Силен уикенд за шахматистите на „Траяна 2011“

Силно се представиха възпитаниците на старозагорския клуб по шахмат „Траяна 2011“ в почивните дни. Клубът бе домакин на състезание по ускорен шах на националния отбор по онлайн в събота. Надпреварата спечели старозагорецът Светослав Станчев. „Участваха шахматисти от цялата страна, за първи път играха реален шахмат, а не виртуален“, поясни Боян Тонков, треньор на „Траяна 2011“. В неделния ден в Нова Загора бе проведен открит турнир с участието на 125 шахматисти. Отново Светослав Станчев спечели първото място в категория до 2000 ЕЛО. Четвърти в тази категория стана Румен Костадинов. При ветераните победата грабна м.с. Петко Димитров. Гинчо Гочев спечели първото място при юношите до 1800 ЕЛО. При малките Васил Кондов стана втори във възраст до 12 години. Трето място в тази възраст извоюва Валентин Валентинов. Следващият старт в програмата на федерацията е отборното първенство по шахмат в Кранево. Дали от „Траяна 2011“ ще участват там, ще се реши в следващите дни. Проблемът е най-вече финансов. След това в Пловдив предстои турнир, в който старозагорци традиционно участват.

Баскетболният "Берое" започна сезона с победа

"Берое" стартира с хубава победа новия сезон в Националната баскетболна лига. Пред около 400 зрители в Общинска спортна зала Стара Загора беройци се наложиха над "Академик Бултекс 99" с 80:73. Старши треньорът на "Берое" Любо Минчев стартира двубоя..

публикувано на 13.10.18 в 22:02

„Берое Стара Загора“ с победа, „Локомотив“ със загуба

В първа среща от новия сезон на женската „А“ група „Берое Стара Загора“ прие „Славия“, превъзхождаше през целия мач и убедително победи със 108:67 точки. Възпитаничките на Таня Гатева заиграха силно още от първите минути, след първата четвърт..

публикувано на 13.10.18 в 17:12

Плувците ще стартират в Бургас

За участие в турнир по плуване „Бриз“ в Бургас отпътуваха 12 състезатели от страозагорския клуб „Траяна“. „Шест от плувците ни са момичета, шест са момчета, ще стартират при юноши младша и старша възраст, мъже и жени“, съобщи Стефан Вачев,..

публикувано на 12.10.18 в 17:04

Куп медали за грации на „Импала“

С 12 медала се заврънаха от участие в турнир „Тракия Елит“ в Пловдив възпитаничките на старозагорския клуб по художествена гимнастика „Импала“. „Четири от тях са златни, три сребърни и пет бронзови, доволни сме от това представяне“, обобщи Петя..

публикувано на 12.10.18 в 16:50

Стрелци отпътуваха за турнир в Ямбол

Четирима състезатели от старозагорския клуб „Августа 1992“ ще участват в дисциплината стрелба с пистолет и един на стрелба с пушка на турнир в Ямбол. Те отпътуваха за състезанието днес. Преди броени дни старозагорският клуб бе домакин на три..

публикувано на 12.10.18 в 16:34

„Берое Стара Загора“ победи „Будучност“

В среща от втория кръг на Адриатическата баскетболна лига „Берое Стара Загора“ игра с „Будучност“ Черна гора, показа характер и желание за победа и надделя с 80:78 точки. Срещата бе изключително динамична и интересна, напрегната до последната..

публикувано на 10.10.18 в 20:16

"Берое" привлече Владимир Гаджев

„Берое“ подписа официално с полузащитника Владимир Гаджев, който е привлечен като свободен агент. За последно той игра в кипърския „Анортозис“. Играчът вече се присъедини към отбора и следобед ще направи първата си тренировка с новите съотборници...

публикувано на 10.10.18 в 16:20

Първо домакинство на баскетдамите

В сряда от 18 часа в спортна зала „Общинска“ до ДЗУ Стара Загора ще започне срещата от Адриатическата лига между отборите на „Берое Стара Загора“ и „Будучност“ Черна гора. „Гостенките са добър отбор, но можем да победим“, каза в интервю за радио..

публикувано на 08.10.18 в 17:10

„Берое“ загуби от румънския „Търговище“

В конторлна среща преди първенството волейболният женски отбор на „Берое“ загуби от „Търговище“ Румъния с 0:3 гейма, в отделните части 23:25, 26:28 и 22:25. „Гостенките се връщаха от турнир в Турция, играхме в Казанлък и съм много доволен от..

публикувано на 08.10.18 в 16:54

"Берое" отмъкна трите точки в последната минута

"Берое" измъкна изключително важна победа срещу отбора на "Локомотив" с 1:0. Единственото попадение в срещата падна в последната минута на редовното време и негов автор стана Мартин Камбуров. Победата бе изключително важна за старозагорци, които прекъснаха..

публикувано на 06.10.18 в 21:12