Силен уикенд за шахматистите на „Траяна 2011“

Силно се представиха възпитаниците на старозагорския клуб по шахмат „Траяна 2011“ в почивните дни. Клубът бе домакин на състезание по ускорен шах на националния отбор по онлайн в събота. Надпреварата спечели старозагорецът Светослав Станчев. „Участваха шахматисти от цялата страна, за първи път играха реален шахмат, а не виртуален“, поясни Боян Тонков, треньор на „Траяна 2011“. В неделния ден в Нова Загора бе проведен открит турнир с участието на 125 шахматисти. Отново Светослав Станчев спечели първото място в категория до 2000 ЕЛО. Четвърти в тази категория стана Румен Костадинов. При ветераните победата грабна м.с. Петко Димитров. Гинчо Гочев спечели първото място при юношите до 1800 ЕЛО. При малките Васил Кондов стана втори във възраст до 12 години. Трето място в тази възраст извоюва Валентин Валентинов. Следващият старт в програмата на федерацията е отборното първенство по шахмат в Кранево. Дали от „Траяна 2011“ ще участват там, ще се реши в следващите дни. Проблемът е най-вече финансов. След това в Пловдив предстои турнир, в който старозагорци традиционно участват.

„Монтана 2003“ – „Берое Стара Загора“ 2:2 победи

В Монтана бе изиграна четвъртата среща от финалната серия на първенството в женската баскетболна „А“ група. Домакините от „Монтана 2003“ надделяха над „Берое Стара Загора“ с 89:88 точки след продължение. Редовното време приключи при резултат 83:83...

публикувано на 22.04.24 в 20:44

Четири медала извоюваха момчета от „Берое“

В края на седмицата в София ще започнат схватките от турнира по борба „Петко Сираков – Иван Илиев“. Надпреварата е за юноши и девойки до 23 години. „Диян Динчев като национален треньор ще бъде там, както и състезателите Радомир Стоянов, Калоян..

публикувано на 22.04.24 в 14:39

Над 120 деца се включиха в Пролетния турнир по плуване „Ямбол 2024“

Над 120 деца взеха участие в Пролетния турнир по плуване „Ямбол 2024“, който се проведе в ремонтираният плувен комплекс в Езикова гимназия "Васил Карагьозов" в Ямбол. Събитието бе организирано от Община Ямбол, Местната комисия за борба с..

публикувано на 22.04.24 в 11:32

„Монтана 2003“ – „Берое Стара Загора“ 1:2 победи

В Монтана бе изигран третият двубой от финалната серия на първенството в женската баскетболна „А“ група. „Берое Стара Загора“ гостува на домакините от „Монтана 2003“ и претърпя поражение с 55:78 точки. Първите минути на срещата бяха равностойни, а..

публикувано на 21.04.24 в 20:58

Девора Аврамова спечели при жените днешното състезание "BEROE 5K ROAD RACE"

"Днес в Стара Загора с подкрепата на СКЛА "Берое" се проведе състезание по лека атлетика "Beroe 5K Road Race". Времето бе определено благосклонно към състезателите, които бяха над 500 при жени, мъже и деца. Организацията бе на висота и наистина се..

публикувано на 21.04.24 в 15:21

Мирослав Миндев: Победихме, но бе с цената на големи усилия

"Победихме трудно "Левски" Карлово с 2:1. Още в началото гостите ни поведоха в резултата за 0:1 и добре, че в края на първото полувреме стигнахме до изравнителен гол. Втората част също мача бе равностоен и стигнахме до победния втори гол в..

публикувано на 21.04.24 в 13:40

Атанас Апостолов: Убедителна победа постигнахме срещу втория тим на "Локо" Пловдив

"Съставът на "Розова долина" продължи победния си ход като надигра втория тим на "Локомотив" Пловдив с 5:2. Допуснахме ранен гол във вратата ни още в началото на мача. Все пак до края на първото полувреме реализирахме три попадения и резултата..

публикувано на 21.04.24 в 12:47

Живко Желев: Бяхме по-силни и заслужено бихме с разлика

"Надиграхме тима на "Ямбол" с 5:0, като диктувахме събитията на терена от самото начало на срещата. На почивката водехме 2:0, а през втората част реализирахме още три попадения. Хубав мач и добър успех. Добре е, че "Несебър" победи "Спартак"..

публикувано на 21.04.24 в 12:33

Веселин Пенев: "Берое 2" направи силен мач и голям обрат срещу "Созопол"

"Победихме тима на "Созопол" с 3:2. Доволен съм от моите млади футболисти, които показаха добра физическа мощ и от 0:2 обърнаха резултата до 3:2. Това не ми се бе случвало в кариерата като футболист, но като треньор се получи. Имаме няколко момчета..

публикувано на 21.04.24 в 12:21

За втори пореден сезон "Берое" ще се бори за оставане

"Берое" загуби с 0:1 гостуването си на столичния "Левски" в последния кръг от редовния сезон в Първа футболна лига. Единственото попадение за "сините" отбеляза Асими Фадига.  По този начин за втори пореден сезон беройци остават в долната шестица на..

публикувано на 20.04.24 в 22:17