Кирил Николов-Дизела освојио 2. место на маратону Olympus у Грчкој

Фотографија: @Dislfanclub

Маратон Olympus у Грчкој окупио је најбоље такмичаре на свету како би их одвео у дом богова – планину Олимп. Ово је била седма трка Скајранинг лиге. Маратонска траса је била дужине 44 км и висинске денивелације од 3.200 м, а највиша тачка јој је била 2.780 м. Победник је Кирила Николова претекао за минут и по, иначе је бугарски маратонац доминирао у већем делу трке. Ово је четврто учешће Николова на грчком маратону који је ове године претрчао за 4:31:47 минута и тако је поставио ново најбоље време које је за чак 11 минута боље од старог. Прво место код мушкараца освојио је Мароканац Заид Аит Малек који је трку завршио резултатом 4:31:47. После маратона у Грчкој се Кирил Николов попео на 6. позицију у генералном пласману са укупно 188 бодова. Николов се припрема за учешће у маратонској трци BUFF® EPIC TRAIL 42K, која ће се одржати 14. јула у Шпанији.

Више из ове категориjе

Бугарска краљица брејкденса Queen Mary изборила квоту за Олимпијаду у Паризу

Данас брејкденс окупља бројну публику коју привлаче експлозивни елементи, луди ритам и креативан стил. И мада је брејкденс близак уметности, он ће вероватно постати олимпијски спорт пошто су га организатори Олимпијских игара у Паризу 2024. године..

објављено 16.10.19. 12.49

Влада прекида своје односе са Фудбалским савезом Бугарске

Влада прекида своје односе са Фудбалским савезом Бугарске све док његов председник Борислав Михајлов не поднесе оставку. То је изјавио министар омладине и спорта Красен Кралев на брифингу у Министарском савету. Он је подвукао да је последњих година..

ажурирано 15.10.19. 16.14
Миглена Селишка

Бронзa за Бугарску на Светским играма спортова на плажи

Бугарска је освојила своју прву медаљу на Светским играма спортова на плажи. У првом такмичењу те врсте које се одржава у Катару, а у којем учествује 97 држава, рвачица Миглена Селишка се окитила бронзом у категорији до 50 кг. Бугарка је изгубила од..