпијској шампионки у боксу Стојки Крстевој

Европска боксерска конфедерација (EUBC) представила је филм посвећен олимпијској шампионки из Токија Стојки Крстевој. Филм у трајању од 48 минута је шеста епизода серије "The Protagonists." Крстева у епизоди прича о трновитом путу до успеха...