Колоездачи и бегачи във Великденски маратон 2018

| обновено на 20.04.18 в 09:14

Старозагорският велоклуб „Зарата“ с подкрепата на Община Стара Загора и ТД Сърнена гора ще проведе традиционния си Великденски маратон на 22 април (неделя) с обновен регламент. Освен състезанието за аматьори и професионалисти колоездачи, в маратона тази година се включва и нова дисциплина – планинско бягане.

Награди за бягане и надпревара с колелета ще има и за големите, и за малките, като за децата няма предварително записване, анонсира председателят на клуба-организатор – Живко Желязков. Заявка за участие до този момент са подали около 150 души, a записването продължава. В 8,30ч. в неделния ден ще бъде раздаването на номерата.

Стартът за малките ще бъде даден в 10,00ч. на 22.04. на обичайното място за провеждане на Маратона- площадката под игрищата за бадминтон на Аязмото. В 11,00 оттам ще тръгнат и големите, разделени в два класа- Хоби и Професионалисти.

В 11,15ч. ще тръгнат и бегачите. Трудността на маршрутите в състезанието е съобразена с възможностите на спортистите и възрастовите им групи. Повече ще бъдат и подкрепителните пунктове с храна и напитки за бегачите.

Времеизмерването ще се извършва с електронна чип система с междинни контроли. Още подробности по темата чуйте в интервюто на Мария Стефанова с Живко Желязков:

Важна точка за "Берое" по пътя към бронзовите медали

„Берое“ и ЦСКА-София завършиха 1:1 в мач от XXXI кръг на ППЛ. „Берое“ изигра отлично първо полувреме, но не успя да отбележи след няколко изгодни положение. Гостите успяха да излязат напред в резултата в 55-та минута чрез Манолев. Педро изравни в..

публикувано на 22.04.18 в 11:54

„Берое“ победи „Черно море Тича“

В последна домакинска среща от редовния сезон на първенството в НБЛ „Берое“ прие „Черно море Тича“ и победи със 76:60 точки. Срещата започна равностойно. След първите минути старозагорци поведоха и в края на първата четвърт преднината им бе 12..

публикувано на 21.04.18 в 19:55

10 медала за бойци на „Августа“

С 6 златни, 2 сребърни и 2 бронзови медала се завърнаха от участие в турнир по таекуондо, версия WTF, проведен в София, възпитаниците на старозагорският клуб „Августа“. Във „Херея Трофи“ старозагорци спечелиха и отборната купа при децата за второ..

публикувано на 20.04.18 в 17:34

Волейболен турнир се провежда в Любимец и Казанлък

Турнир за момичета до 12 години се провежда в Любимец и Казанлък. Десетте отбора от региона са разделени в 2 групи от по пет състава. В Любимец днес и утре играят домакините, „Димитровград“, „Яворов“ Чирпан, „Тунджа“ Ямбол и „Кирково“. „Като..

публикувано на 20.04.18 в 15:47

Квоти извоюваха възпитаници на клуб „Добри Костин“

Двама състезатели от страозгорският клуб „Добри Костин“ участваха в Европейското първенство за жени и мъже по скокове на батут и синхрон в Баку, Азърбайджан. „За нас най-важно бе да спечелим квоти за Европейските Олимпийски Игри през 2019 година в..

публикувано на 20.04.18 в 15:38

Живко Тодоров: За бюджета, който имаме "Берое" стои много добре

"Според мен Александър Томаш е един от най-добрите млади треньори в България. Това се вижда през тази година, "Берое" направи много силни мачове. Въпреки мача с "Лудогорец", мисля че отбора ни стои много добре като за бюджета, който имаме. Намираме..

публикувано на 20.04.18 в 15:10

„Берое Стара Загора“ пред финал

В понеделник и вторник в Монтана ще започне финалната серия в женското баскетболно първенство. Домакините от „Монтана 2003“ ще играят с „Берое Стара Загора“. Играе се до три победи от максимум пет срещи. След първите два двубоя в Монтана предстои..

публикувано на 19.04.18 в 16:29

Клуб „Августа 1992“ ще организира турнир

Старозагорският клуб по спортна стрелба „Августа 1992“ ще бъде домакин на Държавен турнир с малокалибрено оръжие в събота и неделя. „В състезанието очаквам да се включат над 40 стрелци от 7 клуба, във всички възрасти“, поясни Георги Кочеренко,..

публикувано на 19.04.18 в 16:15

Срамна загуба за „Берое“

Футболният „Берое“ загуби тежко от „Лудогорец“ с 0:7 в мач от 30 кръг на Първа Професионална Футболна Лига, игран в Разград. Домакините излязоха напред още във 2-та минута чрез Вандерсон. Кешеру удвои в 16-та след точно изпълнена дузпа, а в 30-та..

публикувано на 19.04.18 в 09:28

„Берое Стара Загора“ се класира за финала

„Берое Стара Загора“ се класира за финала на първенството в женската баскетболна „А“ група. Възпитаничките на Таня Гатева ще играят срещу „Монтана 2003“ за определяне на шампиона на страната. Това стана факт, след като в полуфиналния плейоф „Берое..

публикувано на 18.04.18 в 21:18