Четири медала за шахматисти от „Траяна 2011“

Четири медала спечелиха възпитаниците на старозагорския шахматен клуб „Траяна 2011“ при участието си в две състезания. В Раднево бе проведен традиционния турнир по ускорен шах на клуб „Марица Изток“. Там 15 годишният Никола Нешев спечели златен медал, купа и велосипед като награда за първото си място във възраст до 16 години. Трети в тази възраст се класира друг възпитаник на „Траяна 2011“, Иван Иванов. Крум-Петър Кисьов стана трети до 14 години, а той  е на 12 години. „Участваха 107 шахматисти, ние сме с три медала при петима участници“, обобщи Боян Тонков, треньор на „Траяна 2011“. В Трявна бе проведен турнирът „Слънцата на Трявна“. Фабиана Костадинова се класира на второ място във възраст до 10 години при момичетата. Самата тя е на 9 години. „В много добра форма са и Фабиана и Никола, искам да съхраня тази форма и занапред, поради това може да се наложи да участваме в турнири в Австрия или Гърция“, разкри Боян Тонков. В България през лятото не се организират състезания по шахмат. А лятото е най-подходящото време за подготовка. Турнирът в Австрия е от 13 юли, а в Гърция след 4 август. „Ще опитаме да участваме поне в едното от двете състезания, а ако е възможно и в двете“, допълни треньорът.

Плувци на „Траяна“ отново стартират в столицата

За участие в Държавното първенство по плуване за юноши и девойки младша възраст се готвят 11 плувци от старозагорският клуб „Траяна“. Състезанието ще бъде на басейна „Спартак“ в София“, съобщи за радио „Стара Загора“ Стефан Вачев, треньор в..

публикувано на 16.07.19 в 15:46

Бадминтонистите спечелиха нови медали

Силно се представиха състезателите от СК „Бадминтон – Стара Загора“ на международния турнир „Братя Касабян“ в Хасково. До 13 години Боян Боев е втори на двойки момчета, заедно с Цветан Иванов от Димитровград. До 15 години Явор Христов на двойки с..

публикувано на 15.07.19 в 15:38

"Берое" с ударно начало на сезона

"Берое" започна по прекрасен начин новия сезон в българското футболно първенство. Старозагорци се наложиха като гост над "Ботев" Враца с 3:1. Двама от голмайсторите бяха португалци - Педро Еуженио и Рубен Бригидо, а третото попадение отбеляза Милен Желев...

публикувано на 12.07.19 в 20:41

Виктор Кирков: Футболът и спорта трябва да възпитават, но това не се случва от много години

Държавата е готова да помогне на реформа в детско-юношеския футбол у нас, стратегията как да бъде извършена тя обаче трябва да бъде създадена от клубовете и Българския футболен съюз. Това мнение изказаха нееднократно в последните седмици и..

публикувано на 12.07.19 в 17:31

„Ботев“ Гълъбово приключва подготовката си

С контролна среща със „Загорец“ в Нова Загора ще приключи подготовката си за новото първенство във Втора лига „Ботев“ Гълъбово. Двубоят е утре, събота, от 18 часа. В последните си две играни контроли отборът на „Ботев“ завърши наравно 1:1 с „Арда“..

публикувано на 12.07.19 в 16:30

Сега в "Берое" може би го няма този дух и ангажираност към инициативите на града

В началото на седмицата премиерът Бойко Борисов изрази готовност държавата да финансира изцяло подготовката на детско-юношеските отбори на футболните клубове у нас. "Ние като правителство инвестираме много в образование. Спортът и физическата..

публикувано на 12.07.19 в 12:28

Националният отбор за девойки ще отпътува за Турция

За участие в международен турнир в Турция ще отпътува утре националният отбор на България по баскетбол за девойки до 21 години. От началото на месеца съставът е в Стара Загора на подготовка под ръководството на старши треньора Таня Гатева и..

публикувано на 11.07.19 в 16:05

18 медала за грации на „Берое“

От участие в силен международен турнир по художествена гимнастика в Рим се завърнаха 10 възпитанички на старозагорския клуб „Берое“. „Спечелихме 11 златни, 5 сребърни и 2 бронозови медала“, съобщи за радио „Стара Загора“ Антоанета Терзиева, старши..

публикувано на 11.07.19 в 15:48

Силно представяне на гимнастичките

Силно се представиха възпитаничките на старозагорския клуб „Спортна гимнастика“ при участието си в Държавното лично-отборно първенство в столичната зала „Арена Армеец“. „Състезанието бе доста тежко и продължи шест дни, участвахме с шест пълни..

публикувано на 10.07.19 в 16:46

Тежко състезание пред плувци на „Траяна“

За участие в Държавното първенство по плуване за мъже и жени в столицата ще пътуват 11 състезатели от старозагорския клуб „Траяна“. „Повечето от нашите плувци са по-млади, ще бъде много тежко състезание“, каза за радио „Стара Загора“ Стефан Вачев,..

публикувано на 09.07.19 в 15:52