Силен уикенд за шахматистите на „Траяна 2011“

Силно се представиха възпитаниците на старозагорския клуб по шахмат „Траяна 2011“ в почивните дни. Клубът бе домакин на състезание по ускорен шах на националния отбор по онлайн в събота. Надпреварата спечели старозагорецът Светослав Станчев. „Участваха шахматисти от цялата страна, за първи път играха реален шахмат, а не виртуален“, поясни Боян Тонков, треньор на „Траяна 2011“. В неделния ден в Нова Загора бе проведен открит турнир с участието на 125 шахматисти. Отново Светослав Станчев спечели първото място в категория до 2000 ЕЛО. Четвърти в тази категория стана Румен Костадинов. При ветераните победата грабна м.с. Петко Димитров. Гинчо Гочев спечели първото място при юношите до 1800 ЕЛО. При малките Васил Кондов стана втори във възраст до 12 години. Трето място в тази възраст извоюва Валентин Валентинов. Следващият старт в програмата на федерацията е отборното първенство по шахмат в Кранево. Дали от „Траяна 2011“ ще участват там, ще се реши в следващите дни. Проблемът е най-вече финансов. След това в Пловдив предстои турнир, в който старозагорци традиционно участват.

„Берое Стара Загора“ с победа над „РМУ Бановичи“

Десета победа в Адриатическата лига постигна „Берое Стара Загора“. Възпитаничките на Таня Гатева приеха в своята зала „РМУ Бановичи“ Босна и Херцеговина, превъзхождаха и победиха със 79:73 точки. В началото още старозагорки бяха по-активния отбор и..

публикувано на 20.02.19 в 20:42

Загуба за "Верея" в Русе

"Верея" загуби с минималното 0:1 при гостуването си в Русе на местния "Дунав" в среща от междинния кръг в Първа професионална футболна лига. Съвсем очаквано през повечето време старозагорският тим бе приел играта в собствената си половина, но имаше и..

публикувано на 20.02.19 в 18:43

Пет медала за старозагорски каратисти

На Държавните първенства по киокушин карате за момичета и момчета до 12 и до 14 години, проведени в Пловдив, старозагорският клуб „Аскен“ се представи със седем състезатели. „Те извоюваха пет медала, от които три златни, а четирима наши участваха..

публикувано на 19.02.19 в 15:39

Глобиха "Верея" за нередовен треньор и съмнение за манипулиране на мачове

Дисциплинарната комисия към Българския футболен съюз наложи глоби на "Верея" в общ размер на цели 16 хиляди лева. С 10 хиляди клубът е наказан, защото новият старши треньор Олександър Севидов е водил отбора в петък срещу "Лудогорец" без да бъде..

публикувано на 18.02.19 в 17:27

„Берое Стара Загора“ победи в Монтана

Баскетболният „Берое Стара Загора“ гостува на „Монтана 2003“ и победи със 76:73 точки. Срещата бе от първенството в женската „А“ група, първа четворка. Двубоят бе много интересен, премина през перипетии и смени на водачеството в резултата...

публикувано на 17.02.19 в 20:56
Александър Томаш

Пролетта стартира с провал за "Берое" и Томаш

"Берое" започна по най-лошия възможен начин пролетния дял от първенството на Първа професионална футболна лига. Възпитаниците на Александър Томаш загубиха с 0:1 като гост на "Септември", с което показаха, че промените през зимната пауза за момента имат..

публикувано на 17.02.19 в 16:50

„Берое 2016“ победи „Раковски 1964“

Волейболният „Берое 2016“ прие „Раковски 1964“ Севлиево и победи с 3:1 гейма. Срещата бе от 12 кръг на първенството в НВЛ Висша лига, група Б. Старозагорци започнаха по-концентрирано и спечелиха първия гейм с 25:16. Последва отпускане в редиците на..

публикувано на 16.02.19 в 20:13

Баскетболният "Берое" на финал за Купата на България

Мъжкият баскетболен отбор на "Берое" се класира за втори път в историята си на финал в турнира за Купата на България! След като през 2016 г. тимът ни спечели бронзовите медали в надпреварата, а година по-късно вдигна трофея след страхотна победа над..

публикувано на 16.02.19 в 20:09

Волейболният „Берое“ победи убедително

В среща от поредния, 11 кръг на първенството в женската НВЛ „Берое“ прие „Славия“ и за около час успя да победи с 3:0 гейма. В отделните части 25:14, 25:17 и 25:13. Домакините бяха по-добри през цялото време на мача, а някои от титулярките не..

публикувано на 15.02.19 в 19:59

"Верея" шокира "Лудогорец"

Старозагорският "Верея" изненадващо за всички спечели точка при домакинството си на "Лудогорец", което завърши при нулево равенство. Гостите очевидно бяха подценили верейци и така и не успяха да отбележат попадение, въпреки натиска си през целия мач...

публикувано на 15.02.19 в 19:20