„Берое“ остава непобеден в Балканската лига

Пред своята публика отборът на „Берое“ игра срещу „Академик Бултекс 99“ Пловдив и победи с 92:74 точки. Двубоят бе от Балканската баскетболна лига. След него старозагорци са с актив от 9 победи след 9 изиграни мача. И двата отбора се класират за финалната четворка. Далин Бачински и Джеймс Уайт не играха и в този мач. Но пък след дълго отсъствие заради контузия в края на срещата в игра се появи Ивайло Тонев. Домакините поведоха след първата четвърт с 21:20. През вторите 10 минути обаче отборът на „Академик Бултекс 99“ направи обрат и на полувремето поведе при 45:47 на светлинното табло. Силна трета четвърт от мача позволи на домакините да поведат с 11 точки след 30 минути игра, при резултат 68:59. До края възпитаниците на Любомир Минчев успяха да увеличат аванса си за крайното 92:74. „На почивката казах на играчите някои неща на висок глас“, сподели след срещата наставникът на „Берое“. Конър Франкамп и Тре Когинс бяха най-резултатни за победителите и  записаха съответно по 22 и 21 точки. За „Академик Бултекс 99“ Никола Вуйович отбеляза 16 точки, а  Васил Бачев добави 14. В събота „Берое“ ще приеме „Балкан“ Ботевград в доста интересен сблъсък от първенството в НБЛ. Срещата е последна от редовния сезон и е планирано да започне в 18.30 часа.

Нова победа на „Берое Стара Загора“

Баскетболният „Берое Стара Загора“ гостува на „Цървена звезда“ в Белград и спечели със 74:63 точки. Срещата бе от Адриатическата лига и за възпитаничките на Таня Гатева и носителки на купата това е трети успех от три мача в тазгодишното издание на..

публикувано на 16.10.19 в 23:27

Титла и бронз за малки бадминтонисти

Във Велико Търново бе проведено Държавното отборно първенство по бадминтон за момичета и момчета до 11 години. Клуб „Бадминтон – Стара Загора“ се завърна с титла при момчетата и бронз при момичетата. В състава на момчетта бяха Теодор Митев, Симеон..

публикувано на 16.10.19 в 16:05
Борислав Михайлов

Борислав Михайлов подаде оставка

Президентът на Българския футболен съюз е взел решение да подаде оставка, съобщиха от централата на официалния сайт. "Днес президентът на Българския футболен съюз Борислав Михайлов подаде оставка, която ще бъде представена пред членовете на..

публикувано на 15.10.19 в 15:59

Седем медала за плувци от „Траяна“

Силно се представиха плувците от старозагорския клуб „Траяна“ при участието си в международния турнир „Бриз“, проведен в Бургас. От старозагорския клуб се включиха 22 състезатели. „Завърнахме се със 7 медала, от тях 3 златни, 3 сребърни и един..

публикувано на 15.10.19 в 15:48

Защо България записа най-срамната загуба във футболната си история?

Загубата на България от Англия с 0:6 на стадион "Васил Левски" снощи е рекордна в историята на страната ни. До момента никога националният ни отбор не бе записвал толкова позорен резултат като домакин в квалификации. Днес мачът между България и Англия е..

публикувано на 15.10.19 в 15:34

Балканска титла за Габриел Грозев

Пореден успех постигна колоездачът от старозагорския клуб „Верея“ Габриел Грозев. Той стартира на Балканиадата по колоездене на шосе, проведена в град Требине, Босна и Херцеговина. В конкуренцията на 25 колоездачи от 10 държави Габриел спечели..

публикувано на 14.10.19 в 15:36

Баскетболистите на "Берое" с първа победа в първенството

"Берое" записа първа победа в Националната баскетболна лига. При гостуването си на "Ямбол" беройци се наложиха с 93:82. Първата четвърт в мача бе равностойна. Беройци откриха резултата с кош от фаул на Остин Прайс, на което домакините отговориха с..

публикувано на 13.10.19 в 20:01

„Берое Стара Загора“- „Локомотив“ 110:51

Силно започна новото първенство в женската баскетболна „А“ група „Берое Стара Загора“. Възпитаничките на Таня Гатева играха срещу съгражданките си от „Локомотив“ и ги разгромиха с категоричното 110:51 точки. Отборът на „Берое Стара Загора“ поведе в..

публикувано на 13.10.19 в 00:09

Петима стрелци отпътуваха за Ямбол

Над 100 спортисти и любители участваха в турнира по спортна стрелба, посветен на Празника на Стара Загора. „Получи се добро, приятно състезание, като празник“, обобщи Георги Кочеренко, треньор на клуба организатор „Августа 1992“. При момичетата до..

публикувано на 11.10.19 в 16:44

Старозагорци с медали от Валядолид

Силно се представиха възпитаниците на старозагорският клуб по скокове на пътека и батут „Добри Костин“, включени в националния отбор, на Световната купа и международен турнир във Валядолид Испания. При мъжете Мариян Михалев влезе сред 30-те..

публикувано на 11.10.19 в 16:26