Берое се върна към победите с успех над Балкан

Берое записа безценна победа над Балкан(Ботевград) с 89:80. Срещата от 18-я кръг на НБЛ сложи край на неприятната серия от два последователни неуспеха за старозагорци. Двубоят ще бъде запомнен с изключителната подкрепа от страна на феновете в залата. В отделните части 17:18,21:20,25:22,26:20.

Старши треньорът на Берое Любомир Минчев избра да започне с капитана Тихомир Желев, Станислав Ваклинов, Николай Стоянов, Тре Когинс и Конър Франкамп срещу ботевградчани. След размяна на няколко попадения и пропуск на Франкамп в заключителните секунди частта приключи при 17:18. Вторите десет минути започнаха с подчертан успех за старозагорци. „Зелените“ влязоха в серия от 9:0 преди гостите от Ботевград да успеят да отбележат. Играта впоследствие обаче се обърна и именно тима от Ботевград успяваше да стигне по-лесно до точки. След няколко размени тройки последният гонг за полувремето дойде при 38:38.

След почивката старозагорци успяха да влязат по-добре в частта. На два пъти „зелените“ повеждаха с 5 точки на своя противник. След средата на частта обаче за нещастие на феновете на Берое, които през целия двубой не спряха да подкрепят своите любимци, гостите намериха стрелбата си от зоната на трите точки и набързо наваксаха изоставането, повеждайки дори с 2 точки малко преди края. В последните 2 минути от частта домакините показаха пределна мобилизация и концентрация, записвайки серия от точки. Капитанът Тихомир Желев буквално взриви залата с атрактивен кош в последната секунда, правейки резултата 63:60 за Берое.

Битката продължи и в последната четвъртина. Благодарение на Когинс и Тихомир Желев домакините поведоха със 68:62. След кош за ботевградчани Берое отговори с попадение от зоната на двете точки и страхотна тройка на капитана Желев, която хвърли в истински екстаз феновете по трибуните. При резултат 73:64 старозагорци пропуснаха на два пъти, което даде възможност на гостите да скъсят преднината до 3 пункта, а след грешка в нападение на Берое и до една точка. Това наложи Любомир Минчев да вземе прекъсване. След него домакините отново намериха правилния път към коша на Балкан. За съжаление доброто представяне не продължи дълго и след нов спад тима от Ботевград стигна до 80:80 точно 120 секунди преди края на срещата. Конър Фрнакамп обаче не бе казал последната си дума. Американският гард първо отбеляза тройка, а след това отне една топка, за да отвори преднина от 5 пункта за старозагорци минута и 30 секунди преди края. Драмата в последните секунди беше изключителна. Точно 30 секунди преди края Конър Фрнакамп попари надеждите на Балкан с изключителна тройка за 88:80. Последният сигнал в срещата дойде при крайното 89:80 за Берое.

Най-резултатен за „зелените“ бе Конър Фрнакамп с 29 точки, 3 асистенции и 4 борби. Тре Когинс записа 24 точки, 7 борби и 4 асистенци, а Тихомир Желев се отличи с 15 точки, 6 борби и 2 асистенции.