Над 100 шахматисти ще спорят за купа „Траяна“

В събота и неделя в старозагорския хотел „Сити“ ще бъде проведено петото издание на турнира по шахмат за купа „Траяна“. „За момента имаме над 45 заявки за участие при децата до 10 години, около 50 за възраст до 14 години и повече от 25 във възраст над 14 години“, съобщи Боян Тонков, треньор на клуба организатор на състезанието „Траяна 2011“. Опасенията на домакина на турнира са, че при много лошо време съществува вероятност шахматистите от Северна България да не успеят да пътуват. Както и гостите от чужбина. „И тази година имаме заявки от Гърция  и Турция, чуждите шахматисти обаче питат какво ще бъде времето в края на седмицата“, поясни Боян Тонков. Паралелно с турнира по класически шахмат ще тече и състезание по успорен шахмат. Официалното откриване ще бъде в събота от 11 часа. Веднага след него започват партиите. Планирано е в събота да бъдат изиграни първите три кръга. В неделя ще се играят останалите четири кръга и след 17 часа предстои награждаване и официално закриване на състезанието. Домакините от старозагорския клуб ще се представят с 25 съсътезатели в детска възраст и с осем при възрастните. Всяка среща ще се отчита и ще носи точки за Световната ранглиста. За победителите са осигурени купи, медали, както и парични и предметни награди.

Четири медала за шахматисти от „Траяна 2011“

Четири медала спечелиха възпитаниците на старозагорския шахматен клуб „Траяна 2011“ при участието си в две състезания. В Раднево бе проведен традиционния турнир по ускорен шах на клуб „Марица Изток“. Там 15 годишният Никола Нешев спечели златен..

публикувано на 19.06.19 в 15:52

13 медала за клуб „Добри Костин“

С 8 златни, 2 сребърни и 5 бронзови медала се завърнаха от Държавното първенство по скокове на пътека и батут 14 представители на старозагорския клуб „Добри Костин“. Със злато се окичиха Мариян Михалев два пъти, Анита Макулова, Мартин Димитров,..

публикувано на 18.06.19 в 16:15

Шесто място за девойките на „Берое Стара Загора“

На шесто място се класира отборът на „Берое Стара Загора“ в проведените в София финали на Държавното първенство по баскетбол за девойки. „Бяхме в много силна група, в нея загубихме от най-добрите в страната, „Септември“ и „Черно море“, победихме..

публикувано на 17.06.19 в 16:50

Пет медала за лекоатлетите на „Берое“

Три златни, един сребърен и един бронзов медал спечелиха лекоатлетите на старозагорския клуб „Берое“ при участието сив 19-тото издание на турнира „Самарско знаме“. В скока на височина при жените Елеонора Драгиева постигна 179 см. и с този резултат..

публикувано на 15.06.19 в 22:14

Три медала за борци на „Берое“

С три медала се завърнаха от участие в Държавното първенство по свободна борба за момчета в Петрич възпитаниците на старозагорския клуб „Берое“. Шампиони станаха Гюлкан Хазим до 57 кг. и Радомир Стоянов до 65. Бронз извоюва Мариян Николов до 75 кг...

публикувано на 14.06.19 в 16:29

250 атлети се очакват на турнира „Самарско знаме“

В събота ще бъде проведено 19-тото издание на турнира по лека атлетика „Самарско знаме“. „Новото тази година е, че за първи път ще проведем три от стартовете на полигона над стадион „Берое“, съобщи в интервю за радио „Стара Загора“ Емилия Драгиева,..

публикувано на 14.06.19 в 15:46

Елиаш се завръща в „Берое“

Един от любимците на „беройската“ публика Елиаш Да Силва се завръща в клуба и от следващата седмица започва работа в ДЮШ. Бразилецът ще бъде помощник на Атанас Димитров в „Берое“ U16 и ще отговаря за изграждането на технически умения при децата в..

публикувано на 14.06.19 в 14:23

Даниел Ладжев стана първи в Австрия

Възпитаникът на старозагорския клуб по таекуондо „Августа“ Даниел Ладжев участва в „Австрия Оупън“, откритото първенство на Австрия по таекуондо, версия WTF, и спечели първо място в своята категория до 55 кг. при юношите. „Това е най-силният турнир..

публикувано на 13.06.19 в 15:41

"Берое" започна подготовка за новия сезон с двама нови

"Берое" започна подготовка за новия сезон в Първа професионална футболна лига. Новите попълнения са десният бек Петко Цанков и крилото Юлиян Ненов. Спортният директор на клуба Валентин Грудев заяви, че се търсят футболисти от чужбина за постовете..

публикувано на 12.06.19 в 19:57

"Берое" гостува във Враца на старта на новото първенство

„Берое“ ще се изправи срещу „Ботев“ (Враца) като гост в I кръг от Първа професионална лига за сезон 2019/20 г. Това отреди тегленият днес жребий в Националната футболна база в Бояна. Първенството стартира в уикенда на 12-15 юли и в него ще..

публикувано на 12.06.19 в 19:55