Нова победа за „Берое“ в Балканската лига

Баскетболният „Берое“ стартира в 2017 година с победа и участието си в Балканската лига. След победата в събота над „Спартак“ Плевен за първенството в НБЛ като домакини, тази вечер старозагорци постигнаха победа и в Балканската лига, над домакините си от „Сигал“ Прищина. До успеха с 94:86 се стигна след продължение. Възпитаниците на Любомир Минчев водеха с двуцифрена разлика през голяма част от времето. В края можеше да се стигне и до поражение за „Берое“. В продължението от 5 минути старозагорци бяха по-свежи и надделяха. По 19 точки за победителите реализираха Тихомир Желев и Брандис Рейли-Рос. Тенчо Тенчев добави 15. За домакините от „Сигал“ най-резултатен бе Дрильон Хайризи, който отбеляза 26 точки. За „Берое“ това е пета победа в лигата. Отборът е допуснал и 3 поражения, а в следващия кръг, следващата седмица, ще приеме „Теодо“.

print Отпечатай

Илко Русев: Намерението ни е да продължим работата с този треньорски щаб

"В момента работим с треньорския екип и в дългосрочен план. Нашето намерение е да продължим, гледаме вече към селекцията и сформирането на отбор за следващия сезон, независимо, че първенството все още не е приключило. Гарантирали сме на треньорския..

публикувано на 24.03.17 в 11:59

Двама нови треньори в школата на "Берое"

Двама нови треньори има детско-юношеската школа на "Берое". Това обяви в интервю за Радио Стара Загора директорът на Академията Емил Атанасов. Единият от тях е направил впечатление на ръководството по време на проведеният през януари конкурс за треньори...

публикувано на 23.03.17 в 17:53

Стрелците с турнир за Първа пролет

Клубен турнир по спортна стрелба с огнестрелно оръжие, посветен на Първа пролет, проведоха в клуб „Августа 1992“. „При мъжете участвахме само двамата с Николай Колев, той спечели със 185 точки, аз станах втори със 182“, каза Георги Кочеренко,..

публикувано на 23.03.17 в 15:21

В събота е турнирът „Динко Петров“

От 9 часа в събота започват схавтките от деветото издание на турнира по борба „Динко Петров“. Двубоите ще бъдат в спортната зала на училище „Иван Вазов“ в Стара Загора. В тях ще участват около 300 борци от класическия, свободния стил и от женския..

публикувано на 23.03.17 в 14:27

"Берое" среща "Оборище" утре от 15 часа на бившия стадион "Локомотив

"Берое" ще изиграе приятелска среща по време на паузата в първенството заради мачовете на националните отбори. Утре, 24 март, от 15 часа старозагорци ще срещнат втородивизионния "Оборище" Панагюрище. Двубоят ще се играе на основния терен на Спортна база..

обновено на 23.03.17 в 13:20

Ново поражение на „Берое Стара Загора“

Загуба със 78:95 точки претърпя „Берое Стара Загора“ в среща от женското баскетболно първенство. Старозагорки приеха „Хасково 2012“ и не успяха да се противопоставят на гостенките. След равностойни първи минути до края на първата четвърт отборът на..

публикувано на 22.03.17 в 22:14

„Берое Стара Загора“ загуби в Бургас

Загуба претърпя отборът на „Берое Стара Загора“. В среща от женското баскетболно първенство възпитаничките на Таня Гатева гостуваха в Бургас и претърпяха поражение с 16 точки разлика, 72:88. Двубоят в началото бе оспорван, но постепенно домакините..

публикувано на 21.03.17 в 22:46

Важна победа на „Берое“

Успех като гост в първия мач от полуфинала в Балканската лига постигна баскетболния „Берое“. Старозагорци гостуваха на „Теодо“ и се наложиха със 78:69 точки. След по-добро начало на домакините, които поведоха в един момент с 10 точки, възпитаниците..

публикувано на 21.03.17 в 22:30

Три бронза за джудистите

Три бронзови медала спечелиха възпитаниците на старозагорския клуб по джудо и самбо „Недьо Ранчев“ при участието си в Държавния личен шампионат за мъже и жени в София. Спечелиха ги Иван Иванов, Дарина Стойчева и Мария Златанова. „Всички наши..

публикувано на 21.03.17 в 14:56

Предстои първенство по бадминтон

В края на седмицата СК „Бадминтон - Стара Загора“ е домакин на Държавното индивидуално първенство по бадминтон за юноши и девойки до 17 години. „Според заявките във федерацията очакваме тук да участват повече от 110 състезатели, представящи 22..

публикувано на 21.03.17 в 14:41