„Берое“ остава непобеден в Балканската лига

Пред своята публика отборът на „Берое“ игра срещу „Академик Бултекс 99“ Пловдив и победи с 92:74 точки. Двубоят бе от Балканската баскетболна лига. След него старозагорци са с актив от 9 победи след 9 изиграни мача. И двата отбора се класират за финалната четворка. Далин Бачински и Джеймс Уайт не играха и в този мач. Но пък след дълго отсъствие заради контузия в края на срещата в игра се появи Ивайло Тонев. Домакините поведоха след първата четвърт с 21:20. През вторите 10 минути обаче отборът на „Академик Бултекс 99“ направи обрат и на полувремето поведе при 45:47 на светлинното табло. Силна трета четвърт от мача позволи на домакините да поведат с 11 точки след 30 минути игра, при резултат 68:59. До края възпитаниците на Любомир Минчев успяха да увеличат аванса си за крайното 92:74. „На почивката казах на играчите някои неща на висок глас“, сподели след срещата наставникът на „Берое“. Конър Франкамп и Тре Когинс бяха най-резултатни за победителите и  записаха съответно по 22 и 21 точки. За „Академик Бултекс 99“ Никола Вуйович отбеляза 16 точки, а  Васил Бачев добави 14. В събота „Берое“ ще приеме „Балкан“ Ботевград в доста интересен сблъсък от първенството в НБЛ. Срещата е последна от редовния сезон и е планирано да започне в 18.30 часа.

"Берое" най-накрая победи

"Берое" записа първа победа в Първа лига от близо 2 месеца насам. Старозагорци се наложиха с 2:0 над гостуващия "Черно море", а попаденията отбелязаха Педро Еуженио и Иван Бандаловски. Александър Томаш имаше много кадрови проблеми преди срещата. Освен..

публикувано на 21.04.19 в 20:55

„Берое Стара Загора“ – „Монтана 2003“ 1:2 победи

„Берое Стара Загора“ и „Монтана 2003“ пренесоха битката за титлата в женската баскетболна „А“ група в Стара Загора. След равенство в победите след първите две срещи днес баскетболистките от Монтана надделяха с 69:60 точки в много интересен и..

публикувано на 21.04.19 в 20:39

"Верея" загуби класически от "Етър"

Поредна загуба в плейофите на Първа професионална лига записа тимът на "Верея". На своя стадион "Трейс Арена" изпадналият в страхотна криза отбор загуби с класическото 0:3 от "Етър" Велико Търново. Хеттрик за "болярите" наниза централният нападател Иван..

публикувано на 21.04.19 в 19:52

Берое - Черно море пряко в ефира на Радио Стара Загора

Срещата между "Берое" и "Черно море" може да проследите пряко в ефира на програма "Хоризонт" и Радио Стара Загора . Двубоят на градския стадион "Берое" е с начален час 20:00ч..  Прякото предаване с коментара на Десислав Тенев и Живко Иванов започва..

публикувано на 21.04.19 в 13:25

„Локомотив“ спечели бронза

Старозагорският „Локомотив“ извоюва бронзовите медали в женското баскетболно първенство. Възпитаничките на Константин Боев успяха да спечелят убедително първата среща от сериите за третото място със „Славия“ в Стара Загора, а и втората в София. В..

публикувано на 19.04.19 в 21:08

Предстоят разговори за бъдещето на Петър Дочев

„В близките дни предстои разговор с ръководството на „Берое“ относно бъдещето ми“, съобщи в интервю за радио „Стара Загора“ Петър Дочев, старши треньор на волейболния „Берое“. Договорът на настника е за срок от две години. Под негово ръководство..

публикувано на 19.04.19 в 16:24

От „Берое Стара Загора“ осигуряват автобус в неделя

За желаещите след срещата „Берое Стара Загора“ – „Монтана 2003“ да идат от баскетболната зала „Общинска“ до стадион „Берое“ за футболната среща „Берое“ – „Черно море“ Варна, е осигурен автобус. Това съобщи за радио „Стара Загора“ Иван Николов,..

публикувано на 19.04.19 в 15:48

Баскетболистите на "Берое" с хубава победа във Варна

"Берое" се реваншира за изненадващата си загуба във Варна по-рано през сезона, като се наложи убедително със 105:88 над "Черно море Тича" в мач от предпоследния кръг на редовния сезон в Националната баскетболна лига. Мачът започна равностойно с лек..

публикувано на 18.04.19 в 22:18

„Монтана 2003“ – „Берое Стара Загора“ 1:1 победи

Във втори двубой от серията за първото място на женската баскетболна „А“ група „Берое Стара Загора“ се наложи над „Монтана 2003“ в Монтана с 93:77 точки и   изравни резултата в серията на 1:1 победи. Както в първия двубой старозагорки започнаха..

публикувано на 18.04.19 в 21:39

„Берое“ загуби във финала

В Пловдив приключи финалът на турнира за Купата на България по волейбол за жени. Старозагорският „Берое“ загуби от шампиона „Марица“ с 0:3 гейма. В отделните части 15:25, 13:25 и 7:25. Възпитаничките на Иван Петков превъзхождаха по време на целия..

публикувано на 18.04.19 в 20:24