„Берое 2016“ стартира с победа

С победа започна участието си в квалификационния турнир за финали на държавното първенство по волейбол за юноши младша възраст домакинът „Берое 2016“. Възпитаниците на Марияна Димова победиха при откриването на турнира в старозагорската спортна зала „Иван Вазов“ „Сливен“ с 3:0 гейма за по-малко от час. В отделните части 25:11, 25:12 и 25:8. В 17 часа е началото на срещата „Черно море“ Варна – „Славия“ София. Утре от 9.30 е двубоят „Берое 2016“ – „Черно море“. Следващата среща утре е от 11 часа. Съперници в нея ще бъдат „Сливен“ и „Славия“. В следобедната програма утре са включени двубоите „Черно море“ – „Сливен“ от 15.30 и „Славия“ – „Берое 2016“ от 17 часа. За финалите директно се класира победителят в турнира. Съставите, класирани на второ и трето място, ще участват в допълнителен квалификационен турнир.

Пет медала за лекоатлетите на „Берое“

Три златни, един сребърен и един бронзов медал спечелиха лекоатлетите на старозагорския клуб „Берое“ при участието сив 19-тото издание на турнира „Самарско знаме“. В скока на височина при жените Елеонора Драгиева постигна 179 см. и с този резултат..

публикувано на 15.06.19 в 22:14

Три медала за борци на „Берое“

С три медала се завърнаха от участие в Държавното първенство по свободна борба за момчета в Петрич възпитаниците на старозагорския клуб „Берое“. Шампиони станаха Гюлкан Хазим до 57 кг. и Радомир Стоянов до 65. Бронз извоюва Мариян Николов до 75 кг...

публикувано на 14.06.19 в 16:29

250 атлети се очакват на турнира „Самарско знаме“

В събота ще бъде проведено 19-тото издание на турнира по лека атлетика „Самарско знаме“. „Новото тази година е, че за първи път ще проведем три от стартовете на полигона над стадион „Берое“, съобщи в интервю за радио „Стара Загора“ Емилия Драгиева,..

публикувано на 14.06.19 в 15:46

Елиаш се завръща в „Берое“

Един от любимците на „беройската“ публика Елиаш Да Силва се завръща в клуба и от следващата седмица започва работа в ДЮШ. Бразилецът ще бъде помощник на Атанас Димитров в „Берое“ U16 и ще отговаря за изграждането на технически умения при децата в..

публикувано на 14.06.19 в 14:23

Даниел Ладжев стана първи в Австрия

Възпитаникът на старозагорския клуб по таекуондо „Августа“ Даниел Ладжев участва в „Австрия Оупън“, откритото първенство на Австрия по таекуондо, версия WTF, и спечели първо място в своята категория до 55 кг. при юношите. „Това е най-силният турнир..

публикувано на 13.06.19 в 15:41

"Берое" започна подготовка за новия сезон с двама нови

"Берое" започна подготовка за новия сезон в Първа професионална футболна лига. Новите попълнения са десният бек Петко Цанков и крилото Юлиян Ненов. Спортният директор на клуба Валентин Грудев заяви, че се търсят футболисти от чужбина за постовете..

публикувано на 12.06.19 в 19:57

"Берое" гостува във Враца на старта на новото първенство

„Берое“ ще се изправи срещу „Ботев“ (Враца) като гост в I кръг от Първа професионална лига за сезон 2019/20 г. Това отреди тегленият днес жребий в Националната футболна база в Бояна. Първенството стартира в уикенда на 12-15 юли и в него ще..

публикувано на 12.06.19 в 19:55

Никола Нешев завърши шести

В румънския град Мамая бяха проведени финалите на индивидуалните Европейски училищни първенства по шахмат. В българския отбор бяха включени двама старозагорци. „Фабияна Костадинова бе неуверена в началото на състезанието, постепенно навлезе във..

публикувано на 12.06.19 в 15:42

Четири медала за старозагорски джудисти

Във Варна бе проведено третото издание на силен международен турнир по джудо. „Участваха над 100 състезатели от Русия, 30 от Украйна и по 20 от Молдова и Румъния, кактои доста от България, разделени в четири възрастови групи от 2011-2012 до..

публикувано на 11.06.19 в 16:03

Две сребърни отличия за Илиян Иванов

В София бе проведено Държавното първенство по спортна стрелба с пушка. Възпитаникът на старозагорския клуб „Августа 1992“ Илиян Иванов спечели два сребърни медала при юноши младша възраст. „Илиян на „60 изстрела легнал“ можеше да вземе и златото,..

публикувано на 11.06.19 в 15:38