„Берое“ остава непобеден в Балканската лига

Пред своята публика отборът на „Берое“ игра срещу „Академик Бултекс 99“ Пловдив и победи с 92:74 точки. Двубоят бе от Балканската баскетболна лига. След него старозагорци са с актив от 9 победи след 9 изиграни мача. И двата отбора се класират за финалната четворка. Далин Бачински и Джеймс Уайт не играха и в този мач. Но пък след дълго отсъствие заради контузия в края на срещата в игра се появи Ивайло Тонев. Домакините поведоха след първата четвърт с 21:20. През вторите 10 минути обаче отборът на „Академик Бултекс 99“ направи обрат и на полувремето поведе при 45:47 на светлинното табло. Силна трета четвърт от мача позволи на домакините да поведат с 11 точки след 30 минути игра, при резултат 68:59. До края възпитаниците на Любомир Минчев успяха да увеличат аванса си за крайното 92:74. „На почивката казах на играчите някои неща на висок глас“, сподели след срещата наставникът на „Берое“. Конър Франкамп и Тре Когинс бяха най-резултатни за победителите и  записаха съответно по 22 и 21 точки. За „Академик Бултекс 99“ Никола Вуйович отбеляза 16 точки, а  Васил Бачев добави 14. В събота „Берое“ ще приеме „Балкан“ Ботевград в доста интересен сблъсък от първенството в НБЛ. Срещата е последна от редовния сезон и е планирано да започне в 18.30 часа.

„Берое Стара Загора“ на крачка от финал

Очаквана победа постигна баскетболният „Берое Стара Загора“ в първата полуфинална среща от турнира за Купата на България по баскетбол за жени. Възпитаничките на Таня Гатева се наложиха над градския съперник „Локомотив“ със 78:50 точки. Гергана..

публикувано на 21.02.19 в 19:44

"Берое" се върна на победния път

"Берое" спечели с минималното 1:0 срещу "Етър" в мач последен мач от 22-ия кръг на Първа професионална футболна лига. Единственото попадение отбеляза неостаряващият Мартин Камбуров в 37-та минута. И без това крайно ограничената група от футболисти на..

публикувано на 21.02.19 в 19:20

„Берое Стара Загора“ с победа над „РМУ Бановичи“

Десета победа в Адриатическата лига постигна „Берое Стара Загора“. Възпитаничките на Таня Гатева приеха в своята зала „РМУ Бановичи“ Босна и Херцеговина, превъзхождаха и победиха със 79:73 точки. В началото още старозагорки бяха по-активния отбор и..

публикувано на 20.02.19 в 20:42

Загуба за "Верея" в Русе

"Верея" загуби с минималното 0:1 при гостуването си в Русе на местния "Дунав" в среща от междинния кръг в Първа професионална футболна лига. Съвсем очаквано през повечето време старозагорският тим бе приел играта в собствената си половина, но имаше и..

публикувано на 20.02.19 в 18:43

Пет медала за старозагорски каратисти

На Държавните първенства по киокушин карате за момичета и момчета до 12 и до 14 години, проведени в Пловдив, старозагорският клуб „Аскен“ се представи със седем състезатели. „Те извоюваха пет медала, от които три златни, а четирима наши участваха..

публикувано на 19.02.19 в 15:39

Глобиха "Верея" за нередовен треньор и съмнение за манипулиране на мачове

Дисциплинарната комисия към Българския футболен съюз наложи глоби на "Верея" в общ размер на цели 16 хиляди лева. С 10 хиляди клубът е наказан, защото новият старши треньор Олександър Севидов е водил отбора в петък срещу "Лудогорец" без да бъде..

публикувано на 18.02.19 в 17:27

„Берое Стара Загора“ победи в Монтана

Баскетболният „Берое Стара Загора“ гостува на „Монтана 2003“ и победи със 76:73 точки. Срещата бе от първенството в женската „А“ група, първа четворка. Двубоят бе много интересен, премина през перипетии и смени на водачеството в резултата...

публикувано на 17.02.19 в 20:56
Александър Томаш

Пролетта стартира с провал за "Берое" и Томаш

"Берое" започна по най-лошия възможен начин пролетния дял от първенството на Първа професионална футболна лига. Възпитаниците на Александър Томаш загубиха с 0:1 като гост на "Септември", с което показаха, че промените през зимната пауза за момента имат..

публикувано на 17.02.19 в 16:50

„Берое 2016“ победи „Раковски 1964“

Волейболният „Берое 2016“ прие „Раковски 1964“ Севлиево и победи с 3:1 гейма. Срещата бе от 12 кръг на първенството в НВЛ Висша лига, група Б. Старозагорци започнаха по-концентрирано и спечелиха първия гейм с 25:16. Последва отпускане в редиците на..

публикувано на 16.02.19 в 20:13

Баскетболният "Берое" на финал за Купата на България

Мъжкият баскетболен отбор на "Берое" се класира за втори път в историята си на финал в турнира за Купата на България! След като през 2016 г. тимът ни спечели бронзовите медали в надпреварата, а година по-късно вдигна трофея след страхотна победа над..

публикувано на 16.02.19 в 20:09