Силен уикенд за шахматистите на „Траяна 2011“

Силно се представиха възпитаниците на старозагорския клуб по шахмат „Траяна 2011“ в почивните дни. Клубът бе домакин на състезание по ускорен шах на националния отбор по онлайн в събота. Надпреварата спечели старозагорецът Светослав Станчев. „Участваха шахматисти от цялата страна, за първи път играха реален шахмат, а не виртуален“, поясни Боян Тонков, треньор на „Траяна 2011“. В неделния ден в Нова Загора бе проведен открит турнир с участието на 125 шахматисти. Отново Светослав Станчев спечели първото място в категория до 2000 ЕЛО. Четвърти в тази категория стана Румен Костадинов. При ветераните победата грабна м.с. Петко Димитров. Гинчо Гочев спечели първото място при юношите до 1800 ЕЛО. При малките Васил Кондов стана втори във възраст до 12 години. Трето място в тази възраст извоюва Валентин Валентинов. Следващият старт в програмата на федерацията е отборното първенство по шахмат в Кранево. Дали от „Траяна 2011“ ще участват там, ще се реши в следващите дни. Проблемът е най-вече финансов. След това в Пловдив предстои турнир, в който старозагорци традиционно участват.

Шесто място за девойките на „Берое Стара Загора“

На шесто място се класира отборът на „Берое Стара Загора“ в проведените в София финали на Държавното първенство по баскетбол за девойки. „Бяхме в много силна група, в нея загубихме от най-добрите в страната, „Септември“ и „Черно море“, победихме..

публикувано на 17.06.19 в 16:50

Пет медала за лекоатлетите на „Берое“

Три златни, един сребърен и един бронзов медал спечелиха лекоатлетите на старозагорския клуб „Берое“ при участието сив 19-тото издание на турнира „Самарско знаме“. В скока на височина при жените Елеонора Драгиева постигна 179 см. и с този резултат..

публикувано на 15.06.19 в 22:14

Три медала за борци на „Берое“

С три медала се завърнаха от участие в Държавното първенство по свободна борба за момчета в Петрич възпитаниците на старозагорския клуб „Берое“. Шампиони станаха Гюлкан Хазим до 57 кг. и Радомир Стоянов до 65. Бронз извоюва Мариян Николов до 75 кг...

публикувано на 14.06.19 в 16:29

250 атлети се очакват на турнира „Самарско знаме“

В събота ще бъде проведено 19-тото издание на турнира по лека атлетика „Самарско знаме“. „Новото тази година е, че за първи път ще проведем три от стартовете на полигона над стадион „Берое“, съобщи в интервю за радио „Стара Загора“ Емилия Драгиева,..

публикувано на 14.06.19 в 15:46

Елиаш се завръща в „Берое“

Един от любимците на „беройската“ публика Елиаш Да Силва се завръща в клуба и от следващата седмица започва работа в ДЮШ. Бразилецът ще бъде помощник на Атанас Димитров в „Берое“ U16 и ще отговаря за изграждането на технически умения при децата в..

публикувано на 14.06.19 в 14:23

Даниел Ладжев стана първи в Австрия

Възпитаникът на старозагорския клуб по таекуондо „Августа“ Даниел Ладжев участва в „Австрия Оупън“, откритото първенство на Австрия по таекуондо, версия WTF, и спечели първо място в своята категория до 55 кг. при юношите. „Това е най-силният турнир..

публикувано на 13.06.19 в 15:41

"Берое" започна подготовка за новия сезон с двама нови

"Берое" започна подготовка за новия сезон в Първа професионална футболна лига. Новите попълнения са десният бек Петко Цанков и крилото Юлиян Ненов. Спортният директор на клуба Валентин Грудев заяви, че се търсят футболисти от чужбина за постовете..

публикувано на 12.06.19 в 19:57

"Берое" гостува във Враца на старта на новото първенство

„Берое“ ще се изправи срещу „Ботев“ (Враца) като гост в I кръг от Първа професионална лига за сезон 2019/20 г. Това отреди тегленият днес жребий в Националната футболна база в Бояна. Първенството стартира в уикенда на 12-15 юли и в него ще..

публикувано на 12.06.19 в 19:55

Никола Нешев завърши шести

В румънския град Мамая бяха проведени финалите на индивидуалните Европейски училищни първенства по шахмат. В българския отбор бяха включени двама старозагорци. „Фабияна Костадинова бе неуверена в началото на състезанието, постепенно навлезе във..

публикувано на 12.06.19 в 15:42

Четири медала за старозагорски джудисти

Във Варна бе проведено третото издание на силен международен турнир по джудо. „Участваха над 100 състезатели от Русия, 30 от Украйна и по 20 от Молдова и Румъния, кактои доста от България, разделени в четири възрастови групи от 2011-2012 до..

публикувано на 11.06.19 в 16:03