Величина текста
Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

Бугарски фудбалери изгубили још један меч у квалификацијама EURO 2020.

Фотографија: БГНЕС

Фудбалска репрезентација Бугарске је изгубила код куће меч против Косова у квалификацијама за Европско првенство 2020. године са 2:3. Нашим фудбалерима ово је четврта заредом утакмица без победе. Репрезентација Косова је прва дала погодак а пре краја првог полувремена Бугари су изједначили резултат. У 55. минуту резултат је постао 2:1 за Бугаре, али су гости, који су током целе утакмице били борбенији, у 64. минуту изједначили резултат, након чега су у 92. дали још један погодак и тако добили меч. После овог пораза Бугари више немају ни теоретску шансу да догодине играју на Европском првенству.

Капитен бугарске репрезентације Ивелин Попов је после утакмице признао да је репрезентација Косова била боља.

Више из ове категориjе

Нургул Салимова

Нургул Салимова представља Бугарску на Турниру кандидата у шаху

Нургул Салимова је једина такмичарка која ће представљати Бугарску на Турниру кандидата у шаху, који почиње данас у Торонту, након што је одличним наступом на Светском купу у шаху прошлог септембра изборила своје место за учешће на њему. Турнир..

објављено 3.4.24. 17.22
Григор Димитров

У финалу мастерса у Мајамију Григор Димитров изгубио од Јаника Синера, али је од данас званично 9. тенисер света

Најуспешнији бугарски тенисер Григор Димитров није успео да освоји титулу на мастерс турниру у Мајамију. Након 73 минута игре он је изгубио финале од Италијана Јаника Синера са 3:6, 1:6. Тако 32-годишњем Димитрову није пошло за руком да освоји 10. трофеј у..

објављено 1.4.24. 09.10

У Мајамију Димитров победио Алкараза – у полуфиналу игра против Зверева

Григор Димитров је одиграо изванредан меч и пласирао се у полуфинале мастерса у Мајамију. Бугарин је са 6:2, 6:4 победио другог тенисера света –Шпанца Карлоса Алкараза. Меч је трајао сат времена и 32 минута. Тако ће Димитров први пут играти у..