"Берое" загуби в Пловдив с 0:1 от "Ботев"

"Берое" загуби с 0:1 от "Ботев" Пловдив втората контрола на тима от зимната подготовка. Мачът се игра на базата на „канарчетата“ в Коматево, а единственото попадение отбеляза Лъчезар Балтанов в 34-ата минута. Двата отбора си разделиха преимуществото в отделните полувремена, като в първото домакините стояха малко по-добре, а във второто беройци имаха доста повече положения, които обаче не успяха да реализират. Хубчев започна с Благой Макенджиев на вратата. В дясната зона на защитата заигра Пламен Тенев, а в ляво Веселин Пенев. В средата си партнираха Иво Иванов и Владимир Зафиров. Игор Джоман и Георги Костадинов започнаха като опорни халфове. Антон Огнянов започна по десния фланг на полузащитата, а Салим Керкар – от ляво. Елиаш игра като офанзивен халф зад нападателя Жуниор Мапуку.През първата част двата отбора предложиха равностоен футбол, с редица единоборства, предимно в централната част на терена."Ботев" излезе напред в резултата в 34-ата минута когато Лазар Марин проби по лявото крило и центрира в наказателното поле, където Лъчезар Балтанов засече и откри резултата.Павел Петков изведе Станислав Костов на стрелкова позиция в наказателното поле на домакините в 73-ата минута. След ударът на нападателя на "Берое" Михаил Иванов парира. Топката попадна в Крис Гади, който стреля без подготовка, но прекалено леко и защитата на „канарчетата“ се справи.В 77-ата минута Християн Казаков центрира в пеналта на „зелените“, но Аласан Н’Диайе изби в корнер. След неговото изпълнение Росен Колев засече с глава, но неточно.В 83-ата минута Крис Гади пробва добро извеждащо подаване, но топката мина зад гърба на Станислав Костов и преди да стигне в Самир Аясс Михаил Иванов излезе напред и я спаси."Берое": Благой Макенджиев, Пламен Тенев, Иво Иванов (к) (56′ Танко Дяков), Владимир Зафиров (56′ Аласан Н’Диайе), Веселин Пенев (56′ Георги Динков), Игор Джоман (59′ Атанас Зехиров), Георги Костадинов (59′ Павел Петков), Антон Огнянов (56′ Мариус Папшис), Елиаш (56′ Самир Аясс), Салим Керкар (56′ Крис Гади), Жуниор Мапуку (56′ Станислав Костов)