Више од 1.700 учесника очекује се на полумаратону у Софији ове недеље

Преко 1.700 учесника пријавило се за полумаратон који ће се  трчати у главном граду Бугарске у недељу, 12. маја.Велико интересовање показују и атлети из иностранства – очекују се такмичари из Велике Британије, Русије, Немачке, Румуније, Француске и..

објављено 9.5.19. 18.37

Пуни комплет медаља за бугарске гимнастичарке у Гвадалахари

У финалима Светског купа у ритмичкој гимнастици у шпанској Гвадалахари су бугарске ритмичарке освојиле златне медаље у вежбама с три обруча и четири чуња. Тиме су, након што су се претходно окитиле сребром у вишебоју и бронзом у финалима, у вежбама с пет..

објављено 6.5.19. 12.35

Параглајдеристи лете изнад Долине ружа

Под насловом  „Rose valley XC”, у Долини ружа, у јужној Бугарској, први пут се одржава такмичење у крос кантри параглајдингу. Иницијатори су локални параглајдеристи који уживају подршку Бугарског националног аероклуба. Долина ружа пружа одличне услове..

објављено 3.5.19. 17.57

Ултрамаратонцу Красимиру Георгијеву предстоји нови изазов

Најновији изазов са којим ће се носити маратонац Красимир Георгијев јесте да Бугарску, Северну Македонију и Албанију повеже ултрамаратоном дуж паневропског коридора 8 (Варна-Бургас-Софија-Битољ-Скопље-Тирана-Драч) . Овај први своје врсте..

објављено 3.5.19. 14.25

Григор Димитров почео победом турнир у Барселони

У свом првом мечу на АТР турниру серије 500 у Барселони је бугарски тенисер Григор Димитров савладао Шпанца Фернанда Вердаска са 6-2, 6-7(4), 6-3. У мечу осмине финала ће данас Димитров играти против Чилеанца Николаса Џерија који је јуче победио..

објављено 25.4.19. 09.45
Борјана Калејн и Невјана Владинова

Четири сребрне медаље за Бугарску на Светском купу у ритмичкој гимнастици

Бугарке Борјана Калејн и Невјана Владинова освојиле су укупно четири сребрне медаље на Светском купу у ритмичкој гимнастици у Ташкенту, Узбекистан. Калејн је постала друга у вишебоју, у вежбама лоптом и вијачом. Владинова се сребром окитила у вежбама..

објављено 22.4.19. 10.25

Григор Димитров испао из турнира у Монте Карлу

Бугарин Григор Димитров је у два сета /4-6, 1-6/ изгубио меч у трећем колу тениског турнира у Монте Карлу против Рафаела Надала и испао из такмичења. Резултат овог сусрета двојице ривала је апсолутно исти као и прошле године, само што су тада са..

објављено 19.4.19. 09.27

Григор Димитров победио Штруфа, играће против Надала

Бугарски тенисер Григор Димитров пласирао се у треће коло турнира из Мастерс серије на црвеној подлози у Монте Карлу пошто је савладао са 7:6 (2), 6:4  Немца Јана-Ленарда Штруфа. У следећем колу турнира Димитров ће се срести са Шпанцем Рафаелом Надалом..

објављено 18.4.19. 09.52
Катрин Тасева

Катрин Тасева избила на врх ранг листе у вишебоју у ритмичкој гимнастици

Пошто је освојила прва два Светска купа у ритмичкој гимнастици за ову годину – у Пезару (Италија) и Софији (Бугарска), Бугарка Катрин Тасева се испела на прво место ранг листе у вишебоју са 70 бодова.Иза ње са по 50 бодова су Рускиње Александра..

објављено 18.4.19. 09.43

Бугарке са шест медаља на турниру Светског купа у ритмичкој гимнастици

На турниру Светског купа у ритмичкој гимнастици у Софији репрезентација Бугарске у групним вежбама и Катрин Тасева освојиле су шест медаља. После златне медаље у вишебоју у суботу, у недељу су се у групним вежбама Бугарке окитиле сребром у финалу са..