Класика за "Берое" над "Монтана"

"Берое" записа втора поредна победа в първенството на Първа лига. Старозагорци се наложиха с класическото 3:0 като гост на "Монтана". Мачът се игра в Ловеч, където монтанчани домакинстват през този сезон. Борислав Цонев отбеляза първите си попадения със "зелено-бялата" фланелка.

Наставникът на беройци Ферарио Спасов направи три промени в сравнение с победата над "Левски" в предишния кръг. След наказания в състава се завърнаха Иво Иванов и Веселин Пенев, които бяха допълнени в карето в отбрана от Пламен Тенев по десния бек и Венцислав Василев в центъра на защитата. Борислав Цонев започна като ляво крило вместо Матеас Делич, останалите в средата на терена бяха Кохей Като и Мартин Райнов, плеймейкър бе Георги Божилов, Антон Карачанаков атакуваше по дясното крило, а като централен нападател традиционно игра Жуниор Мапуку.

Двубоят започна с поделено надмощие, като липсваха интересните положения и пред двете врати. Първото полувреме се запомни единствено с удари на Мапуку и Карачанаков от фаул, които не затрудниха стража на домакините. Те от своя страна отговориха с ефектен, но неефективен опит за задна ножица на Даниел Генов.

Второто полувреме бе значително по-интересно и успешно за всички, които обичат "Берое", макар домакините да имаха първи шанс за попадение. Сергей Георгиев проби отдясно, но ударът му мина от въшната страна на мрежата. В 53-та минута Борислав Цонев се възползва от хубаво центриране в наказателното поле, като засече топката, тя бе отбита от вратаря Корин Брокс, но при добавката близнакът бе точен, отбелязвайки първия си гол за "Берое".

В 71-та минута се случи най-красивото положение в мача. Влезлият като резерва Атанас Зехиров проби в половината на "Монтана", хвърли страхотен пас към Борислав Цонев, който със страничен ножичен удар вкара втория си гол в мача за 0:2!

В следващите минути беройци продължиха да атакуват, но грешка на Веселин Пенев позволи на Петър Атанасов да излезе сам срещу Дунаш Перниш, но за щастие ударът му излезе в аут.

В 79-та минута Мапуку се измъкна по прекрасен начин от двама противници и от границата на наказателното поле нанесе силен шут, който обаче бе отразен от вратаря на "Монтана".

В 86-та минута резултатът стана класически в полза на старозагорци. Вратарят на домакините не изчисти добре топката, тя попадна у Веселин Пенев, който изведе Матеас Делич в наказателното поле, той центрира по земя към Мапуку, който без особени проблеми оформи крайното 0:3!

С тази хубава победа "Берое" вече има 32 точки и се изравнява в класирането със седмия "Ботев" преди изиграването на останалите мачове от кръга. През следващата седмица има пауза за националните отбори. В последния кръг от редовния сезон на Първа лига беройци посрещат "Локомотив" Пловдив на 1 април от 15 часа.

"Монтана" - "Берое" 0:3 Борислав Цонев 53 мин., 66 мин., Мапуку 86 мин.

"Монтана": Корин Брокс, Иван Михов - 66 мин. жълт картон, Бамба( 30 мин. - Марко Яколич), Бирахим Сар, Сантяго Вияфане( 70 мин. - Атанас Илиев), Костадин Дяков, Даниел Гаджев 22 мин,. жълт картон, Даниел Генов( 46 мин. - Антони Иванов), Петър Атанасов, Сергей Георгиев, Андреас Васев; старши треньор: Атанас Джамбазки

"Берое": Душан Перниш, Пламен Тенев, Иво Иванов - капитан, Венцислав Василев, Веселин Пенев, Кохей Като, Мартин Райнов 56 мин. жълт картон, Георги Божилов( 46 мин. - Виле Салмикиви), Антон Карачанаков( 65 мин. - Атанас Зехиров), Борислав Цонев( 84 мин. - Матеас Делич), Жуниор Мапуку; старши треньор: Ферарио Спасов

Главен съдия: Георги Кабаков