Състезател на „Траяна Триатлон“ спечели титла

Възпитаникът на старозагорския клуб „Траяна Триатлон“ Кристиян Иванов спечели първото място при родените през 2004-2005 година в Държавния шампионат по триатлон, проведен в комплекса „Камчия“. След силното си представяне младият състезател получи покана и за националния отбор. Тази събота той ще представи града и страната ни за своята възрастова група в Балканското първенство, което предстои на Охридското езеро. „Кристиян има опит, ще му пожелаем успех и в края на седмицата“, каза Мартин Гарчев, треньор в клуб „Траяна Триатлон“. Той разказа за радио „Стара Загора“, че клубът е нов и от миналата година е в семейството на плувния клуб „Траяна“. Тренират и се развиват над 20 деца. С тях работят трима треньори. „През тази година участвахме във всички състезания от календара на федерацията“, разказа Мартин Гарчев. Според него триатлона създава хармонични личности, тъй като съчетава три спорта, всеки от които формира различни качества в спортиста.

„Берое 2016“ победи „Раковски 1964“

Волейболният „Берое 2016“ прие „Раковски 1964“ Севлиево и победи с 3:1 гейма. Срещата бе от 12 кръг на първенството в НВЛ Висша лига, група Б. Старозагорци започнаха по-концентрирано и спечелиха първия гейм с 25:16. Последва отпускане в редиците на..

публикувано на 16.02.19 в 20:13

Баскетболният "Берое" на финал за Купата на България

Мъжкият баскетболен отбор на "Берое" се класира за втори път в историята си на финал в турнира за Купата на България! След като през 2016 г. тимът ни спечели бронзовите медали в надпреварата, а година по-късно вдигна трофея след страхотна победа над..

публикувано на 16.02.19 в 20:09

Волейболният „Берое“ победи убедително

В среща от поредния, 11 кръг на първенството в женската НВЛ „Берое“ прие „Славия“ и за около час успя да победи с 3:0 гейма. В отделните части 25:14, 25:17 и 25:13. Домакините бяха по-добри през цялото време на мача, а някои от титулярките не..

публикувано на 15.02.19 в 19:59

"Верея" шокира "Лудогорец"

Старозагорският "Верея" изненадващо за всички спечели точка при домакинството си на "Лудогорец", което завърши при нулево равенство. Гостите очевидно бяха подценили верейци и така и не успяха да отбележат попадение, въпреки натиска си през целия мач...

публикувано на 15.02.19 в 19:20

Старозагорец с медал в стрелбата на пушка

Илиян Иванов от старозагорския клуб по спортна стрелба „Августа 1992“ спечели бронзов медал при юноши младша възраст на Държавното първенство в Търговище. „Това е първото ни отличие на „пушка“от времето когато се състезаваше Иво Георгиев, т.е. поне..

публикувано на 15.02.19 в 16:10

Берое си върна Охене

Ганайският полузащитник Карлос Охене отново ще облече зелената фланелка и ще бъде играч на „Берое“. Днес той ще се присъедини към отбора и утре ще тренира с тима.  В началото на сезона „Берое“ продаде Охене отбора от Саудитска Арабия „Оход“, но след..

публикувано на 15.02.19 в 16:03

Муай тай битки предстоят в края на седмицата

В събота и неделя Стара Загора ще бъде домакин на Държавно първенство по Муай тай. „Срещите ще започват от 10 часа сутринта в зала ДЗУ и в двата дни, в неделя са финалите“, съобщи в интервю за радио „Стара Загора“ Жельо Илиев, наставник на..

публикувано на 14.02.19 в 15:56

„Берое“ с победа в полуфинала

В първа полуфинална среща от турнира за Купата на България по баскетбол „Берое“ победи „Академик София“ с 84:67 точки. Новото попълнение Пол Милър, който бе картотекиран в последния момент преди мача, направи своя дебют за старозагорския отбор...

публикувано на 14.02.19 в 10:13

„Берое Стара Загора“ претърпя неуспех

В среща от Адриатическата лига „Берое Стара Загора“ гостува на „Цинкарна Целе“ и претърпя поражение с 68:90 точки. Домакините отбелязаха 30 точки през първата част и тя приключи при резултат 30:22. През втората четвърт баскетболистките на „Цинкарна..

публикувано на 13.02.19 в 22:04

Волейболистките победиха „Казанлък Волей“

В първа четвъртфинална среща то турнира за купата на България по волейбол за жени „Берое“ прие „Казанлък Волей“ и се наложи с 3:0 гейма, 25:23, 25:11 и 25:16. В игра не бяха Ваня Върбанова и Тамара Роганович, наставникът Петър Дочев заложи повече..

публикувано на 13.02.19 в 21:49