БФС обяви програмата в първенството до средата на септември

Снимка: БФС

Спортно-техническата комисия към Българския футболен съюз определи програмата за следващите 4 кръга от Първа професионална футболна лига. Както е известно, "Берое" приема "Ботев" Пловдив в "Битката за Тракия" в събота от 18:45 ч., а утре вечер от 20:30 ч. вторият старозагорски отбор "Верея" гостува на другия пловдивски тим "Локомотив".

Ето и програмата на старозагорските отбори по дни и часове от 5-ти до 8-ми кръг:

1. "Черно море" - "Берое" 17 август, петък, 20:45 ч.; "Верея" - "Витоша" 20 август, понеделник, 20:30 ч.

2. ЦСКА-София - "Верея" 26 август, неделя, 21:00 ч.; "Берое" - "Ботев" Враца 27 август, понеделник, 20:30 ч.

3. "Верея" - "Славия" 31 август, петък, 18:45 ч.; "Левски" - "Берое" 1 септември, 21:00 ч.

4. "Лудогорец" - "Верея" 14 септември, петък, 20:00 ч.; "Берое" - "Септември" 15 септември, събота, 17:30 ч.

"Верея" се раздели с Иван Колев, сърбинът Небойша Лекич пое отбора

Ръководството на "Верея" се раздели със старши треньора Иван Колев след четвъртия кръг на Първа лига. Под негово ръководство верейци записаха 3 загуби и едно равенство и не отбелязаха гол, дори и в контролна среща. Новият треньор на "Верея" е Небойша..

публикувано на 14.08.18 в 20:52

Националът Александър Янев остава в БК "Берое"

Националът на България Александър Янев ще бъде част от Берое и през следващия сезон. Един от най-добрите български баскетболисти ще има централна роля в новия състав на старозагорци, който се цели в отличията във всички турнири през идната кампания...

публикувано на 13.08.18 в 11:26

"Битката за Тракия" в ефира на Радио Стара Загора

Юбилейното стотно издание на един от най-големите мачове в българския футбол - "Битката за Тракия" между "Берое" и "Ботев" Пловдив ще бъде предавано пряко в ефира на Радио Стара Загора, програма "Хоризонт" на Българското национално радио и Радио Пловдив...

публикувано на 11.08.18 в 11:40

"Верея" забуксува и в Пловдив

"Локомотив"(Пловдив) разби с 3:0 отбора на  "Верея" в мач от четвъртия кръг на Първа лига. Това бе първата домакинска победа на "черно-белите" от Пловдив и поредното разочарование за тима на старозагорци. "Железничарите"  започна по-агресивно срещата и в..

публикувано на 11.08.18 в 09:40

Адонис Файлър е новото попълнение на БК „Берое“

Американският гард Адонис Файлър е новото попълнение на баскетболния „Берое“. Той е роден през 1993 година в Чикаго. Играл е в колежанското първенство на САЩ. Преди година е преминал в „Аполон“ Кипър. Адонис Файлър е четвъртото ново..

публикувано на 08.08.18 в 16:55

Пет медала за плувци от „Траяна“

С три сребърни и два бронзови медала приключиха спортно - състезателната година плувците от старозагорския клуб „Траяна“. Те бяха спечелени в летните шампионати. „Доволни сме от участието си, представихме се с пълни отбори във всички възрастови..

публикувано на 08.08.18 в 16:15

Виктор Христов спечели бронз

Ръководството на клуба по плуване „Берое“ даде висока оценка на представянето на състезателите в приключилия летен спортно - състезателен сезон. Възпитаниците на „Берое“ се представиха в три възрасти. При деца на 11-12 години в Благоевград..

публикувано на 07.08.18 в 15:27

ВК „Берое 2016“ започна подготовка

Волейболният „Берое 2016“ стартира подготовката си за новото първенство. Докато състезателите загряваха в спортна зала „Иван Вазов“ под ръководството на кондиционния специалист Пламен Липенски, старши треньорът Иван Тасев и президента Жельо Желев..

публикувано на 06.08.18 в 18:56

"Берое" отново е господар на Стара Загора

"Берое" записа първата си победа за сезона в Първа лига. "Зелено-белите" победиха с 2:0 при символичното си гостува на градския съперник "Верея". Попаденията отбелязаха Мартин Райнов в 20-та и Мартин Камбуров в 65-та минута. Още от самото начало на..

публикувано на 04.08.18 в 00:19

Слушайте Дербито на Стара Загора пряко по Радио Стара Загора и "Хоризонт"

Седмото в историята издание на Дербито на Стара Загора между "Верея" и "Берое" ще се играе тази вечер от 20:45 ч. на стадион "Трейс Арена" в старозагорския квартал Кольо Ганчев. Двубоят ще бъде излъчен пряко в ефира на Радио Стара Загора и "Хоризонт" с..

публикувано на 03.08.18 в 10:39