Кирил Николов-Дизела освојио 2. место на маратону Olympus у Грчкој

Фотографија: @Dislfanclub

Маратон Olympus у Грчкој окупио је најбоље такмичаре на свету како би их одвео у дом богова – планину Олимп. Ово је била седма трка Скајранинг лиге. Маратонска траса је била дужине 44 км и висинске денивелације од 3.200 м, а највиша тачка јој је била 2.780 м. Победник је Кирила Николова претекао за минут и по, иначе је бугарски маратонац доминирао у већем делу трке. Ово је четврто учешће Николова на грчком маратону који је ове године претрчао за 4:31:47 минута и тако је поставио ново најбоље време које је за чак 11 минута боље од старог. Прво место код мушкараца освојио је Мароканац Заид Аит Малек који је трку завршио резултатом 4:31:47. После маратона у Грчкој се Кирил Николов попео на 6. позицију у генералном пласману са укупно 188 бодова. Николов се припрема за учешће у маратонској трци BUFF® EPIC TRAIL 42K, која ће се одржати 14. јула у Шпанији.

Више из ове категориjе

14-годишња Аја Митева остварила историјски успех за бугарски коњички спорт

14-годишња Аја Митева је освојила прву медаљу са европских такмичења за јуниоре и девојке у 105-годишњој историји бугарског коњичког спорта. Десило се то на Европском првенству у прескакању препона за децу у Холандији где је освојила бронзу. У..

објављено 15.7.19. 15.12

Тим ФК Левски победио у гостима фудбалере Ружомберока

Момчад ФК Левски савладала је у гостима словачки Ружомберокса 2:0 на градском стадиону истоименог града у првој утакмици првог кола квалифукација за Лигу Европе. Први погодак бугарски тим је забележио након нешто више од пола сата игре. Када су по..

објављено 12.7.19. 09.47
Тихомир Иванов

Злато за Тихомира Иванова у скоку увис на Универзијади у Напуљу

Тихомир Иванов је освојио златну медаљу у скоку увис на Универзијади у Напуљу. Резултат Бугарина у финалу је 2,30 м чиме је он побољшао сопствени резултат за ову сезону - 2,26 м. Тако је Иванов освојио норму за учешће на светском првенству у лакој..