Григор Димитров иде у полуфинале US Openа

Фотографија: БТА

Бугарин Григор Димитров забележио је један од најважнијих тријумфа у својој каријери – у четвртини финала Отвореног првенства САД у тенису савладао је Роџера Федерера у пет сетова: 6-3, 4-6, 6-3, 4-6, 2-6. За пласман у финале турнира он ће се борити против Руса Данила Медведева, који је елиминисао Стана Вавринку са 7-6 (8-6), 6-3, 3-6, 6-1 после 2 сата и 33 минута.

Више из ове категориjе

Бугари трећи у А групи ЕП у одбојци за мушкарце

Мушка одбојкашка репрезентација Бугарске изгубила је са 1:3 гема (25:22, 23:25, 21:25, 17:25) последњи меч у А групи Европског првенства у одбојци за мушкарце игран против Италије у Монпелијеу. Оба тима су још пре овог меча обезбедила место у осмини..

објављено 18.9.19. 10.10

Злато и бронза за Бојана Лефтерова на Европском првенству у атлетици за ветеране

На Европском првенству у атлетици за ветеранеу Венецији, Италија, Бугарин Бојан Лефтров је у старосној категорији 65+ освојио златну медаљу у трци на 1.000 м са резултатом 37:59.42 мин. Дан раније Лефтеров је учествовао и у трци на 1.500 м и..

објављено 9.9.19. 16.44

Григор Димитров се вратио међу првих 25 у светском тенису

Најбољи бугарски тенисер у историји Григор Димитров попео се са читава 53 места на светској ранг листи. Он је већ двадесет пети актовом од 1.432 бода.Овај запажени напредак Димитров дугује  свом пласману на полуфинале Отвореног првенства САД у..