Ново признание за школата на „Берое“

Още едно признание получи през тази седмица Академията на „Берое“. Школата на „зелено-белите“ вече има свой представител в състава на комисията за детско-юношески футбол към Българския футболен съюз. Това е директорът на Академията Ивко Ганчев.

Съставът на комисията е обявен на официалния сайт на БФС. Председател е една от легендите на родния футбол Емил Костадинов. Той е член на Изпълкома на футболния съюз и отговаря за юношеските и младежки национални отбори.

Членове на комисията са още директорът на школата на „Левски“ Даниел Боримиров, директорът на Академията на ЦСКА Стефан Яръмов, директорът на школата на „Славия“ Владо Иванов, директорът на школата на „Лудогорец“ Яков Папарков и директорът на школата на „Литекс“ Евгени Колев. Секретар на комисията е Делян Асенов.

Така „Берое“ се превръща в едва третия извънстоличен клуб със свой представител в комисията. Ивко Ганчев заема мястото на Емил Спасов, който първоначално бе обявен от БФС като част от комисията. Бившият играч на Левски обаче е и национален селекционер за набор 2004 за Западна България.

Глобиха "Верея" за нередовен треньор и съмнение за манипулиране на мачове

Дисциплинарната комисия към Българския футболен съюз наложи глоби на "Верея" в общ размер на цели 16 хиляди лева. С 10 хиляди клубът е наказан, защото новият старши треньор Олександър Севидов е водил отбора в петък срещу "Лудогорец" без да бъде..

публикувано на 18.02.19 в 17:27

„Берое Стара Загора“ победи в Монтана

Баскетболният „Берое Стара Загора“ гостува на „Монтана 2003“ и победи със 76:73 точки. Срещата бе от първенството в женската „А“ група, първа четворка. Двубоят бе много интересен, премина през перипетии и смени на водачеството в резултата...

публикувано на 17.02.19 в 20:56
Александър Томаш

Пролетта стартира с провал за "Берое" и Томаш

"Берое" започна по най-лошия възможен начин пролетния дял от първенството на Първа професионална футболна лига. Възпитаниците на Александър Томаш загубиха с 0:1 като гост на "Септември", с което показаха, че промените през зимната пауза за момента имат..

публикувано на 17.02.19 в 16:50

„Берое 2016“ победи „Раковски 1964“

Волейболният „Берое 2016“ прие „Раковски 1964“ Севлиево и победи с 3:1 гейма. Срещата бе от 12 кръг на първенството в НВЛ Висша лига, група Б. Старозагорци започнаха по-концентрирано и спечелиха първия гейм с 25:16. Последва отпускане в редиците на..

публикувано на 16.02.19 в 20:13

Баскетболният "Берое" на финал за Купата на България

Мъжкият баскетболен отбор на "Берое" се класира за втори път в историята си на финал в турнира за Купата на България! След като през 2016 г. тимът ни спечели бронзовите медали в надпреварата, а година по-късно вдигна трофея след страхотна победа над..

публикувано на 16.02.19 в 20:09

Волейболният „Берое“ победи убедително

В среща от поредния, 11 кръг на първенството в женската НВЛ „Берое“ прие „Славия“ и за около час успя да победи с 3:0 гейма. В отделните части 25:14, 25:17 и 25:13. Домакините бяха по-добри през цялото време на мача, а някои от титулярките не..

публикувано на 15.02.19 в 19:59

"Верея" шокира "Лудогорец"

Старозагорският "Верея" изненадващо за всички спечели точка при домакинството си на "Лудогорец", което завърши при нулево равенство. Гостите очевидно бяха подценили верейци и така и не успяха да отбележат попадение, въпреки натиска си през целия мач...

публикувано на 15.02.19 в 19:20

Старозагорец с медал в стрелбата на пушка

Илиян Иванов от старозагорския клуб по спортна стрелба „Августа 1992“ спечели бронзов медал при юноши младша възраст на Държавното първенство в Търговище. „Това е първото ни отличие на „пушка“от времето когато се състезаваше Иво Георгиев, т.е. поне..

публикувано на 15.02.19 в 16:10

Берое си върна Охене

Ганайският полузащитник Карлос Охене отново ще облече зелената фланелка и ще бъде играч на „Берое“. Днес той ще се присъедини към отбора и утре ще тренира с тима.  В началото на сезона „Берое“ продаде Охене отбора от Саудитска Арабия „Оход“, но след..

публикувано на 15.02.19 в 16:03

Муай тай битки предстоят в края на седмицата

В събота и неделя Стара Загора ще бъде домакин на Държавно първенство по Муай тай. „Срещите ще започват от 10 часа сутринта в зала ДЗУ и в двата дни, в неделя са финалите“, съобщи в интервю за радио „Стара Загора“ Жельо Илиев, наставник на..

публикувано на 14.02.19 в 15:56