Бойци от „Августа“ ще участват в „Херея Къп“

За участие в турнира по тоекуонди, версия WTF, „Херея Къп“ в София, тази вечер ще отпътуват 17 състезатели от старозагорския клуб „Августа“. „Състезанието е международно, ще има представители от пет държави, очаквам много медали, емоции, нови шампиони и успешни дебюти“, заяви за радио „Стара Загора“ Георги Господинов, треньор на „Августа“. Освен много малки бойци сред 17-те състезатели на клуба в София ще се представят и опитните Даниел Ладжев и Кольо Иванов, извоювали отличия в не едно състезание. Те ще участват при юношите. Преди броени дни други възпитаници на клуба се завърнаха от Сърбия. Те участваха в турнир „Астерикс Къп“, проведен в град Ниш. „Изявиха се над 900 деца от 95 клуба от 8 държави“, съобщи Георги Господинов. Старозагорският клуб участва с петима бойци. Трима от тях извоюваха медали при децата. Симеон Димитров стана първи в клас „А“, Димитър Янков спечели сребърен медал, а Михаил Иванов бронзов. „Добро представяне, сверихме си часовника с участници от други държави“, обобщи Георги Господинов.

Четири медала за шахматисти от „Траяна 2011“

Четири медала спечелиха възпитаниците на старозагорския шахматен клуб „Траяна 2011“ при участието си в две състезания. В Раднево бе проведен традиционния турнир по ускорен шах на клуб „Марица Изток“. Там 15 годишният Никола Нешев спечели златен..

публикувано на 19.06.19 в 15:52

13 медала за клуб „Добри Костин“

С 8 златни, 2 сребърни и 5 бронзови медала се завърнаха от Държавното първенство по скокове на пътека и батут 14 представители на старозагорския клуб „Добри Костин“. Със злато се окичиха Мариян Михалев два пъти, Анита Макулова, Мартин Димитров,..

публикувано на 18.06.19 в 16:15

Шесто място за девойките на „Берое Стара Загора“

На шесто място се класира отборът на „Берое Стара Загора“ в проведените в София финали на Държавното първенство по баскетбол за девойки. „Бяхме в много силна група, в нея загубихме от най-добрите в страната, „Септември“ и „Черно море“, победихме..

публикувано на 17.06.19 в 16:50

Пет медала за лекоатлетите на „Берое“

Три златни, един сребърен и един бронзов медал спечелиха лекоатлетите на старозагорския клуб „Берое“ при участието сив 19-тото издание на турнира „Самарско знаме“. В скока на височина при жените Елеонора Драгиева постигна 179 см. и с този резултат..

публикувано на 15.06.19 в 22:14

Три медала за борци на „Берое“

С три медала се завърнаха от участие в Държавното първенство по свободна борба за момчета в Петрич възпитаниците на старозагорския клуб „Берое“. Шампиони станаха Гюлкан Хазим до 57 кг. и Радомир Стоянов до 65. Бронз извоюва Мариян Николов до 75 кг...

публикувано на 14.06.19 в 16:29

250 атлети се очакват на турнира „Самарско знаме“

В събота ще бъде проведено 19-тото издание на турнира по лека атлетика „Самарско знаме“. „Новото тази година е, че за първи път ще проведем три от стартовете на полигона над стадион „Берое“, съобщи в интервю за радио „Стара Загора“ Емилия Драгиева,..

публикувано на 14.06.19 в 15:46

Елиаш се завръща в „Берое“

Един от любимците на „беройската“ публика Елиаш Да Силва се завръща в клуба и от следващата седмица започва работа в ДЮШ. Бразилецът ще бъде помощник на Атанас Димитров в „Берое“ U16 и ще отговаря за изграждането на технически умения при децата в..

публикувано на 14.06.19 в 14:23

Даниел Ладжев стана първи в Австрия

Възпитаникът на старозагорския клуб по таекуондо „Августа“ Даниел Ладжев участва в „Австрия Оупън“, откритото първенство на Австрия по таекуондо, версия WTF, и спечели първо място в своята категория до 55 кг. при юношите. „Това е най-силният турнир..

публикувано на 13.06.19 в 15:41

"Берое" започна подготовка за новия сезон с двама нови

"Берое" започна подготовка за новия сезон в Първа професионална футболна лига. Новите попълнения са десният бек Петко Цанков и крилото Юлиян Ненов. Спортният директор на клуба Валентин Грудев заяви, че се търсят футболисти от чужбина за постовете..

публикувано на 12.06.19 в 19:57

"Берое" гостува във Враца на старта на новото първенство

„Берое“ ще се изправи срещу „Ботев“ (Враца) като гост в I кръг от Първа професионална лига за сезон 2019/20 г. Това отреди тегленият днес жребий в Националната футболна база в Бояна. Първенството стартира в уикенда на 12-15 юли и в него ще..

публикувано на 12.06.19 в 19:55