Две сребърни отличия за Илиян Иванов

В София бе проведено Държавното първенство по спортна стрелба с пушка. Възпитаникът на старозагорския клуб „Августа 1992“ Илиян Иванов спечели два сребърни медала при юноши младша възраст. „Илиян на „60 изстрела легнал“ можеше да вземе и златото, не му достигнаха три точки“, каза за радио „Стара Загора“ Георги Кочеренко, треньор на „Августа 1992“. Той е доволен от показаното и от Михаела Танова при момичетата. А Ивайло Иванов при момчетата просто е прегорял в желанието си за успех. Опитният Иво Михайлов завърши пети. В четвъртък в Стара Загора е тренировката, а в петък, събота и неделя са стрелбите от Държавното първенство на пистолет. „Имаме добри състезатели с шаносве за отличия“, съобщи Георги Кочеренко. Той визира Александър Горанов, който преди години печелеше много отличия при момчетата и юношите, а сега ще участва при мъжете. Самият Георги Кочеренко ще стартира също при мъжете. Вацлав Стоянов е с шансове за медали при юношите младша възраст. Очаква се в края на седмицата в Стара Загора да мерят сили най-добрите у нас в този спорт.

Стефан Христов отново с медал

Старозагорският клуб „Верея“ и Община Стара Загора бяха домакини на състезанието по колоездене за купа „Стара Загора“. „Участваха около 120-130 колоездачи от цяла България“, съобщи за радио „Стара Загора“ Стефан Христов, състезател и президент на..

публикувано на 26.06.19 в 15:55

Силно представяне на Теодор Митев и Алтея Стоева в Румъния

От международен турнир в Румъния се завърнаха представителите на СК „Бадминтон - Стара Загора“ Алтея Стоева и Теодор Митев. Те участваха при децата до 11 години. Алтея е първа в единичното класиране при момичетата и втора на двойки, заедно с..

публикувано на 25.06.19 в 15:46

Силен край на сезона за джудистите

С няколко медала пиключиха сезона възпитаниците на старозагорския клуб по джудо и самбо „Недьо Ранчев“. В македонския град Струга бе проведен силен международен турнир. От старозагорския клуб участваха четирима състезатели. При кадетите в категория..

публикувано на 24.06.19 в 15:40

Алтея Стоева и Теодор Митев са на турнир в Румъния

Двама малки бадминтонисти от СК „Бадминтон – Стара Загора“ са в Румъния. Там Алтея Стоева и Теодор Митев участват в международен турнир. Състезанието стартира днес. „Те участват на единично при момчетата   и момичетта, и на смесени двойки до 11..

публикувано на 21.06.19 в 16:45

Вацлав Стоянов спечели бронз

Старозагорският клуб „Августа 1992“ бе домакин на Държавното първенство по спортна стрелба с пистолет за всички възрасти. „Състезанието бе много натоварено, програмата бе сгъстена, участваха 250 състезатели“, разказа за радио „Стара Загора“ Георги..

публикувано на 20.06.19 в 15:38

Четири медала за шахматисти от „Траяна 2011“

Четири медала спечелиха възпитаниците на старозагорския шахматен клуб „Траяна 2011“ при участието си в две състезания. В Раднево бе проведен традиционния турнир по ускорен шах на клуб „Марица Изток“. Там 15 годишният Никола Нешев спечели златен..

публикувано на 19.06.19 в 15:52

13 медала за клуб „Добри Костин“

С 8 златни, 2 сребърни и 5 бронзови медала се завърнаха от Държавното първенство по скокове на пътека и батут 14 представители на старозагорския клуб „Добри Костин“. Със злато се окичиха Мариян Михалев два пъти, Анита Макулова, Мартин Димитров,..

публикувано на 18.06.19 в 16:15

Шесто място за девойките на „Берое Стара Загора“

На шесто място се класира отборът на „Берое Стара Загора“ в проведените в София финали на Държавното първенство по баскетбол за девойки. „Бяхме в много силна група, в нея загубихме от най-добрите в страната, „Септември“ и „Черно море“, победихме..

публикувано на 17.06.19 в 16:50

Пет медала за лекоатлетите на „Берое“

Три златни, един сребърен и един бронзов медал спечелиха лекоатлетите на старозагорския клуб „Берое“ при участието сив 19-тото издание на турнира „Самарско знаме“. В скока на височина при жените Елеонора Драгиева постигна 179 см. и с този резултат..

публикувано на 15.06.19 в 22:14

Три медала за борци на „Берое“

С три медала се завърнаха от участие в Държавното първенство по свободна борба за момчета в Петрич възпитаниците на старозагорския клуб „Берое“. Шампиони станаха Гюлкан Хазим до 57 кг. и Радомир Стоянов до 65. Бронз извоюва Мариян Николов до 75 кг...

публикувано на 14.06.19 в 16:29