Домакински неуспех на “Берое“

Загуба претърпя баскетболния „Берое“. В поредния 22 кръг от първенството в НБЛ старозагорци приеха „Спартак“ Плевен и загубиха с 84:89 точки. Първата част бе равностойна, с размяна на водачеството в резултата и аванс за домакините от 5 точки, 23:18. През вторите 10 минути гостите поведоха и на полувремето резултата бе в тяхна полза с 3 точки, 40:43. Силна трета четвърт на „Берое“ позволи на домакините след 30 минути игра да водят с 64:61. В последните 10 минути от мача отборът на „Спартак“ бе пределно мобилизиран и надделя с крайната разлика от 5 точки, 84:89. Точно в последната четвърт имаше неприятен инцидент на скамейката на “Берое“ в едно от прекъсванията, а Арън Джоунс се нахвърли върху свой съотборник. „Това е нормално, когато играта на отбора ти не върви и губиш в резултата, нервите може да не издържат, наложи се да отстраня Арън Джоунс от пейката“, каза след срещата наставникът на „Берое“ Любомир Минчев. Най-резултатен за „Берое“ в този мач бе Брандис Рейли-Рос с 22 точки. За гостите Милован Савич отбеляза 27 точки, Мартин Маринов добави 18, а Константин Коев 17. Във вторник отборът на „Берое“ ще гостува на „Теодо“ Тиват в първи полуфинал от Балканската лига. Реваншът ще бъде седмица по-късно.