Нова победа на баскетболистите

Първа победа за 2017 година постигна баскетболният „Берое“. В среща от 13 кръг на първенството в НБЛ старозагорци приеха „Спартак“ Плевен и бяха категорични при успеха с 96:65 точки. Възпитаниците на Любомир Минчев стартираха силно в мача и натрупаха аванс от 10-тина точки. До почивката отборът на „Спартак Плевен“ намали до 7 точки този аванс при 38:31. Много силни изяви в минутите след почивката позволиха на „Берое“ да натрупа солидна преднина и да се поздрави с повече от 30 точки след последната сирена. Брандис Рейли-Рос отбеляза 19 точки за победителите, Шейн Гибсън добави 14, а Степан Тесия 13. За „Спартак Плевен“ най-резултатен бе Милован Савич, който записа 14 точки. „Не съм мислил, че можем да направим толкова слаб мач, поздравявам „Берое“, те ни надиграха напълно“, заяви Александър Дяковски, треньор на „Спартак Плевен“. Доволен и от играта и от резултата бе треньорът на „Берое“ Любомир Минчев. „Бяхме концентрирани и победихме, доволен съм от всички играчи“, обобщи националният селекционер. В следващия кръг от първенството в НБЛ отборът на „Спартак Плевен“ ще приеме „Рилски спортист“. В този кръг „Берое“ ще почива. А след това ще гостува именно на отбора от Самоков.

print Отпечатай
„Верея“ и „Черно море“ не си вкараха гол

"Верея" остана на гол от финала

"Верея" бе само на гол от историческо класиране на финал в турнира за Купата на България. Тимът от старозагорския квартал "Кольо Ганчев" завърши наравно 1:1 като гост на "Ботев" в Коматево и след загубата 0:1 у дома преди седмица се прости с надеждите си..

публикувано на 26.04.17 в 19:59

Боян Петров: "Винаги трябва да се преценява правилно и да не се рискува"

Зоологът-алпинист Боян Петров представи в библиотека "Захарий Княжески" при огромен интерес книгата си "Първите седем". Тя е посветена на изкачването на осемхилядници в Пакистан и Непал, както и на други върхове в по-ранен период от живота на 44-годишния..

публикувано на 26.04.17 в 11:20

Стефан Христов възражда старозагорското колоездене

С идеята да възроди старозагорското колоездене, изчезнало от спортната карта на града ни преди повече от десет години, се е заел участникът в последната олимпиада в Рио – Стефан Христов. Старозагорецът вече направи първата стъпка към тази цел..

публикувано на 26.04.17 в 09:00

Пламен Алексиев: Няма усещане за "дежа вю" преди мачовете със "Спартак" (Плевен)

" В отбора няма усещане за "дежа вю", въпреки че и тази година ще започнем плейофите с мачове срещу "Спартак" (Плевен). Само треньора Любо Минчев спомена за нещо подобно, предупреди ни, че трябва да сме концентрирани, защото миналата година сякаш..

публикувано на 25.04.17 в 13:19

Без играчи на "Берое" за втория лагер на националния отбор до 15 години

Юношеският национален отбор на България до 15 г. се събира следващата седмица на втория си тренировъчен лагер. Тимът, който е воден от бившия футболист Марчо Дафчев, ще изиграе и две контролни срещи с връстниците от Кипър. Двубоите са предвидени за 3 и 5..

публикувано на 24.04.17 в 19:32

Ясна е програмата за четвъртфиналите в баскетболното първенство

Националната баскетболна лига оповести програмата за стартиращите в края на тази седмица четвъртфинални плейофи в мъжкото баскетболно първенство. Първите мачове са на 27 април, вторите срещи само два дни по-късно - на 29 април. В серията се играе до две..

публикувано на 24.04.17 в 15:01

Бронзови медали за „Берое Стара Загора“

Баскетболният „Берое Стара Загора“ завоюва бронзовите медали в женското първенство. Старозагорки постигнаха успеха след две победи в спора за третото място над „Нефтохимик 2010“ Бургас. Тази вечер в Бургас възпитаничките на Таня Гатева надделяха с..

публикувано на 23.04.17 в 20:13

Георги Иванов и Доника Желязкова с купи „Верея“

Старозагорката Доника Желязкова спечели купа „Верея“ при жените. А трениралият в старозагорския клуб „Аскен“ Георги Иванов завоюва отличието при мъжете. Това бяха специалните награди на 29-тото издание на анй-стария карате турнир в България..

публикувано на 23.04.17 в 15:31

"Берое" с тежка загуба в Елитната юношеска група до 15 г.

Отборът на "Берое" записа тежка загуба в 17-я кръг на първенството на Елитната юношеска група до 15 г., югоизточна зона. "Зелено-белите" таланти отстъпиха с 1:4 на "Ботев" като домакини. Единственото попадение за старозагорци реализира Христо Пенев още..

публикувано на 23.04.17 в 07:44

"Верея" с важна победа у дома

"Верея" спечели важна победа с минималното 1:0 над "Монтана" у дома. Единственото попадение отбеляза Венцислав Бенгюзов, който обаче напусна терена принудително през втората част, след като си глътна езика при единоборство с противников футболист...

публикувано на 22.04.17 в 21:55