"Берое" отново е господар на Стара Загора

"Берое" записа първата си победа за сезона в Първа лига. "Зелено-белите" победиха с 2:0 при символичното си гостува на градския съперник "Верея". Попаденията отбелязаха Мартин Райнов в 20-та и Мартин Камбуров в 65-та минута.

Още от самото начало на срещата "Берое" бе пълен господар на терена. Верейци не стигнаха до нито едно чисто положение през цялата среща. Резултатът бе открит в 20-та минута, когато капитанът Мартин Райнов засече с глава центриране на Боби Цонев. Само три минути по-късно Райнов нацели напречната греда от идентична ситуация. В самия край на полувремето Ерол Алкан отново нацели гредата след удар с глава.

В 48-та минута Меска овладя топката и навлезе в пеналта, където се опита да намери Цонев. Той продължи за Вандерсон, който центрира, а Илиев спря топката с ръка. Реферът не отсъди чиста дузпа за "Берое". В 65-та минута Мартин Камбуров прати топката в мрежата след безпощадно изпълнение на пряк свободен удар – 0:2. Това бе попадение номер 205 за нападателя в елита на българския футбол.

В събота от 18:45 ч. "Берое" приема "Ботев" Пловдив в поредното издание на "Битката за Тракия". Ден по-рано от 20:30 "Верея" гостува на другия пловдивски отбор "Локомотив".

“Верея” (Стара Загора) – „Берое“ 0:2
голмайстори: 0:1 Мартин Райнов 20′, 0:2 Мартин Камбуров 65′
“Верея”: ; 27. Георги Георгиев, 21. Здравко Илиев (к) (81. – 77. Емин Ахмед), 3. Теофилос Коуроуопис, 6. Иво Иванов, 33. Емил Йоргенсен, 88. Майкъл Тевиа, 18. Ангел Максимов, 28. Ндонголо Александер (60′ – 16. Билел Малек), 7. Милен Танев (60′ – 9. Станислав Маламов), 10. Антон Огнянов, 24. Сеидина Диара; неизползвани резерви: 22. Богомил Цинцарски,  4. Георги Йорданов, 8. Денислав Станчев, 30. Стефан Аличков; старши треньор: Иван Колев
“Берое”: 12. Душан Перниш, 19. Александър Василев, 4. Ерол Алкан, 26. Камен Хаджиев, 11. Иван Бандаловски, 77. Вандерсон (75′ – 6. Александър Цветков), 7. Мартин Райнов (к), 5. Мешка (62′ – 28. Рубен Бриджидо), 10. Борислав Цонев, 73. Иван Минчев, 9. Мартин Камбуров (83′ – 70. Драгош Фирцулеску); неизползвани резерви: 23. Георги Аргилашки, 3. Милен Желев, 20. Матеус Леони, 25. Георги Ангелов; старши треньор: Александър Томаш

„Берое“ загуби в Самоков

Баскетболният „Берое“ гостува на „Рилски спортист“ в Самоков в среща от третия кръг на първенството в НБЛ. Старозагорци играха силно, двубоят бе оспорвани драматичен, но в последна сметка отстъпиха на домакините с 93:94 точки. Двубоят бе решен в..

публикувано на 20.10.18 в 21:24

Убедителна победа на „Берое Стара Загора“

В среща от 2 кръг на първенството в женската баскетболна „А“ група „Берое Стара Загора“ гостува на НСА в София и победи с 88:33 точки. Старозагорки превъзхождаха домакините по всички показатели и закономерно се поздравиха с крайния успех, без да..

публикувано на 20.10.18 в 17:42

"Верея" обърка сметките на Божинов и компания

"Верея" завърши наравно 2:2 с тима на "Ботев"(Враца) воден от залязващата звезда на българския футбол Валери Божинов. Старозагорци, които са на последното място в класирането на Първа професионална лига, измъкнаха едната точка с гол в последната секунда на..

публикувано на 19.10.18 в 23:51

Успех на „Берое Стара Загора“ в Словения

В среща от третия кръг на Адриатическата лига „Берое Стара Загора“ гостува на „Триглав“ в Словения и победи със 78:65 точки. Победата е втора в турнира за старозагорки и първа като гост. До края на първото полувреме играта бе равностойна и се..

публикувано на 19.10.18 в 07:48

Дебют на „Берое 2016“ във Висшата лига

Утре от 18 часа в зала „Арпезос“ в Кърджали, волейболният „Берое 2016“ ще играе с домакините от „Арда“. Срещата е дебют за сатрозагорският тим на такова ниво в мъжкия волейбол. Старозагорци тази година ще участват във Висшата лига, група „Б“. „Още..

публикувано на 18.10.18 в 16:04

Джудистите подготвят домакинство на турнир „Недьо Ранчев“

В събота от 10 часа започват срещите, а от 12 часа ще бъде официалното откриване на 14-тото издание на турнира по джудо в памет на създателя на спортовете джудо и самбо в Стара Загора Недьо Ранчев. В спорната зала „Иван Вазов“ се очакват оспорвани..

публикувано на 18.10.18 в 15:43

Купи и медали за бойци от „Августа“

Пореден успех постигнаха възпитаниците на старозагорския клуб „Августа“. В Пловдив те взеха участие в турнира по таекуондо, версия WTF, „Пловдив Оупън“. В битките се включиха около 400 бойци от България, Гърция и Сърбия. Старозагорци завоюваха три..

публикувано на 17.10.18 в 16:36

„Берое“ започна с победа и в Балканската лига

С победа започна участието си тази година в Балканската лига баскетболният „Берое“. Възпитаниците на Любомир Минчев гостуваха на „Башкими“ в Призрен и се наложиха убедително със 107:77 точки. Превъзходството на старозагорци бе особено явно през..

публикувано на 16.10.18 в 22:53

Пет медала за малките борци

С пет медала се завърнаха от участие в турнира за момчета „Лютфи Ахмедов“, проведен в Разград, борците в свободния стил от старозагорския клуб „Берое“. Дянко Дянков е първи до 57 кг. Радомир Стоянов и Мариян Николов са втори съответно в категории..

публикувано на 16.10.18 в 15:59

Силно представяне на плувци от „Траяна“

С два златни, два сребърни и един бронзов медал се завърнаха от участие в турнир „Бриз“ в Бургас плувците от старозагорския клуб „Траяна“. Спечелиха ги Ангел Маргаритов, със сребърно отличие, Диана Караминкова със златен и сребърен медал, Йоана..

публикувано на 16.10.18 в 15:45