Злато за Тихомира Иванова у скоку увис на Универзијади у Напуљу

Тихомир Иванов
Фотографија: БОК

Тихомир Иванов је освојио златну медаљу у скоку увис на Универзијади у Напуљу. Резултат Бугарина у финалу је 2,30 м чиме је он побољшао сопствени резултат за ову сезону - 2,26 м. Тако је Иванов освојио норму за учешће на светском првенству у лакој атлетици ове јесени у Дохи. Освојену норму већ има имају и Ивет Лалова (200 м), Радослава Мавродијева (кугла), Габријела Петрова (тројни скок) и Мирела Демирева (скок увис).

Више из ове категориjе

14-годишња Аја Митева остварила историјски успех за бугарски коњички спорт

14-годишња Аја Митева је освојила прву медаљу са европских такмичења за јуниоре и девојке у 105-годишњој историји бугарског коњичког спорта. Десило се то на Европском првенству у прескакању препона за децу у Холандији где је освојила бронзу. У..

објављено 15.7.19. 15.12

Тим ФК Левски победио у гостима фудбалере Ружомберока

Момчад ФК Левски савладала је у гостима словачки Ружомберокса 2:0 на градском стадиону истоименог града у првој утакмици првог кола квалифукација за Лигу Европе. Први погодак бугарски тим је забележио након нешто више од пола сата игре. Када су по..

објављено 12.7.19. 09.47

ФК Лудогорец пао од Ференцвароша с 1:2

Бугарски фудбалски шампион ФК Лудогорец пао је од мађарског Ференцвароша резултатом 1:2 у првом мечу првог кола квалификација за Лигу шампиона. Лудогорец је важан гол постигао преко Јакуба Швијерчока у 31. минуту, али су у другом полувремену Мађари..