Шест златни медала за плувци от „Траяна“

Силно се представиха домакините от старозагорския клуб „Траяна“ в турнира „Русалка“, на който бяха организатори, съвместно с община Стара Загора и БФПС. „Участваха най-голям брой деца досега, 380, от 33 български клуба“, подчерта Стефан Вачев, треньор в „Траяна“. Специалистът допълни, че са постигнати доста добри резултати за детска възраст. „Доволни сме от нашите състезатели“, заяви Стефан Вачев. Възпитаниците на „Траяна“ извоюваха 8 отличия - 6 златни медала, 1 сребърен и 1 бронзов. Никол Колева бе отличена с най-добро време по точки на ФИНА в група „С“, деца, родени 2009-2010 година. Тя се изяви на „50 м. крол“. Сияна Каракашева е с 1 златен, 1 сребърен и 1 бронзов медал. Ивайло Толев грабна златото на „50 м. бруст“. Следващият старт на възпитаниците на клуба ще бъде в края на тази седмица. Тогава в Благоевград ще бъде третото издание на турнира „Пирин“. Надпреварата ще бъде международна, очакват се около 700 плувци от балканските държави. От „Траяна“ ще се изявят 8 състезатели, 4 момчета и 4 момичета.

Старозагорец спечели сребро от Спешъл олимпикс в Абу Даби

България има сребърен медалист в дисциплината „Бадминтон“ на параолимпийските игри за хора с ментални увреждания, които се провеждат от 8 до 21 март в Абу Даби. Това е 34 годишният Иван Нанев от Дневния център „Св. св. Козма и Дамян“ в Стара..

публикувано на 18.03.19 в 14:07

Победа на „Берое“ над „Академик Бултекс 99“

В среща от 20 кръг на НБЛ „Берое“ прие „Академик Бултекс 99“ и победи с 91:77 точки. Възпитаниците на Любомир Минчев започнаха добре мача и след първата четвърт водеше с 26:21 точки. През вторите 10 минути на срещата гостуващият отбор направи..

публикувано на 16.03.19 в 21:50
Александър Томаш

Дежурна загуба за "Берое" без точен удар към вратата на противника

"Берое" записа дежурната си загуба при гостуване на ЦСКА-София в мач от последния кръг на редовния сезон в Първа лига. Цял мач възпитаниците на Александър Томаш не успяха да отправят точен удар по посока вратата на съперника и се отърваха с минималното..

публикувано на 16.03.19 в 19:35

Победа и загуба за баскетдамите

Очаквани резултати постигнаха старозагорските баскетболистки в поредните си мачове от женската „А“ група, първа четворка. Отборът на „Локомотив“ гостува на „Монтана 2003“, бе равностоен през първото полувреме, но очаквано загуби с 64:93. За..

публикувано на 16.03.19 в 18:17

"Верея" вкара цели 3 гола на "Левски", но загуби

Съставът на "Верея" изигра най-резултатния си мач в Първа лига. Тимът от квартал "Кольо Ганчев" вкара цели 3 гола при домакинството си на един от фаворитите в първенството "Левски", но въпреки това загуби с 3:4. "Верея" отново изигра двубоя с..

публикувано на 16.03.19 в 14:50

Шестима борци от „Берое“ на турнир в Гълъбово

В Гълъбово започва поредното издание на традиционният турнир по свободна борба за момчета „Злати Ройдев“. „Ще участваме с шестима състезатели, четирима от тях ще се представят от името на Гълъбово“, поясни Диян Динчев, треньор на клуб „Берое“ в..

публикувано на 15.03.19 в 15:59

„Берое“ преодоля „Славия“

Волейболистките на „Берое“ победиха „Славия“ и във втория четвъртфинален плейоф от НВЛ за жени и се класираха за полуфинала с 2:0 победи. След убедителното 3:0 гейма в първия мач, игран вчера в Казанлък, днес старозагорки излязоха в зала „Иван..

публикувано на 14.03.19 в 16:19

„Берое“ поведе на „Славия“

Волейболният „Берое“ постигна първа победа в серията от четвъртфиналите на женската НВЛ срещу „Славия“. Възпитаничките на Петър Дочев играха в Казанлък срещу столичния съперник и се наложиха с 3:0 гейма. В отделните части 25:13, 25:7 и 25:18...

публикувано на 13.03.19 в 21:47

Баскетдамите постигнаха победи

В срещи от първата четворка на женската баскетболна „А“ група старозагорските отбори постигнаха победи. „Берое Стара Загора“ надделя над „Монтана 2003“ с 65:63 точки в интересен и напрегнат мач. Гергана Иванова бе най-резултатна за победителките и..

публикувано на 13.03.19 в 21:40