Традициите не са това, което бяха

Рали Сливен с ново място в календара

Тази година рали Сливен ще се проведе на нови дати. Вместо на 7-9 септември, надпреварата ще бъде на 27-29 юли, като промяната е одобрена от БФАС и ФИА. Състезанието ще е традиционно кръг от Балканския Рали Трофей.

„Във връзка с наше писмо до БФАС и ФИА за промяна на датите на състезанието от 7-9 септември на 27-29 юли 2018 г., получихме уверение, че новите дати не пораждат конфликт с други прояви, и ФИА е съгласна с тях!“, каза за Радио Стара Загора организаторът.

Причините за промяната на датите е желанието на организаторите от АСК Скорпион е да запазят възможностите на Сливен да има участие на румънски и на турски и екипажи, които имат гонят добре класиране за Балканската зона на трофея на ФИА.

Рали Турция от световния шампионат (WRC) ще се проведе на 13-16 септември, което е само седмица след първоначално обявените дати за сливенското рали. И ако те се бяха запазили, то доста по-малко екипажи от южната ни съседка щяха да присъстват в Сливен.

Интервю на Тошка Събева с Живко Митев, АСК Скорпион Сливен.

С нови попълнения „Берое 2016“ победи лидера

В среща от първенството в Националната волейболна Висша лига, група „Б“, „Берое 2016“ прие в зала „Иван Вазов“ лидера в класирането „Арда“ Кърджали и победи с 3:2 гейма, в отделните части 18:25, 25:13, 19:25, 25:20 и 15:10. „Много съм доволен, това..

публикувано на 23.01.19 в 16:37

Волейболният „Берое“ приключи евроучастието си

Волейболистките на „Берое“ гостуваха на „Волеро Льо Кане“ във Франция   и загубиха с 1:3 гейма, в отделните части 15:25, 13:25, 25:23, 13:25. Срещата бе от турнира за Купата на претендентите. Старозагорки имаха загуба у дома от същия отбор с 0:3..

публикувано на 23.01.19 в 15:42

Шест от шест за "Берое" в Балканската лига

"Берое" продължи наказателната акция над противниците си в Балканската лига. Пред вярната си публиката в Общинска спортна зала Стара Загора нашите се наложиха над един от основните си съперници в надпреварата – македонския "Блокотехна" с 91:81...

публикувано на 22.01.19 в 20:19

"Берое" записа равен срещу унгарци в контрола

„Берое“ завърши с равенство 1:1 срещу „Мезьокьовешд-Жори“ във втората си контрола от подготвителния лагер в Белек, Турция. Момчетата на Александър Томаш определено бяха по-добрият отбор на терена през всичките 90 минути, но не успяха да материализират..

публикувано на 22.01.19 в 19:36

Шест титли за бойци от „Августа“

С шест златни медала се заврънаха от участие в Дръжавния шампионат по таекуондо, версия WTF, проведен в Горна Малина, възпитаниците на старозагорския клуб „Августа“. Спечелиха ги Даниел Ладжев, за когото това е седма или осма титла в кариерата,..

публикувано на 22.01.19 в 16:36

Пореден успех на „Берое Стара Загора“

В среща от първенството в женската баскетболна „А“ група „Берое Стара Загора“ гостува на „Академик Пловдив“ и победи със 100:51 точки. Двубоят започна равностойно и след 10 минути игра старозагорки водеха с 25:23. Силна втора четвърт позволи на..

публикувано на 19.01.19 в 21:01

Трудна победа за баскетболния "Берое" в Плевен

"Берое" спечели една от трудните си победи от началото на сезона в Националната баскетболна лига. Старозагорци се наложиха с 89:85 като гост на "Спартак" Плевен , с което вече имат 11 победи и само 2 загуби, които им отреждат второто място във..

публикувано на 19.01.19 в 20:16

Започна ремонт на залата на клуб „Траяна 2011“

В тренировъчната зала на старозагорския шахматен клуб „Траяна 2011“ започна ремонт. „Ще се подменя дограмата, ще се монтира климатик и след това ще можем да тренираме пълноценно и през зимата“, съобщи за радио „Стара Загора“ Боян Тонков, треньор на..

публикувано на 18.01.19 в 15:58

Олександър Севидов е новият треньор на "Верея"

Украинецът Олександър Севидов е новият старши треньор на старозагорския "Верея". Той изведе днес отбора за тренировка на стадион "Трейс Арена". Негов помощник ще бъде Олександър Мартюк , а останалата част от щаба му остава непроменена.  Пред медиите..

публикувано на 18.01.19 в 12:40

Нова победа на „Берое Стара Загора“ в Адриатическата лига

В среща от поредния кръг на Адриатическата лига отборът на „Берое Стара Загора“ гостува на „Будучност“ Черна гора и победи със 74:69. За възпитаничките на Таня Гатева това е седма победа в турнира. Старозагорки започнаха по-силно мача и успяха да..

публикувано на 17.01.19 в 22:34