„Берое Стара Загора“ с нова победа

Девета победа в тазгодишното издание на Адриатическата лига записа „Берое Стара Загора“. Възпитаничките на Таня Гатева приеха хърватския „Трешневка 2009“ Загреб и се наложиха със 77:61 точки. Старозагорки са на върха в лигата с 9 победи и 2 загуби, следвани от „Монтана 2003“ със 7 победи и 3 загуби и „Цървена звезда“ със 7 победи и 2 загуби. „Берое Стара Загора“ превъзхождаше от първата минута до края на мача с хърватския тим. След 10 минути игра преднината на домакините бе 6 точки, след още 10 минути стана 12 точки при резултат 43:31. След още 10 изиграни минути аванса на „Берое Стара Загора“ стана 14 точки при 60:46. В крайна сметка по-добрият отбор спечели заслужено. Бриана Люис отбеляза 23 точки, Снежана Алексич добави 21, а Ана Почек 14. За гостуващия отбор Ника Мюл отбеляза 12 точки, а Касиди Кларк 11. В събота „Берое Стара Загора“ ще играе мач от първата четворка на първенството. От 15 часа в Стара Загора предстои местното дерби между „Локомотив“ и „Берое Стара Загора“.

"Берое" отново загуби от ЦСКА-София

"Берое" записа осмата си загуба в последните 3 сезона от ЦСКА-София, след като отстъпи с 0:1 като домакин след попадение на Тиаго Родригез. В началото на двубоя "зелените" се настаниха в полето на своя съперник и на два пъти чрез крилата Педро Еуженио и..

публикувано на 18.05.19 в 22:25

„Берое 2016“ стартира с победа

С победа започна участието си в квалификационния турнир за финали на държавното първенство по волейбол за юноши младша възраст домакинът „Берое 2016“. Възпитаниците на Марияна Димова победиха при откриването на турнира в старозагорската спортна..

публикувано на 18.05.19 в 16:16

"Берое" срещу ЦСКА-София пряко по Радио Стара Загора тази вечер

Радио Стара Загора ще излъчва пряко двубоя от 34-тия кръг на Първа професионална футболна лига между отборите на "Берое" и ЦСКА-София. Срещата започва в 20:30 часа, коментатори ще бъдат Десислав Тенев и Живко Иванов. Старши треньорът на „Берое“..

публикувано на 18.05.19 в 10:13

„Берое“ преподписа със седем основни играчи

„ Берое“ удължи договорите на седем от основните играчи на клуба, чиито контракти изтичаха в края на настоящата кампания. Душан Перниш, Ерол Алкан, Вандерсон, Георги Ангелов, Иван Бандаловски, Яя Меледже и Рубен Бриджидо ще продължат да защитават..

публикувано на 17.05.19 в 17:46

Бойци от „Августа“ ще участват в „Херея Къп“

За участие в турнира по тоекуонди, версия WTF, „Херея Къп“ в София, тази вечер ще отпътуват 17 състезатели от старозагорския клуб „Августа“. „Състезанието е международно, ще има представители от пет държави, очаквам много медали, емоции, нови..

публикувано на 17.05.19 в 15:23

"Берое" отпадна от "Балкан"

"Берое" загуби петия решителен плейоф в полуфиналната серия в Националната баскетболна лига и по този начин ще играе в серия до 2 победи от 3 мача срещу "Рилски спортист".  След като победиха цели 5 пъти до момента през сезона "Балкан",  в най-важния..

публикувано на 16.05.19 в 20:54

Валентин Грудев: "Ще направим всичко възможно най-накрая да победим ЦСКА-София"

В събота от 20:30 часа "Берое" излиза срещу ЦСКА-София в домакински мач от 34-тия кръг на Първа професионална футболна лига. По този повод спортният директор на беройци Валентин Грудев заяви пред Радио Стара Загора, че отборът е мобилизиран най-накрая да..

публикувано на 16.05.19 в 16:48

„Берое 2016“ отново е домакин на квалификационен турнир

В събота и неделя в старозагорската спортна зала „Иван Вазов“ предстоят двубоите от квалификационен турнир за финали на Държавното първенство по волейбол за юноши младша възраст. „Всички 16 отбора са разделени в четири групи, победителите в тях се..

публикувано на 16.05.19 в 14:56

Стара Загора ще бъде баскетболна арена на решителния сблъсък между "Берое" и "Балкан"

Тази вечер в 19:00ч. в спортна зала "Стара Загора" започва петият решителен двубой от полуфиналната серия между "Берое" и "Балкан"(Ботевград) от шампионата в Националната баскетболна лига. В изиграните до момента 4 двубоя двата отбора си разделиха по 2..

публикувано на 16.05.19 в 07:40

Плувци на „Траяна“ с 12 медала

С 12 медала се завърнаха от участие в международния турнир по плуване „Спартак“ в Сандански възпитаниците на старозагорския клуб „Траяна“. „Доволни сме от постигнатите резултати, състезанието бе контрола преди летните шампионати“, обобщи за радио..

публикувано на 14.05.19 в 15:49