„Берое 2“ загуби в Троян

В среща от първенството на мъжката баскетболна „А“ група, първа шестица, вторият отбор на „Берое“, „Берое 2“, гостува на „Чавдар“ Троян и претърпя неуспех след загуба с 80:95 точки. Домакините имаха преднина в резултата в началото, но в края на първата четвърт старозагорци изравниха при 25:25. В началото на вторите 10 минути възпитаниците на Бойко Миленков успяха да поведат, но на полувремето домакините отново излязоха напред в резултата при 49:46. След почивката отборът на „Чавдар“ бе по-добрият и през третите 10 минути натрупа преднина, с която си осигури крайния успех. За победителите Филип Каменов бе най-резултатен и отбеляза 24 точки. Любомир Лилов добави 20. За „Берое 2“ Евгени Василев реализира 25 точки, а Мартин Раднев добави 19. В следващия кръг от надпреварата „Берое 2“ ще гостува на „Буба баскетбол“ в София. По програма тази среща трябва да се играе на 18 февруари от 17 часа в столичната зала „Триадица“.

Академията на "Берое" с четвърти шампион

Още един отбор от Академията на "Берое" стана регионален шампион за сезон 2017/18. Четвъртият тим, който завърши на първо място в своята възрастова група е "Берое" 2005, воден от наставника Слави Жеков.   Днес "зелено-белите" таланти се наложиха с 5:0 над..

публикувано на 26.05.18 в 19:04

„Спомен за Марти“ събира юношите на „Берое“ в неделя

Специален двубой ще изиграят в неделя юношите на „Берое” от набор 98, 99, 2000 и 2001. Срещата, която ще се състои на тренировъчния терен над стадион „Берое”, ще бъде в памет на юношеския национал и играч на „зелено-белите” Мартин Ковачев. Талантът..

публикувано на 23.05.18 в 15:25

Шампионска титла за тежкоатлет на „Аполон“

В Хасково бе проведен Държавният личен шампионат по вдигане на тежести за всички възрасти. От старозагорския клуб „Аполон“ на подиума се качиха 12 тежкоатлети. Станислав Райчев стана шампион в категория до 94 кг. при мъжете. В същата възраст Златко..

публикувано на 23.05.18 в 14:33

Трето място за грации от “Импала“

В зала „Асарел Арена“ в Панагюрище бе проведено Държавното отборно първенство по художествена гимнастика. При жените старозагорският клуб „Импала“ успя да стигне до седмо място. „Ася Иванова, Деница Стефанова и Валена Панайотова за първи път от..

публикувано на 23.05.18 в 14:07
Иванка Сотирова и Красимира Чахова пожелаха успех на Мария Делчева и нейния треньор Слънчезар Цанков

Бадминтонистката Мария Делчева с надежда за медал от младежката Олимпиада

Състезателката на старозагорския Спортен клуб „Бадминтон“ Мария Делчева ще представи Стара Загора през октомври на III-те летни Младежки олимпийски игри в Буенос Айрес, Аржентина. Седемнайсетгодишната ученичка от София бе избрана за „Най-перспективен..

публикувано на 21.05.18 в 16:55

Два медала за малките борци

Два медала спечелиха състезателите от клуб „Берое“ при участието си в Държавните лично-отборни шампионати за деца по борба. Самоков бе домакин на първенството при „класиците“ в тази възраст. Денислав Петров от "Берое" стана трети в категория над 73..

публикувано на 21.05.18 в 16:44

Над 100 гимнастички участваха в турнира „Гимнастика за всички“

Повече от 100 деца участваха в турнира по спортна гимнастика, посветен на Деня на българския спорт 17 май. Проявата, организирана от старозагорския клуб „Спортна гимнастика“, събра състезателки от Варна, Хасково, Свиленград, Благоевград, Стара..

публикувано на 21.05.18 в 16:10

Предстои турнир по спортна гимнастика

Турнир по спортна гимнастика, посветен на 17 май, Денят на българския спорт, ще бъде проведен в събота в залата по спортна гимнастика на стадион „Берое“ в Стара Загора. Надпреварата ще започне в 11 часа. „Имаме заявки за участие на над 100 малки..

публикувано на 17.05.18 в 15:55

Три медала за юношите в борбата

С три бронзови медала се завърнаха от участие в Дръжавните лично-отборни шампионати по борба за юноши представителите на старозагорсикя клуб „Берое“. В Сливен, в свободния стил, Жоро Желязков стана трети в категория до 79 кг. В тежката категория..

публикувано на 16.05.18 в 15:52

Нова загуба за "Верея" в шестицата

"Верея" записа осмата си загуба от 9 срещи в първата шестица на Първа професионална футболна лига. Тимът от квартал "Кольо Ганчев" този път загуби в Коматево от местния "Ботев" с 2:0. И двете попадения за домакините отбеляза бившият играч на "Берое"..

публикувано на 15.05.18 в 22:38