„Берое Стара Загора“ стана втори в Адриатическата лига

Отборът на „Берое Стара Загора“ завърши на второ място в Адриатическата лига. Във финалната среща старозагорки загубиха от словенския „Атлете Целе“ с 57:61 точки. За Таня Гатева и възпитаничките й този двубой започна трудно, старозагорки изостанаха от „Атлете Целе“. Постепенно те подобриха играта си в защита, но на полувремето изоставаха с 21:36. След паузата словенските баскетдами на моменти увеличаваха преднината си до 20 точки. В последната четвърт отборът на „Берое Стара Загора“ заигра силно, преднината на „Атлете Целе“ бе намалена до няколко точки, но това не бе достатъчно за пълен обрат. За „Берое Стара Загора“ Моник Рийд реализира 19 точки. За победителките най-резултатна бе Шанте Еванс, която отбеляза 16. В среща за третото място другия български отбор участник, „Монтана 2003“ загуби от домакина и миналогодишен победител „Будучност“ Подгорица с 41:44 точки.

Важна точка за "Берое" по пътя към бронзовите медали

„Берое“ и ЦСКА-София завършиха 1:1 в мач от XXXI кръг на ППЛ. „Берое“ изигра отлично първо полувреме, но не успя да отбележи след няколко изгодни положение. Гостите успяха да излязат напред в резултата в 55-та минута чрез Манолев. Педро изравни в..

публикувано на 22.04.18 в 11:54

„Берое“ победи „Черно море Тича“

В последна домакинска среща от редовния сезон на първенството в НБЛ „Берое“ прие „Черно море Тича“ и победи със 76:60 точки. Срещата започна равностойно. След първите минути старозагорци поведоха и в края на първата четвърт преднината им бе 12..

публикувано на 21.04.18 в 19:55

10 медала за бойци на „Августа“

С 6 златни, 2 сребърни и 2 бронзови медала се завърнаха от участие в турнир по таекуондо, версия WTF, проведен в София, възпитаниците на старозагорският клуб „Августа“. Във „Херея Трофи“ старозагорци спечелиха и отборната купа при децата за второ..

публикувано на 20.04.18 в 17:34

Волейболен турнир се провежда в Любимец и Казанлък

Турнир за момичета до 12 години се провежда в Любимец и Казанлък. Десетте отбора от региона са разделени в 2 групи от по пет състава. В Любимец днес и утре играят домакините, „Димитровград“, „Яворов“ Чирпан, „Тунджа“ Ямбол и „Кирково“. „Като..

публикувано на 20.04.18 в 15:47

Квоти извоюваха възпитаници на клуб „Добри Костин“

Двама състезатели от страозгорският клуб „Добри Костин“ участваха в Европейското първенство за жени и мъже по скокове на батут и синхрон в Баку, Азърбайджан. „За нас най-важно бе да спечелим квоти за Европейските Олимпийски Игри през 2019 година в..

публикувано на 20.04.18 в 15:38

Живко Тодоров: За бюджета, който имаме "Берое" стои много добре

"Според мен Александър Томаш е един от най-добрите млади треньори в България. Това се вижда през тази година, "Берое" направи много силни мачове. Въпреки мача с "Лудогорец", мисля че отбора ни стои много добре като за бюджета, който имаме. Намираме..

публикувано на 20.04.18 в 15:10

Колоездачи и бегачи във Великденски маратон 2018

Старозагорският велоклуб „Зарата“ с подкрепата на Община Стара Загора и ТД Сърнена гора ще проведе традиционния си Великденски маратон на 22 април (неделя) с обновен регламент. Освен състезанието за аматьори и професионалисти колоездачи, в маратона..

обновено на 20.04.18 в 09:14

„Берое Стара Загора“ пред финал

В понеделник и вторник в Монтана ще започне финалната серия в женското баскетболно първенство. Домакините от „Монтана 2003“ ще играят с „Берое Стара Загора“. Играе се до три победи от максимум пет срещи. След първите два двубоя в Монтана предстои..

публикувано на 19.04.18 в 16:29

Клуб „Августа 1992“ ще организира турнир

Старозагорският клуб по спортна стрелба „Августа 1992“ ще бъде домакин на Държавен турнир с малокалибрено оръжие в събота и неделя. „В състезанието очаквам да се включат над 40 стрелци от 7 клуба, във всички възрасти“, поясни Георги Кочеренко,..

публикувано на 19.04.18 в 16:15

Срамна загуба за „Берое“

Футболният „Берое“ загуби тежко от „Лудогорец“ с 0:7 в мач от 30 кръг на Първа Професионална Футболна Лига, игран в Разград. Домакините излязоха напред още във 2-та минута чрез Вандерсон. Кешеру удвои в 16-та след точно изпълнена дузпа, а в 30-та..

публикувано на 19.04.18 в 09:28