„Берое“ започна с победа в първенството

Старозагорският „Берое“ гостува на „Спартак“ в Плевен в среща от първия кръг на първенството в НБЛ. Възпитаниците на Любомир Минчев играха стабилно през цялото време, натрупаха преднина и заслужено спечелиха със 104:83 точки. Отборът на „Берое“ поведе в началото, до края на първата четвърт преднината стана 11 точки, 24:13. На полувремето авансът на гостите набъбна до 20 точки, при 47:27. След още 10 минути игра разликата наближи 30 точки, а резултатът бе 79:50. Активизирането на домакините в последните 10 минути не им позволи да постигнат повече от намаляване на разликата до крайното 104:83. Най-резултатен за „Берое“ бе Алекс Дейвис с 25 точки, Александър Янев добави 17, а Джош Паркър 16. За домакините от „Спартак“ Плевен Седрик Боуен отбеляза 23 точки. В сряда „Берое“ трябва да бъде домакин на „Белфиус Монс Ено“ във втори мач от квалификациите на ФИБА Къп. В следващия кръг от първенството пък старозагорци ще почиват.

Загуба за "Верея" в Коматево

"Верея" загуби с минималното 0:1 при гостуването си на "Ботев" в последен мач от 12-тия кръг на Първа професионална футболна лига. Двубоят ще се запомни най-вече с проблемите с електрическото осветление на стадиончето в квартал Коматево. Илиан Илиев,..

публикувано на 16.10.17 в 22:12

Петър Гьошев: „Печели ралито този, който прави най-малко грешки!“

Проведеното през изминалия уикенд Рали „Стари столици“ бе последното изпитание пред младите пилоти в шестте кръга на едномарковия шампионат Hyundai Racing Trophy за 2017 г. В третия си сезон в тази надпревара Симеон Симеонов триумфира с титлата след..

публикувано на 15.10.17 в 15:18

„Берое Стара Загора“ с убедителна победа

С убедителна победа започна участието си в женското баскетболно първенство отборът на „Берое Стара Загора“. Възпитаничките на Таня Гатева приеха „Рилски спортист“ Самоков и надделяха с 69:40 точки. От първите минути на срещата старозагорки..

публикувано на 15.10.17 в 12:26

"Берое" се издъни срещу "Локо" Пловдив

"Берое" поднесе изключително неприятна продукция на своите фенове на фаталния петък 13-ти, като загуби у дома от пловдивския "Локомотив" с 1:2. Попадението за "зелено-белите" отбеляза Педро Еуженио, а тимът за пореден път не успя да победи сериозен..

публикувано на 13.10.17 в 21:49

Тежка загуба на „Берое Стара Загора“

Поражение в Адриатическата лига записа баскетболният „Берое Стара Загора“. Възпитаничките на Таня Гатева гостуваха на „Будучност“ в Подгорица и претърпяха неуспех след 49:72 точки. Още в първите 10 минути домакините натрупаха аванс от 10-тина точки..

публикувано на 12.10.17 в 23:12

„Берое“ загуби и в реванша

Второ поражение в квалификационния кръг на ФИБА Къп   срещу „Монс“ претърпя баскетболния „Берое“. Пред своята публика възпитаниците на наставника Любомир Минчев трябваше да стопяват преднина от 19 точки от първия двубой в Белгия, приключил 69:88. Те..

публикувано на 11.10.17 в 20:53

Баскетболният "Берое" приема "Монс" тази вечер от 18:30 часа в Стара Загора

Баскетболният "Берое" приема утре от 18 и 30 часа белгийския "Монс" в среща-реванш от втория предварителен кръг в турнира ФИБА-Европа. Преди седмица старозагорци загубиха с 69:88 гостуването си в Белгия, което означава, че за да продължат напред, нашите..

публикувано на 10.10.17 в 16:21

Два златни медала за Ивелина Иванова

С два златни медала се завърнаха плувците от старозагорския клуб „Берое“ от участието си в Третия международен турнир по плуване „Бриз“ в Бургас. Спечели ги Ивелина Иванова. „Ивелина е в началото на подготовката си, все още не е във върхова форма и..

публикувано на 09.10.17 в 14:17

Европейска титла за Даниел Ладжев

Възпитаникът на старозагорския клуб по таекуондо „Августа“, версия WTF, Даниел Ладжев, стана европейски шампион в категория до 45 кг. В своята възраст, кадети, той постигна победи най-напред над представител на Русия в първата среща. След това..

публикувано на 07.10.17 в 16:34

Младежите отново с неуспех в Стара Загора

Българският национален отбор до 21 години не успя да победи и във втория си мач от квалификациите за Европейското първенство в Италия и Сан Марино през 2019 г. Пред около 500 зрители на стадион "Трейс Арена" в Стара Загора възпитаниците на Антони Здравков..

публикувано на 06.10.17 в 20:22