Поредно скандално съдийство спря "Верея" за победа в Пловдив

Снимка: БФС

"Верея" затвърди силното си представяне през този сезон и спечели точка при гостуването си на пловдивския "Локомотив" в последния мач от 19-ия кръг в Първа професионална футболна лига. Точен за гостите бе Илиян Йорданов в самото начало на срещата, а заралии определено могат да се чувстват ощетени от съдийските решения на Ангел Баялцалиев.

Наставникът на "Верея" започна двубоя с Пламен Колев на вратата, Здравко Илиев, Мирослав Енчев, Селим Бен Джемия и Костадин Слаев в отбрана, Венцислав Бенгюзов и Петър Витанов като опорни полузащитници и атакуващото Меди Фенуш, Илиан Йорданов, Георги Андонов и Валери Домовчийски. През втората част в игра се появиха Селим Керкар, Исмаил Иса и Елиаш.

Мачът започна по мечтан за старозагорци начин. Още в седмата минута Петър Витанов се пребори за топката в центъра на терена, пусна страхотен извеждащ пас зад защитата на пловдивчани към Илиян Йорданов, той излезе сам срещу вратаря Илко Пиргов и с точен удар по земя откри резултата.

Шест минути след попадението Георги Андонов имаше шанс за втори гол, но Пиргов се намеси умело и предотврати опасността.

Първият шанс за "Локомотив" дойде чак в 32-та минута, но Пламен Колев бе на мястото си и спаси удар с глава на Димо Бакалов.

През второто полувреме двубоят стана още по-интересен, но вече изобилстваха спорните съдийски отсъждания. Първо в 65-та минута Андонов овладя топката с рамо в наказателното поле на домакините, след което разстреля Пиргов. Първоначално главният съдия призна гола, но след сигнал на рефера зад вратата, той промени решението си и попадението бе отменено. В 81-та минута Венцислав Бенгюзов закъсня с реакцията си в пеналта и фаулира Димо Бакалов. Симеон Райков бе точен от бялата точка със силен шут в левия ъгъл. Малко преди последния съдийски сигнал обаче арбитърът подмина дузпа за нарушение на Пламен Николов срещу Исмаил Иса пред вратата на "Локомотив".

С това равенство "Верея" изпревари "Ботев" с една точка, окупирайки петото място в класирането на Първа лига с актив от 30 пункта. В последния си мач за тази година верейци приемат "Витоша" Бистрица в неделя от 15:00 часа.