„Берое Стара Загора“ – „Славия“ 79:43

В последна среща от редовния сезон в първата четворка на женската баскетболна „А“ група „Берое Стара Загора“ прие „Славия“ София и победи убедително със 79:43 точки. Гостенките бяха равностойни само в първата четвърт на срещата, завършила при резултат 17:14. На полувремето разликата в полза на „Берое Стара Загора“ нарастна до 16 точки при 37:21. След третата четвърт домакините водеха с 59:33, а при последната сирена резултата бе 79:43. След двубоя наставникът на „Славия“ Силвия Пеева бе разочарована от многото допуснати грешки в своя състав. Двата отбора ще бъдат съперници и в плейофите на първенството. Тези плейофи трябваше да започнат в събота, 14 април, от 18 часа. Поради ангажименти на ръководството на „Славия“ обаче от ръководството на белия клуб са помолили федерацията по баскетбол за отлагане на срещите от серията поне с ден. Така, че първият мач от полуфиналната плейофна серия „Берое Стара Загора“ – „Славия“ по всяка вероятност ще бъде в неделя. Играе се до три победи от максимум пет срещи. Първите две ще бъдат в Стара Загора.

Гръмка победа на "Берое" в Пазарджик

„Берое“ разби „Хебър“ (Пазарджик) с 1:6 в мач от 1 кръг на турнира за Купата на България и продължава без проблем напред в турнира. Александър Цветков откри резултата в 3-та минута, а Алфедо удвои в 11-та. Бразилецът се разписа за втори път в 17-та минута..

публикувано на 25.09.18 в 17:57

И трите Елитни отбора от Академията на "Берое" в топ 6 на класирането

Трите отбора от Академията на "Берое", които участват в Елитните юношески групи се наредиха в топ 6 на класирането месец след старта на новия сезон.  През този уикенд, за трети пореден път  и трите състава спечелиха своите мачове.  Най-големите - юношите..

публикувано на 24.09.18 в 18:34

Треньорският щаб на "Берое" и Димитър Бербатов зарадваха малчугани в София

Треньорският щаб на "Берое" - Александър Томаш, Константин Мирчев и Тодор Кючуков станаха част от спортния празник, организиран от фондацията на Димитър Бербатов в София. Проявата под мотото "С усмивка на терена" включваше демонстративен футболен двубой..

публикувано на 24.09.18 в 18:09

„Берое Стара Загора“ пред сблъсък за Суперкупата

В четвъртък от 18.30 в столичната зала „Триадица“ ще започне срещата за баскетболната Суперкупа при жените между „Берое Стара Загора“ и „Монтана 2003“. „Подготовката ни мина добре и върви по план“, съобщи за радио „Стара Загора“ Таня Гатева,..

публикувано на 24.09.18 в 15:30

"Верея" с равен у дома и големи промени в клуба

"Верея" завърши 1:1 у дома срещу "Дунав" (Русе) в мач от поредния кръг на Първа лига. Милан Вушурович отбеляза първото попадение за отбора като домакин и общо второ през сезона. По-важното обаче е, че клубът се сдоби в часовете преди мача с нов спонсор и..

публикувано на 23.09.18 в 16:54

"Берое" се добра до хикс в Търново

"Берое" спечели точка при гостуването си на "Етър" във Велико Търново. Заралии изиграха най-слабия си мач от началото на шампионата, но голът на Боби Цонев в края на срещата и прекрасните изяви на Душан Перниш на вратата спасиха точката за беройци. С тази..

публикувано на 21.09.18 в 19:25

„Берое“ надделя над „Крайова“

В много интересен, динамичен и оспорван сблъсък от предсезонната си подготовка баскетболният „Берое“ победи румънския „Крайова“ със78:69 точки. Старши треньорът Любомир Минчев започна двубоя в следния състав: Тихомир Желев, Станислав Ваклинов,..

публикувано на 20.09.18 в 20:55

Плувците от „Траяна“ подновиха тренировки

Възпитаниците на старозагорския клуб по плуване „Траяна“ подновиха активни тренировки. Лятната им пауза приключи с лагер на станцията в курорта „Каваците“. След него те се върнаха в басейна за подготовка за състезанията от предстоящия зимен..

публикувано на 20.09.18 в 15:43

Четвърта балкнаска титла за Даниел Ладжев

Четвърта поредна балканска титла спечели възпитаникът на старозагорския клуб „Августа“ Даниел Ладжев. На проведеното в румънската столица Букурещ първенство по олимпийско таекуондо той победи представители на Албания, Румъния и след това във финала..

публикувано на 20.09.18 в 15:13

Кристиян Иванов дебютира на Балканиада

Възпитаникът на старозагорският клуб „Траяна Триатлон“ Кристиян Иванов участва в Балканиадата, проведена на Охридското езеро. Кристиян е републикански шампион при родените през 2004-2005 година и с титлата придоби право и за място в националния..

публикувано на 19.09.18 в 15:01