Нещастна загуба за "Берое" срещу "Лудогорец"

"Берое" загуби нещастно с 0:1 домакинството си на шампиона "Лудогорец". Заралии бяха равностойни на своя опонент, който с попадение на Марселиньо стигна до така нужния за тях успех.

Александър Томаш не можеше да разчита на наказаните Борислав Цонев и голмайстора на отбора Педро Еуженио, както и на трайно контузения Драгош Фиртулеску. В тяхно отсъствие Милен Желев отново започна по дясното крило, отляво застана Рубен Бригидо, а зад тарана Мартин Камбуров действаше сърбинът Марко Адамович. Останалите в "зелено" бяха обичайните - Душан Перниш на вратата, Иван Бандаловски, Иван Иванов, Камен Хаджиев и Матеус Леони в отбрана, както и двойката опорни полузащитници Мартин Райнов и Карлос Охене.

В първите повече от 25 минути на практика не се случи нищо интересно на терена. Двата отбора изчакваха съперника и не предприемаха масирани атаки към противниковата врата. Едва в 28-та минута Сисиньо проби на скорост в половината на беройци, навлезе в пеналта, подаде към Кешерю, получи се разбъркване, след което реферът отсъди фаул в атака на румънеца. Малко по-късно дойде и първата ситуация пред вратата на гостите. Мартин Райнов опита центриране, топката обаче придоби застрашителна траектория по посока вратата на Ренан, но бразилският страж в последния момент съумя да избие в корнер. В следващите минути се откриха шансове пред Марселиньо за гостите и Камбуров за "Берое" да отбележат от фаулове, но шутовете им преминаха над гредата.

Минута преди края на първата част се откри златен шанс пред португалското крило на старозагорци Рубен Бригидо, който бе изведен от Карлос Охене очи в очи с Ренан, но вратарят на разградчани скъси ъгъла и предотврати попадение в своята врата.

Втората част започна с интересна ситуация пред стража на гостите Ренан дос Сантос. Иван Бандаловски преодоля опеката на Натанаел, навлезе в наказателното поле и с меко центриране успя да прехвърли вратаря на "Лудогорец", коженото кълбо обаче премина на сантиметри от десния страничен стълб, след което Сисиньо изчисти. В 61-та минута Карлос Охене нанесе силен удар отдалеч, топката се отклони от защитник на гостите и излезе на сантиметри встрани от вратата на "Лудогорец".

Треньорът на гостите Димитър Димитров - Херо прибегна до двойна смяна в 67-та минута, като на местата на Джоди Лукоки и Клаудиу Кешерю в игра се появиха Върджил Мисиджан и Якуб Свиерчок. Именно полският централен нападател имаше шанс да се разпише в 70-та минута, но стреля с глава в аут. В следващите минути зачестиха по- острите влизания, които обаче не бяха санкционирани от главния съдия Драгомир Драганов. Варненецът бе оставил по-грубата игра, с което си навлече гнева на двете треньорски скамейки.

В 79-та минута се откри най-интересното положение за старозагорци. Милен Желев беше изведен вдясно, центрира към малкия пеналт, където Мартин Райнов пое коженото кълбо и от няколко метра направи по-трудното, пращайки топката над гредата на замръзналия страж на "Лудогорец". Буквално в ответната атака гостите откриха резултата. След центриране от корнер Пластун отклони към Марселиньо и бразилецът отблизо се разписа за 1:0. След попадението Александър Томаш предприе две промени. В игра влязоха Антон Карачанаков и Емин Ахмед, които замениха Рубен Бригидо и Милен Желев. Те обаче не успяха да променят съществено ситуацията на терена. До края на двубоя беройци се опитаха да установят траен натиск, но чисти положения пред Ренан не се откриха.

"Берое" остава на четвърто място в класирането на Първа лига с 41 точки, а "Лудогорец" вече има 60 на върха в подреждането. В следващия кръг на 10 март, събота, "Берое" гостува на "Локомотив" Пловдив.

"Берое" - "Лудогорец" 0-1 Марселиньо 80 мин.

"Берое": Душан Перниш, Иван Бандаловски - 66 мин. жълт картон, Иван Иванов, Камен Хаджиев - 34 мин. жълт картон, Матеус Леони - 57 мин. жълт картон, Мартин Райнов - капитан - 70 мин. жълт картон, Карлос Охене, Марко Адамович - 63 мин. жълт картон, Милен Желев( 83 мин. - Антон Карачанаков), Рубен Бригидо( 83 мин. - Емин Ахмед), Мартин Камбуров( 70 мин. - Серджиу Негрут); старши треньор: Александър Томаш

"Лудогорец": Ренан, Сисиньо, Козмин Моци - 90 мин. жълт картон, Игор Пластун, Натанаел, Светослав Дяков - капитан - 78 мин. жълт картон, Абел Анисе, Марселиньо - 52 мин. жълт картон, Вандерсон( 90 мин. - Георги Терзиев), Джоди Лукоки - 29 мин. жълт картон( 64 мин. - Върджил Мисиджан), Клаудиу Кешерю( 64 мин. - Якуб Свиерчок); старши треньор: Димитър Димитров

Главен съдия: Драгомир Драганов