Над 100 шахматисти ще спорят за купа „Траяна“

В събота и неделя в старозагорския хотел „Сити“ ще бъде проведено петото издание на турнира по шахмат за купа „Траяна“. „За момента имаме над 45 заявки за участие при децата до 10 години, около 50 за възраст до 14 години и повече от 25 във възраст над 14 години“, съобщи Боян Тонков, треньор на клуба организатор на състезанието „Траяна 2011“. Опасенията на домакина на турнира са, че при много лошо време съществува вероятност шахматистите от Северна България да не успеят да пътуват. Както и гостите от чужбина. „И тази година имаме заявки от Гърция  и Турция, чуждите шахматисти обаче питат какво ще бъде времето в края на седмицата“, поясни Боян Тонков. Паралелно с турнира по класически шахмат ще тече и състезание по успорен шахмат. Официалното откриване ще бъде в събота от 11 часа. Веднага след него започват партиите. Планирано е в събота да бъдат изиграни първите три кръга. В неделя ще се играят останалите четири кръга и след 17 часа предстои награждаване и официално закриване на състезанието. Домакините от старозагорския клуб ще се представят с 25 съсътезатели в детска възраст и с осем при възрастните. Всяка среща ще се отчита и ще носи точки за Световната ранглиста. За победителите са осигурени купи, медали, както и парични и предметни награди.

„Берое Стара Загора“ спечели Адриатическата лига

„Берое Стара Загора“ триумфира в Адриатическата лига. В последния мач от финалния турнир старозагорки играха срещу „Будучност“ Черна гора и победиха с 65:64 точки. В среща за третото място домакинът на финалния турнир „Цинкарна Целе“ победи..

публикувано на 24.03.19 в 21:17

„Берое Стара Загора“ на финал в Адриатическата лига

Отборът на „Берое Стара Загора“ победи домакините на финалния турнир в Адриатическата лига „Цинкарна Целе“ Словения с 61:58 точки в полуфинален двубой и се класира за финала. Финалният двубой ще бъде утре от 19 часа и в него старозагорки ще играят..

публикувано на 23.03.19 в 22:14

Голово равенство в контролата между "Локомотив"(Пд) и "Берое", Охене с нов червен картон

„Берое“  и „Локомотив“  завършиха 3:3 в контролна среща, играна в Пловдив. „Берое“ поведе с 3:0 с попадения на Яя Меледже, Александър Василев и Мартин Камбуров. Минута преди почивката домакините върнаха един гол чрез Ален Ожболт, а след подновяването на..

публикувано на 23.03.19 в 17:19

Волейболистките претърпяха поражение

В софийската зала „Сиконко“ бе изигран първия мач от полуфиналната серия в женската НВЛ между отборите на „Левски“ и старозагорския „Берое“. Домакините спечелиха с 3:0 гейма. Първата част бе равностойна и отборът на „Левски“ успя да спечели след..

публикувано на 22.03.19 в 17:28

28 медала за бойци на „Берое“

28 медала спечелиха бойците от старозагорския боен клуб „Берое“, бивш „Атила“, в три състезания от началото на 2019 година. А състезанията бяха турнир по граплинг, шампионат по ММА, който бе и квалификация за Европейско първенство и Комбат реслинг,..

публикувано на 22.03.19 в 16:20

МГ „Гео Милев“ спечели градските ученически първенства по шахмат

В залата на старозагорския шах клуб „Траяна 2011“ бяха проведени ученическите отборни първенства по шахмат за ученици от 5 до 7 клас и от 8 до 10-ти. „В малката възраст победи МГ „Гео Милев“, втори станаха шахматистите на училище „Васил Левски“, а..

публикувано на 22.03.19 в 15:53

Сребърен медал за старозагорски плувец

Тодор Господинов от старозагорския клуб по плуване „Траяна“ спечели сребърен медал при участието си в турнира „Пирин“ в Благоевград. „Тодор стана втори в дисциплината 100 м. „гръб“ при юноши младша възраст“, съобщи за радио „Стара Загора“ Стефан..

публикувано на 21.03.19 в 15:48

Два медала за малки борци на „Берое“

В Гълъбово бе проведено традиционното издание на турнира по свободна борба за момчета „Злати Ройдев“. „Състезанието бе изключително силно, с голямо международно присъствие“, заяви Диян Динчев, треньор на клуб „Берое“ в свободния стил. И уточни, че..

публикувано на 20.03.19 в 15:50

Илко Русев: "Гоним четвъртото място"

Изпълнителният директор и председател на Съвета на директорите на ПФК "Берое" Илко Русев заяви в интервю за Радио Стара Загора, че целта на отбора до края на сезона ще бъде извоюването на четвъртото място в Първа лига , което при определени условия би..

публикувано на 20.03.19 в 14:15

12 грации от „Импала“ се готвят за отборно първенство

В четвъртък в София започва Държавното отборно първенство по художествена гимнастика. От старозагорския клуб „Импала“ в тази надпревара ще участват 12 гимнастички. „Ще се представим с отбор при девойки младша възраст, два отбора при девойки старша..

публикувано на 19.03.19 в 16:16