Трета победа за „Берое Стара Загора“ в Адриатическата лига

„Берое Стара Загора“ прие „Цървена звезда“ Белград в среща от първенството на група „А“ от Адриатическата лига. Старозагорки надделяха в много интересен и изпълнен с обрати и напрежение мач с 84:78 точки. За възпитаничките на Таня Гатева това е трета победа в надпреварата, а в следващия кръг от турнира, след седмица, те ще имат тежко гостуване на „Плейоф Ултра“ Сараево. Домакините имаха превес в първите минути на мача. След силни минути гостенките обърнаха развоя на срещата. Много силна втора четвърт позволи на „Берое Стара Загора“ да вземе аванс от 6 точки на полувремето, при 40:34. След почивката гостенките отново надделяха и след 10 минути игра водеха с 3 точки, при 55:58. Силни последни минути на домакините им донесоха успеха. Гостуващият отбор имаше претенции към съдийството които донякъде имаха основание. Най-силният си мач след пристигането си в „Берое Стара Загора“ изигра Тиара Банкс. Тя овладя немалко топки, бореше се и под своя и под противниковия кош и реализира 26 точки. Бритни Райт добави 23. За „Цървена звезда“ Мина Джорджевич отбеляза 22 точки.

"Берое" превзе Варна с разгром!

"Берое" започна по прекрасен начин футболната 2018 г. С хеттрик на вездесъщия Педро Еуженио и попадение на Мартин Камбуров старозагорци превзеха негостоприемния стадион "Тича" във Варна след победа с 4:1. Това бе 30-ият успех в елита на "Берое" срещу..

публикувано на 17.02.18 в 19:45

Срам за "Верея" срещу ЦСКА-София

"Верея" регистрира най-срамната загуба в своето съществуване след като загуби с 0:5 у дома от ЦСКА-София. Домакинството обаче бе символично, защото на стадион "Трейс Арена" имаше около 3 000 припознали тима на Гриша Ганчев фенове от Казанлък, Гурково,..

публикувано на 17.02.18 в 18:28

Слушайте "Верея" - ЦСКА-София в ефира на Радио Стара Загора и "Хоризонт"

След повече от 2 месеца чакане първенството в Първа професионална футболна лига се подновява. Два мача вълнуват феновете на футбола в Стара Загора. "Берое" гостува на варненския "Черно море" 17:30 часа в ключов мач за местата в първата половина на..

публикувано на 17.02.18 в 11:56

Борислав Михайлов с нов 4-годишен мандат начело на БФС

Борислав Михайлов е новият - стар президент на Българския футболен съюз. 463-ма делегати избраха за четвърти пореден мандат легендарния бивш вратар на националния ни отбор по футбол. За неговия бивш колега от златното поколение Любослав Пенев гласуваха..

обновено на 16.02.18 в 22:00

Волейболистките на "Берое" победиха „Славия“

В среща от първенството на НВЛ за жени „Берое“ прие „Славия“ София, превъзхождаше и победи с 3:0 гейма. В отделните части 25:9, 28:26 и 25:14. Домакините от Стара Загора започнаха срещата силно. Те играха много добре в защита и със силна..

публикувано на 16.02.18 в 20:01

Близо 400 грации ще спорят за купа „Берое“

В събота от 8.30 сутринта в спортна зала „Иван Вазов“ в Стара Загора започва осмото издание на турнирът по художествена гимнастика за Купа „Берое“. „В състезанието ще се представят рекорден брой от близо 400 гимнастички, вероятно ще се наложи да..

публикувано на 16.02.18 в 15:22

"Берое" планира да предложи професионални договори на част от талантливите си юноши

Ръководството на "Берое" планира да предложи професионални договори на част от най-талантливите си юноши. Това обяви в интервю за Радио Стара Загора спортния директор на "зелено-белите" Валентин Грудев. "На този етап заедно със спортно-техническия..

публикувано на 15.02.18 в 12:07

Рали Сливен с ново място в календара

Тази година рали Сливен ще се проведе на нови дати . Вместо на 7-9 септември, надпреварата ще бъде на 27-29 юли, като промяната е одобрена от БФАС и ФИА. Състезанието ще е традиционно кръг от Балканския Рали Трофей. „Във връзка с наше писмо до БФАС и..

публикувано на 13.02.18 в 11:17

Двама стрелци достигнаха финала

В София приключи Държавното първенство по спортна стрелба с пневматично оръжие за юноши и девойки и мъже и жени. От старозагорският клуб „Августа 1992“ се изявиха по двама участници в младшата възраст на“пушка“ и на „пистолет“, един състезател на..

публикувано на 12.02.18 в 15:54

„Берое 2“ загуби в Троян

В среща от първенството на мъжката баскетболна „А“ група, първа шестица, вторият отбор на „Берое“, „Берое 2“, гостува на „Чавдар“ Троян и претърпя неуспех след загуба с 80:95 точки. Домакините имаха преднина в резултата в началото, но в края на..

публикувано на 11.02.18 в 21:21