"Берое" започва в понеделник финалната серия с "Лукойл"

Баскетболният отбор на "Берое" ще играе във финалната серия от Националната баскетболна лига срещу неизменния фаворит в шампионата през 21-ви век "Лукойл Академик", след като шампионите победиха снощи като домакин "Рилски спортист" с 80:76 в пети решителен мач от полуфиналната серия.

Финалната серия за златото отново ще се играе до 3 победи от 5 двубоя. Първите две срещи са в Правец на 22 май, понеделник, и 24 май, третият мач ще се играе в Стара Загора на 27 май, евентуалният четвърти двубой е на 29 май в Града на липите, а ако се стигне до пети решаващ плейоф, той ще се проведе в Правец на 2 юни.

Неприятното за "Берое" е, че ще са цели 12 дни без мач, след като на 10 май затвориха безапелационно полуфиналната серия срещу варненския "Черно море". При всички положения обаче беройци няма как да бъдат аутсайдер в предстоящата голяма битка с "Лукойл", след като през сезона вече спечелиха Купата на България и Балканската лига.

Момчетата на Любо Минчев се нуждаят от подкрепата на всички беройски сърца. Нека всеки, който обича Берое, Стара Загора и баскетболната игра, бъде неизменно със своите любимци и на гостуванията в Правец, и на домакинствата в Стара Загора.

Време е за требъл! Няма мое, няма твое, Светът е Берое!

„Берое Стара Загора“ – „Монтана 2003“ 0:2 победи

Във финала на първенството в женската баскетболна „А“ група „Берое Стара Загора“ изигра вторият си мач от серията срещу „Монтана 2003“ и загуби с 65:74 точки. Така резултатът в серията става 0:2 победи. Третият мач ще се играе в Стара Загора на 27..

публикувано на 25.04.18 в 08:56

„Берое“ среща „Рилски спортист“ в четвъртфинала

В четвъртфиналите от първенството в НБЛ „Берое“ ще се изправи срещу „Рилски спортист“ Самоков. Това стана ясно след изиграване на последните мачове от редовния сезон в лигата. Двубоят между четвъртия   и петия в крайното класиране „Рилски..

публикувано на 25.04.18 в 08:39

„Берое Стара Загора“ загуби в Монтана

Загуба претърпя „Берое Стара Загора“ в първата среща от финалната серия на първенството в женската баскетболна „А“ група. Старозагорки гостуваха на „Монтана 2003“ и претърпяха поражение с 60:77 точки. Във вторник отново от 18.30 часа е втората..

публикувано на 23.04.18 в 20:38

Силни изяви на грации от „Импала“

В столицата бе проведен международния турнир по художествена гимнастика за купа „Феникс“. „В това състезание участвахме с 22 гимнастички, половината спечелиха медали“, сподели за радио Стара Загора Петя Петкова, треньор на „Импала“. Нейната..

публикувано на 23.04.18 в 16:10

Предстоящо домакинство на стрелците

В Стара Загора бе проведен турнир по спортна стрелба с малокалибрено оръжие. „Състезанието бе първо за годината с това оръжие, премина нормално и бяха постигнати добри резултати“, обобщи Георги Кочеренко, треньор на клуба организатор „Августа..

публикувано на 23.04.18 в 15:58

Важна точка за "Берое" по пътя към бронзовите медали

„Берое“ и ЦСКА-София завършиха 1:1 в мач от XXXI кръг на ППЛ. „Берое“ изигра отлично първо полувреме, но не успя да отбележи след няколко изгодни положение. Гостите успяха да излязат напред в резултата в 55-та минута чрез Манолев. Педро изравни в..

публикувано на 22.04.18 в 11:54

„Берое“ победи „Черно море Тича“

В последна домакинска среща от редовния сезон на първенството в НБЛ „Берое“ прие „Черно море Тича“ и победи със 76:60 точки. Срещата започна равностойно. След първите минути старозагорци поведоха и в края на първата четвърт преднината им бе 12..

публикувано на 21.04.18 в 19:55

10 медала за бойци на „Августа“

С 6 златни, 2 сребърни и 2 бронзови медала се завърнаха от участие в турнир по таекуондо, версия WTF, проведен в София, възпитаниците на старозагорският клуб „Августа“. Във „Херея Трофи“ старозагорци спечелиха и отборната купа при децата за второ..

публикувано на 20.04.18 в 17:34

Волейболен турнир се провежда в Любимец и Казанлък

Турнир за момичета до 12 години се провежда в Любимец и Казанлък. Десетте отбора от региона са разделени в 2 групи от по пет състава. В Любимец днес и утре играят домакините, „Димитровград“, „Яворов“ Чирпан, „Тунджа“ Ямбол и „Кирково“. „Като..

публикувано на 20.04.18 в 15:47

Квоти извоюваха възпитаници на клуб „Добри Костин“

Двама състезатели от страозгорският клуб „Добри Костин“ участваха в Европейското първенство за жени и мъже по скокове на батут и синхрон в Баку, Азърбайджан. „За нас най-важно бе да спечелим квоти за Европейските Олимпийски Игри през 2019 година в..

публикувано на 20.04.18 в 15:38