"Берое" се издъни срещу "Локо" Пловдив

"Берое" поднесе изключително неприятна продукция на своите фенове на фаталния петък 13-ти, като загуби у дома от пловдивския "Локомотив" с 1:2. Попадението за "зелено-белите" отбеляза Педро Еуженио, а тимът за пореден път не успя да победи сериозен съперник у дома и вече е извън шестицата на Първа лига.

Рожденикът Мартин Камбуров започна на върха на беройската атака срещу бившия си тим в търсене на нови голови рекорди в българския футболен елит. Сред останалите избраници на Александър Томаш също липсваха големи изненади. Душан Перниш бе стражът под рамката на вратата, пред него в защита започна карето Милен Желев, Павел Виданов, Иван Иванов и завърналият се след контузия Матеус Леони, в средата на терена Кохей Като остана на пейката за сметка на Борислав Цонев, който имаше подкрепата на капитана Мартин Райнов и Карлос Охене, а по крилата сновяха Педро Еуженио и Антон Карачанаков.

Мачът започна с добър шанс, открил се пред Мартин Камбуров, който премина на скорост през трима бранители на гостите в наказателното поле и стреля по диагонал, но топката излезе в аут. В деветата минута беройци осъществиха нова опасна атака, при която Педро Еуженио проби опасно, пусна пас към Райнов, той продължи към точката на дузпата, където обаче нямаше негов съотборник.

След приличното начало, "зелено-белите" незнайно защо дадоха инициативата на своя съперник от Пловдив. Първо в 17-та минута Райков проби в полето на домакините, центрира към Веселин Марчев, но Перниш улови. Четири минути след това Перниш не изчисти добре една топка, но играч на "Локомотив" не успя да уцели кълбото към опразнената врата. Най-лошото се случи в 23-та минута, когато след бърза атака Мохамед Муса получи отдясно от Симеон Райков, центрира към Димо Бакалов и бившият играч на "Берое" засече с глава в мрежата за 0:1.

След гола заралии се опитаха да установят натиск в търсене на изравнителен гол, но до удар към вратата отново стигнаха гостите, след като Веселин Марчев стреля от границата на пеналта в аут. В 35-та минута Симеон Райков бе изведен сам отляво по атаката на "Локомотив", но диагоналният му шут мина на сантиметри встрани от долния ляв ъгъл на Перниш. Беройци отговориха с хубав удар от воле на Педро, който обаче не намери целта. В следващата атака вече нямаше кой да спаси пловдивчани от изравнително попадение. Камбуров овладя топката в половината на гостите, подаде към адаша си Райнов, той центрира на далечна греда към Педро Еуженио и португалецът бе точен за 1:1.

Второто полувреме започна с удар отдалеч на Симеон Райков, който обаче не затрудни Перниш. Домакините отговориха с опасна ситуация в 50-та минута. Мартин Камбуров центрира на далечна греда, където Педро Еуженио не успя да повтори гола си в края на първата част, защото Илко Пиргов бе на мястото си и улови удара с глава.

В 63-та минута "Берое" имаше златен шанс да поведе в резултата. Влезлият като резерва Драгош Фиртулеску намери в пеналта Педро, той свали към Райнов, но ударът на капитана бе пресрещнат от Илко Пиргов. Вместо "Берое" обаче до гол стигна "Локо" Пловдив. В 70-та минута двете смени на пловдивчани Парвиз Умарбаев и Дино Мартинович изведоха гостите напред. Умарбаев изведе Мартинович зад беройската отбрана, той премина излезлия да го пресрещне Душан Перниш и отбеляза в опразнената врата за 1:2.

Десет минути след допуснатия гол Фиртулеску се опита да затрудни Пиргов с фалцов удар с левия крак от петнайсетина метра, но стражът на гостите бе позициониран добре и без проблем улови. До края на срещата беройци установиха натиск пред вратата на пловдивските "железничари", но стигнаха само до няколко разбърквания в наказателното поле и хубав опит на Борислав Цонев за странична ножица.

"Берое" сериозно затрудни положението си в класирането на футболния ни елит след тази загуба. Старозагорци са вече седми с равни точки - по 17, с пловдивските "Ботев" и "Локомотив", докато "Черно море" дебне с 15 и мач по-малко на осмото място. В следващия кръг "Берое" гостува на "Витоша" в софийското село Бистрица. Двубоят ще се играе на 22 октомври, неделя, от 19:30 часа.

"Берое" - "Локомотив" Пловдив 1:2 Педро Еуженио 39 мин.; Димо Бакалов 23 мин., Дино Мартинович 70 мин.

"Берое": Душан Перниш, Милен Желев( 59 мин. - Драгош Фиртулеску), Павел Виданов, Иван Иванов, Матеус Леони, Мартин Райнов - капитан, Карлос Охене( 74 мин. - Марко Адамович), Педро Еуженио, Антон Карачанаков( 67 мин. - Серджиу Негрут), Мартин Камбуров; старши треньор: Александър Томаш

"Локомотив" Пловдив: Илко Пиргов, Пламен Крумов - капитан, Димитър Везалов, Ивайло Марков, Мохамед Муса - 88 мин. жълт картон, Ванчо Траянов( 86 мин. - Димитър Велковски), Пауло Серджио, Раян Фринкеше, Веселин Марчев - 49 мин. жълт картон, Димо Бакалов( 54 мин. - Парвиз Умарбаев), Симеон Райков( 68 мин. - Дино Мартинович - 71 мин. жълт картон); старши треньор: Войн Войнов

Главен съдия: Никола Попов