"Берое" започна със загуба плейофите на първенството

"Берое" загуби с 2:3 от "Локомотив"(Горна Оряховица) първото си домакинство от плейофната фаза на Първа професионална лига. Срещата ще се запомни със спорните отсъждания на съдийската тройка, начело с Ангел Ангелов, който още в 20-та минута изгони капитана на старозагорци Иво Иванов. Футболистите на "Берое" направиха всичко по силите си, но не успяха да преодолеят разликата от 3 гола.

Ферарио Спасов реши да заложи на почти всичките си най-добри футболисти сред стартовите 11. Душан Перниш започна на вратата, Атанас Зехиров, Иво Иванов, Венцислав Василев и Веселин Пенев оформиха карето в отбрана, Кохей Като, Мартин Райнов и Георги Божилов действаха в средата на терена, Антон Карачанаков и Матеас Делич атакуваха по крилата, а като централен нападател както винаги игра Жуниор Мапуку. След наказание от три срещи Карлос Охене се завърна в групата за мача, извън която обаче бе Радослав Кирилов.

Противно на очакванията гостите от Горна Оряховица започнаха по-активно срещата, но до опасни ситуации пред двете врати не се стигаше. В средата на полувремето страстите на терена се нажежиха. Стефан Цонков на няколко пъти извърши опасни нарушения, за които получи само жълт картон, с какъвто бе санкциониран и Венци Василев от "Берое", защото протестира, че Цонков не бе изгонен. В 20-та минути обаче главният съдия Ангел Ангелов вдигна директен червен картон на Иво Иванов за удар с лакът след изпълнение на корнер пред вратата на гостите.

Минута по-късно "Локомотив" поведе след безумна грешка в отбраната на беройци. След дълго подаване в половината на домакините Атанас Зехиров спря по прекрасен начин топката на Рахави Кифуети, който прати топката в опразнената врата за 0:1.

В 28-та минута тимът от Горна Оряховица вкара втори куриозен гол. Трима защитници на "Берое" гледаха безучастно как Н`Догала напредна с топката, стреля, топката се отклони в крака на Зехиров и излъга Перниш за 0:2. След головете и двамата треньори направиха по една смяна. Божилов бе заменен от централния защитник Асен Георгиев в състава на "Берое", а Цонков от гостите, който бе пожален от съдията и висеше с жълт картон, отстъпи мястото си на Мадианга.

До края на първото полувреме играта бе двуостра, като Жуниор Мапуку имаше златен шанс да намали резултата в 41-та минута, когато бе изведен отляво, пусна топката покрай плонжа на вратаря Банков, но тя срещна гредата и бе изчистена от защитата на "Локомотив".

На почивката Ферарио Спасов прибегна до втора промяна. В игра влезе завърналият се след дълго наказание Карлос Охене, който замени Кохей Като. Още в първите минути домакините показаха по- голямо желание и агресия, което доведе до няколко по- опасни ситуации пред врата на горнооряховските "железничари". При една от тях Антон Карачанаков стреля опасно от фаул, но топката премина над вратата на Николай Банков.

В 54-та минута за опасно влизане с бутоните напред Жан Амброз от "Локомотив" бе санкциониран с жълт картон.

В 62-та минута надеждите на "Берое" за нещо повече в срещата бяха окончателно убити с трето попадение. Негов автор стана Владислав Узунов, който първо стреля от точката на дузпата, Мартин Райнов отби, но при втория опит Узунов бе безпогрешен. Веднага след третия гол "Берое" извърши и третата си смяна. Матеас Делич отстъпи мястото си на Ерик Почански.

"Берое" все пак успя да върне едно попадение в 66-та минута, когато след дълъг извеждащ пас Жуниор Мапуку се разписа, останал очи в очи със стража на гостите.

Скандалното съдийство  на стадиона под "Аязмото" обаче продължи с пълна сила. Отново Мапуку бе изведен зад гърба на отбраната на "Локомотив", но страничният съдия вдигна флагчето за засада, а такава изобщо не съществуваше. Минута по- късно конгоанският нападател на "Берое" бе близо до втори гол, но ударът му мина на сантиметри над вратата.

В 71-та минута резултатът стана 2:3. Ерик Почански напредна по дясното крило и навлезе в наказателното поле на гостите, след което намери непокрития Карлос Охене, който технично с едно докосване изведе Жуниор Мапуку сам срещу вратаря. Голмайсторът на старозагорци не остави шансове на Николай Банков, пращайки топката за втори път в мрежата на "черно- белите".

Поредното спорно отсъждане на съдийската тройка буквално взриви трибуните. Антон Карачанаков бе изведен напълно сам в половината на гостите, но страничният съдия пресече головата атака, отсъждайки несъществуваща засада. Макар и с 10 души на терена в минутите до края беройци натикаха своя съперник в собствената му половина.

До края "Берое" опита всичко по силите си, но до 3-ти гол така и не се стигна.

След тази загуба "Берое" остава втори в група "Б" на втората осмица с актив от 35 точки. В следващия кръг заралии са домакини именно на "Пирин" Благоевград. Двубоят е насрочен за 14 април, петък, от 18 часа.

"Берое" - "Локомотив" Горна Оряховица 2:3 Мапуку 66, 72 мин.; Кифуети 22 мин., Н`Догала 28 мин., Узунов 62 мин.

„Берое“: 12. Душан Перниш, 18. Атанас Зехиров, 21. Венцислав Василев - 19 мин. жълт картон, 6. Иво Иванов (к) - 20 мин. червен картон, 28. Веселин Пенев, 4. Кохей Като 45 мин. жълт картон( 46 мин. - 3. Карлос Охене), 7. Мартин Райнов, 17. Антон Карачанаков, 14. Георги Божилов( 30 мин. - 5. Асен Георгиев), 24. Матеас Делич( 63 мин. 91. Ерик Почански,1 0. Жуниор Мапуку; Старши треньор: Ферарио Спасов

„Локомотив“(Горна Оряховица): 91. Николай Банков, 33. Стефан Цонков  - 18 мин. жълт картон( 29 мин. - 22. Карл Мадианга), 5. Мартин Кавдански, 15. Жан Амброз - 54 мин. жълт картон, 6. Атанас Фиданин (к), 24. Улис Ндонг, 27. Игор Джоман, 23. Владислав Узунов( 72 мин. - 9. Софиан Муса), 28. Мохамед Бен Отман( 85 мин. - 4. Николай Христов), 38. Аристот Н’Донгала, 14. Рахави Кифуети; Старши треньор: Александър Димитров

Главен съдия: Ангел Ангелов