30 мериха сили на стрийт фитнес

Международният младежки център с подкреата на „Брай Брадърс“ и „Фитнес Атлетикс“ организира състезание по стрийт фитнес в Стара Загора. „Участваха 30 състезатели по този спорт от Варна, Казанлък, Хасково, Раднево и Стара Загора“, съобщи за радио „Стара Загора“ Здравко Тенев, организатор на проявата от страна на Международния младежки център. Участниците бяха разделени в две групи, до 16 и над 16 години. На „Фрий стайл“ победата спечели Добрин Добрев. Втори стана Михаил Панайотов, а трети Димитър Карадалиев. В другата категория първи стана Симеон Атанасов, следван от Петко Цофанов и Мерт Асенов. На „Базови упражнения“ първото място зае Теодор Русев. Втори стана Симеон Атанасов, а трети Динко Дичев, който е от Стара Загора. „Много дисциплиниран спорт, възпитаващ и обединяващ“, обобщи Здравко Тенев. То йдекларира, че при възможност от Центъра имат готовност да организират и други подобни състезания.

Беройки отстъпиха на "Марица"

Женският волейболен отбор на "Берое" закономерно загуби от доминатора в българското първенство "Марица" с 0:3 пред около 300 зрители в зала "Иван Вазов". През първата част беройки водеха със 17:13, но класата на пловдивчанки си каза думата и те..

публикувано на 16.11.18 в 20:06

Иван Влъчков ще кара на Серес в серия Макси със Sin Car R1

Трикратният шампион на България на Затворен маршрут в серия Туринг Иван Влъчков ще участва за първи път в кариерата си във висшата серия Макси в последния кръг от сезона на Писта Диамо на Серес в Гърция. 19-годишният пилот на Дамасцена Алба..

публикувано на 15.11.18 в 11:40

„Берое“ победи „Академик Бултекс 99“ в Пловдив

В среща от Балканската лига „Берое“ гостува на „Академик Бултекс 99“ в Пловдив и победи с 95:86 точки. Двубоят бе интересен и оспорван. Старозагорският отбор водеше през целия мач, а на моменти разликата бе сериозна. В края на първата част успешни..

публикувано на 13.11.18 в 20:52

Тежко изпитание за волейболистките

В петък от 18 часа в старозагорската спортна зала „Иван Вазов“ ще започне срещата от първенството на женската НВЛ между „Берое“ и многократния шампион на България „Марица“ Пловдив. „Мачът е голямо предизвикателство, ще се изправим срещу един от..

публикувано на 13.11.18 в 16:09

Силно представяне на малки плувци от „Траяна“

В Бургас бе проведен турнир по плуване за деца до 13 години, организиран от местния клуб „Акулите“. „Спечелихме 14 медала в това състезание, много сме доволни“, обобщи Стефан Вачев, президент на старозагорския клуб „Траяна“ и треньор в клуба. От..

публикувано на 13.11.18 в 15:52

Три медала извоюваха джудистите

С три медала се завърнаха от участие в деветото издание на силен международен турнир по джудо в Скопие възпитаниците на старозагорския клуб „Недьо Ранчев“. „Участваха 23 отбора от 10 балкански държави, получи се доста силно състезание за четири..

публикувано на 12.11.18 в 16:02

Грации от 56 клуба се изявиха в Стара Загора

Състезателки от 56 български клуба участваха в Държавното първенство по художествена гимнастика, проведено в старозагорската спортна зала „Иван Вазов“ през почивните дни. „Получи се много добро състезание, доста ни поздравяваха след него, а всички..

публикувано на 12.11.18 в 15:49

"Верея" загуби в края на срещата у дома от "Етър" и остава последен

"Етър" Велико Търново победи минимално последния в класирането в "Верея" с 1:0 в среща от 15-ия кръг на Шампионата ни при майсторите. На  стадион „Трейс Арена“ в Стара Загора единственото попадение бе дело на албанеца Флоран Боджадж в 84-ата минута...

публикувано на 11.11.18 в 11:04

Впечатляваща победа на „Берое“

В среща от 6 кръг на първенството в НБЛ „Берое“ игра със „Спартак“ Плевен и се наложи с повече от 40 точки разлика след крайното 110:68 точки. Старозагорският отбор бе воден в този двубой от помощник треньора Бойко Миленков, заради наказанието от 1..

публикувано на 10.11.18 в 20:45

„Берое Стара Загора“ – „Локомотив“ Стара Загора 100:75

В старозагорската спортна зала "Общинска" бе играна срещата от женската баскетболна „А“ група между „Берое Стара Загора“ и „Локомотив“. Старозагорското дерби бе спечелено убедително от символичните домакини със 100:75 точки. Двубоят започна с..

публикувано на 10.11.18 в 17:32