Подкаст на српском

Салимова постигла реми на Турниру кандидата за изазивача светског првака

Нургул Салимова је у петом колу Турнира кандидата за изазивача светског првака у Торонту изједначила са бившом светском шампионком Тан Џонгји из Кине. Црним фигурама 20-годишња Бугарка врло мирно је одиграла меч против водеће у прелиминарном пласману и..

објављено 10.4.24. 10.20
Нургул Салимова

Салимова забележила прву победу на Турниру кандидаткиња у шаху

Нургул Салимова забележила је прву победу на Турниру кандидидаткиња у шаху у Торонту. На четвртој табли је 20-годишња Бугарка белим фигурама победила бившу другу шахисткињу на свету Хумпи Конеру из Индије. Салимова је лако парирала свим покушајима..

објављено 8.4.24. 08.44

Нургул Салимова представља Бугарску на Турниру кандидата у шаху

Нургул Салимова је једина такмичарка која ће представљати Бугарску на Турниру кандидата у шаху, који почиње данас у Торонту, након што је одличним наступом на Светском купу у шаху прошлог септембра изборила своје место за учешће на њему. Турнир..

објављено 3.4.24. 17.22
Григор Димитров

У финалу мастерса у Мајамију Григор Димитров изгубио од Јаника Синера, али је од данас званично 9. тенисер света

Најуспешнији бугарски тенисер Григор Димитров није успео да освоји титулу на мастерс турниру у Мајамију. Након 73 минута игре он је изгубио финале од Италијана Јаника Синера са 3:6, 1:6. Тако 32-годишњем Димитрову није пошло за руком да освоји 10. трофеј у..

објављено 1.4.24. 09.10

У Мајамију Димитров победио Алкараза – у полуфиналу игра против Зверева

Григор Димитров је одиграо изванредан меч и пласирао се у полуфинале мастерса у Мајамију. Бугарин је са 6:2, 6:4 победио другог тенисера света –Шпанца Карлоса Алкараза. Меч је трајао сат времена и 32 минута. Тако ће Димитров први пут играти у..

објављено 29.3.24. 09.10

Димитров у Мајамију савладао Хуркача, следећи меч игра против Алкараза

Григор Димитров пласирао се у четвртфинале тениског турнира из серије Мастерс 1000 у Мајамију, након што је у мечу који је трајао 2 сата и 41 минут савладао Пољака Хуберта Хуркача резултатом 3:6, 6:3 и 7:6 (3). Димитров ће први пут у каријери играти у..

објављено 27.3.24. 08.32

Бугарски спортисти са Дауновим синдромом освојили шест медаља

Бугарски спортисти освојили су шест медаља на највећем такмичењу спортиста са Дауновим синдромом „ TRISOME GAMES 2024 ” у Анталији (Турска), преноси БТА. Александар Асенов освојио је две златне медаље – у триатлону и скоку у даљ са резултатом 4,26 м...

објављено 26.3.24. 16.55

Први рекет Бугарске играће у осмини финала турнира у Мајамију

Григор Димитров изборио је пласман у четврто коло тениског турнира на тврдој подлози из серије „Мастерс“ у Мајамију, САД, с наградним фондом од 8,9 млн долара. Најбољи бугарски тенисер остварио је одлучујућу победу над 56. тенисером света Јаником..

објављено 26.3.24. 08.47

Тенисерка Денислава Глушкова играће у полуфиналу турнира у Анталији

Бугарска тенисерка Денислава Глушкова наставља свој одличан наступ на турниру у турском граду Анталији. Она је освојила осму заредом победу и пласирала се у полуфинале сингла. После 44 минута игре Бугарка је са 6:2, 6:2 савладала Екатерину..

објављено 22.3.24. 15.58

Одложен дугоочекивани меч између Кубрата Пулева и Махмуда Чара

„Дуел између Кубрата Пулева и Махмуда Чара за светску титулу у тешкој категорији Светске боксерске асоцијације (WBA) је одложен, саоштили су из стручног штаба немачког боксера. Разлог за одлагање сусрета је повреда 39-годишњег Немца, због које је био..