Три медала за малките борци

С три медала се завърнаха от участие в силния международен турнир по свободна борба за момчета „Злати Динев Ройдев“ възпитаниците на старозагорският клуб „Берое“. Иван Стоянов извоюва първото място в категорията си до 57 кг. Той спечели и приз Прес Купа „Злати Ройдев“. Дянко Дянков до 52 кг. и Кристиян Канев до 41 кг. се завърнаха с бронзови отличия. „Много добре се представихме, Иван в четвъртфинала още победи много силен грузински състезател, Дянко и Кристиян също се бориха много добре“, обобщи Диян Динчев, треньор в свобония стил на старозагорския клуб. Той не случайно обърна внимание върху победата на Иван над грузинския спортист. Тъй като грузинците при 10 участващи свои национали имат 10 спечелени медала в това състезание. Освен грузински национали, на тепиха в Гълъбово излязоха още национали и от Италия и Унгария в тази възраст. Както и такива от доста български клубове. В събота въпитаниците на клуба във възраст деца ще пътуват за Горна Оряховица. В неделя там са схватките от Държавния личен шампионат за тяхната възраст в свободния стил. След това състезание погледите на ръководството на старозагорсикя клуб ще бъдат насочени към домакинството в турнира „Динко Петров“ в края на месеца.

"Верея" изпрати годината с поредна загуба

"Верея" изпрати кошмарната за клуба 2018 година с поредна загуба. В последния си мач за годината старозагорци бяха разгромени от столичния "Славия" като гост с 4:0 , като това бе най-малкото, с което се отърваха възпитаниците на Небойша Лекич. Две..

публикувано на 14.12.18 в 19:19

„Берое Стара Загора“ загуби в Турция

Отборът на„Берое Стара Загора“ гостува на турския „Боташспор“ в последен двубой от турнира ФИБА Еврокъп и претърпя поражение със 79:90 точки. Така възпитаничките на Таня Гатева остават трети в класирането на група „Е“, а от групата за следващия етап се..

публикувано на 13.12.18 в 20:53

20 медала за тежкоатлетите от „Аполон“

Двадесет медала са спечелили през отиващата си 2018 година тежкоатлетите от старозагорския клуб „Аполон“. „Шест от тях са златни и шест сребъни“, уточни Евгени Танев, треньор на клуба. Той допълни, че е доволен от изявите на своите възпитаници...

публикувано на 13.12.18 в 16:58

Петима джудисти ще пътуват за Ниш

Петима джудисти от клуб „Недьо Ранчев“ утре ще пътуват за сръбския град Ниш. Там те ще участват в международен турнир. Минко Иванов до 55 кг., Иван Минчев до 60 кг., Никола Колев до 38 кг. са възпитаници на треньора Христо Лазаров. Николай Петров..

публикувано на 13.12.18 в 16:47

В клуб „Траяна“ готвят благотворителен турнир

В събота възпитаниците на клуб по плуване „Траяна“ ще участват в благотворителен турнир. „Очакваме да участват около 130-140 деца от клуба, а средствата ще бъдат за детето на бивша гимнастичка от Стара Загора, болно от церебрална парализа“, съобщи..

публикувано на 13.12.18 в 16:28

Танцьори на „Денс Юник“ ще участват в световно първенство

Утре възпитаниците на старозагорския клуб по спортни танци „Денс Юник“ Катерина Митева и Мартин Кичуков ще отлетят за Рига, Латвия. Там те ще вземат участие в Световното първенство по спортни танци в своята възраст и категория, младежи до 19..

публикувано на 12.12.18 в 15:57

„Берое“ надделя и над „Левски“

В среща от първенството в женската НВЛ „Берое“ прие столичния „Левски“ и в доста интересен мач победи с 3:1 гейма. Възпитаничките на Петър Дочев преди три дни победиха с 3:0 гейма и друг столичен гранд, ЦСКА и с актив от пет победи са втори във..

публикувано на 11.12.18 в 20:51

13 медала за гимнастички от „Импала“

Силно се представиха възпитаничките на старозагорския клуб „Импала“ при участието си в турнира за купа „Академик“ в София. „Спечелихме 13 медала, участвахме с 9 гимнастички“, обобщи Петя Петкова, старши терьнор на „Импала“. На подиума в столицата..

публикувано на 11.12.18 в 15:53

Минимална загуба за "Верея"

"Верея" загуби от ЦСКА-София с минималното 0:1 в мач от 19-тия кръг в Първа професионална футболна лига. Попадението отбеляза Тиаго Родригес в 27-та минута. Срещата започна по-добре за домакините, които още в 4-та минута бяха близо до първото попадение...

публикувано на 09.12.18 в 16:58

„Берое“ – ЦСКА 3:0 гейма

В среща от първенството в НВЛ при жените „Берое“ прие в Стара Загора ЦСКА. Срещата започна равностойно, но домакините постепенно взеха инициативата и при 13:8 за „Берое“ Юлия Иванова, наставник на ЦСКА, взе прекъсване. Това не даде резултат и..

публикувано на 08.12.18 в 20:15