Треньорът на "Верея" не бе допуснат до работното си място

За втори пореден ден треньорът на Верея Небойша Лекич не бе допуснат на работното си място. Охранител от частна фирма не пусна сърбина да води тренировката на отбора на стадион „Трейс Арена” в Стара Загора. Той пристигна около 20 минути преди 17 часа пред стадиона заедно с двамата си помощници, но отново не му бе позволено да упражни професията си на футболен треньор.

Лекич говори след случката пред Радио Стара Загора, като сподели, че и утре ще бъде в същия час на стадиона, защото има договор с Верея и има желание да продължи да води отбора. „Докато писмено не бъде прекратен моят договор, аз съм треньор на отбора. Не може с устно нареждане до охранител, да бъда накаран да напусна. Говорих преди 2 дни с президента Галин Михайлов, който ми каза, че всичко е наред и мога да бъда спокоен за работата си”, разкри сърбинът. Той твърди, че до миналия петък, когато бе насрочена контрола с Ботев Гълъбово, всички в отбора е било наред, след което изведнъж футболистите са казали, че не искат да играят и са започнали проблемите на треньорското ръководство. Небойша Лекич бе категоричен, че никога не е делял играчите на българи и чужденци, каквито информации се появиха в медиите, защото самият той дълги години е бил чужденец, когато е работил в грандове като Реал и Атлетико Мадрид. Сърбинът сподели още, че той няма финансови недоразумения с президента на клуба, но ще продължи да си търси правата.

Тренировката на "Верея" бе водена от Елиаш, който бе начело на тима и в края на миналия сезон. Според президента на клуба Галин Михайлов новият наставник ще бъде Людмил Киров, който в момента е начело на "Ботев" Гълъбово. Негови помощници ще бъдат Елиаш, Даниел Белчев и Захари Димитров.

Галерия

Силно представяне на Теодор Митев и Алтея Стоева

От турнир в Румъния се завърнаха предстовителите на СК „Бадминтон - Стара Загора“ Алтея Стоева и Теодор Митев. Те участваха при децата до 11 години. Алтея е първа в единичното класиране при момичетата и първа на двойки, заедно с Елена Йорданова от..

публикувано на 25.06.19 в 15:46

Силен край на сезона за джудистите

С няколко медала пиключиха сезона възпитаниците на старозагорския клуб по джудо и самбо „Недьо Ранчев“. В македонския град Струга бе проведен силен международен турнир. От старозагорския клуб участваха четирима състезатели. При кадетите в категория..

публикувано на 24.06.19 в 15:40

Алтея Стоева и Теодор Митев са на турнир в Румъния

Двама малки бадминтонисти от СК „Бадминтон – Стара Загора“ са в Румъния. Там Алтея Стоева и Теодор Митев участват в международен турнир. Състезанието стартира днес. „Те участват на единично при момчетата   и момичетта, и на смесени двойки до 11..

публикувано на 21.06.19 в 16:45

Вацлав Стоянов спечели бронз

Старозагорският клуб „Августа 1992“ бе домакин на Държавното първенство по спортна стрелба с пистолет за всички възрасти. „Състезанието бе много натоварено, програмата бе сгъстена, участваха 250 състезатели“, разказа за радио „Стара Загора“ Георги..

публикувано на 20.06.19 в 15:38

Четири медала за шахматисти от „Траяна 2011“

Четири медала спечелиха възпитаниците на старозагорския шахматен клуб „Траяна 2011“ при участието си в две състезания. В Раднево бе проведен традиционния турнир по ускорен шах на клуб „Марица Изток“. Там 15 годишният Никола Нешев спечели златен..

публикувано на 19.06.19 в 15:52

13 медала за клуб „Добри Костин“

С 8 златни, 2 сребърни и 5 бронзови медала се завърнаха от Държавното първенство по скокове на пътека и батут 14 представители на старозагорския клуб „Добри Костин“. Със злато се окичиха Мариян Михалев два пъти, Анита Макулова, Мартин Димитров,..

публикувано на 18.06.19 в 16:15

Шесто място за девойките на „Берое Стара Загора“

На шесто място се класира отборът на „Берое Стара Загора“ в проведените в София финали на Държавното първенство по баскетбол за девойки. „Бяхме в много силна група, в нея загубихме от най-добрите в страната, „Септември“ и „Черно море“, победихме..

публикувано на 17.06.19 в 16:50

Пет медала за лекоатлетите на „Берое“

Три златни, един сребърен и един бронзов медал спечелиха лекоатлетите на старозагорския клуб „Берое“ при участието сив 19-тото издание на турнира „Самарско знаме“. В скока на височина при жените Елеонора Драгиева постигна 179 см. и с този резултат..

публикувано на 15.06.19 в 22:14

Три медала за борци на „Берое“

С три медала се завърнаха от участие в Държавното първенство по свободна борба за момчета в Петрич възпитаниците на старозагорския клуб „Берое“. Шампиони станаха Гюлкан Хазим до 57 кг. и Радомир Стоянов до 65. Бронз извоюва Мариян Николов до 75 кг...

публикувано на 14.06.19 в 16:29

250 атлети се очакват на турнира „Самарско знаме“

В събота ще бъде проведено 19-тото издание на турнира по лека атлетика „Самарско знаме“. „Новото тази година е, че за първи път ще проведем три от стартовете на полигона над стадион „Берое“, съобщи в интервю за радио „Стара Загора“ Емилия Драгиева,..

публикувано на 14.06.19 в 15:46