Алпиниста Иван Томов погинуо у несрећи у Хималајима

Иван Томов
Фотографија: архива БГНЕС

Бугарски алпиниста Иван Томов, који је јуче постао трећи Бугарин који је освојио врх Лоце и други који је то учинио без додатног кисеоника, погинуо је у несрећи у Хималајима, јављају из компаније која је организовала експедицију.  Пре неколико дана оркански ветрови су уништили шатор Томова, те је он био приморан да настави са опремом коју је позајмио.За  БНР је казао да га још мучи кашаљ, али ће ризиковати и покушати да се испе на врх.

Више из ове категориjе

Кубрат Пулев

Обновљена лиценца Кубрата Пулева у Калифорнији

Спортска комисија Калифорније обновила је суспендовану лиценцу бугарског боксера Кубрата Пулева у тој савезној држави. То се догодило пошто је Пулев лично одговорио на неколико питања чланова Комисије везано за скандал са новинарком Џенифер Равало коју..

објављено 23.7.19. 11.12
Александра Начева

Европско сребро за Александру Начеву у троскоку

Александра Начева је освојила сребрну медаљу у финалу троскока на Европском првенству за јуниоре до 20 година у Буросу (Шведска). У финалу у шведском граду светска шампионка у овој старосној групи од 2018. године Начева је остварила резултат 13.81..

објављено 22.7.19. 15.26

Мушка кадетска одбојкашка репрезентација Бугарске вицешампион Европе

Кадети одбојкаши Бугарске (до 17 година старости) постали су вицешампиони Европе. Они су се окитили сребром у Варни пошто су на финалу изгубили са 1-3 од Француза. Тако су пулени Мартина Стојева који су пре две недеље освојили титулу на Балканијади,..