„Берое“ ще играе с „Охрид“

Отборът на „Берое“ ще играе с македонския „Охрид“ в спор за третото място в турнира в памет на Георги Христов, който се провежда в Ботевград. Срещата е във вторник от 17 часа. Във финалният сблъсък от 19 часа ще се срещнат домакините от „Балкан“ и „Рилски спортист“ Самоков.

До това завършване на турнира се стигна след двете полуфинални срещи, „Берое“ – Рилски спортист“ 80:87 точки и „Балкан“ – „Охрид“ 95:81. Мачът на „Берое“ с отбора от Самоков започна оспорвано. След 10 минути игра възпитаниците на Любомир Минчев водеха с 26:22. През втората четвърт обаче отборът на „Рилски спортист“ стигна до обрат и на полувремето водеше с 48:38. След паузата съставът на „Берое“ опита да стопи преднината на противниковия отбор, но в последна сметка „Рилски спортист“ спечели. Игор Кесар бе най-резултатен за победителите и записа 21 точки. Брандън Браун добави 18.

За „Берое“ Остин Прайс игра силно и отбеляза 29 точки, Нашон Джордж реализира 15, а Деян Карамфилов вкара 11.

Бойци на „Августа“ с четири медала

Силно се представиха състезателите от старозагорския клуб „Августа“ на Балканиадата по таекуондо, версия WTF, проведена в Самоков. Даниел Ладжев и Симеон Димитров спечелиха шампионските титли в своите категори и възрасти. С бронз се окичиха Мариса..

публикувано на 17.09.19 в 13:40

Кметът Живко Тодоров ще се срещне с европейския вицешампион по таекундо Даниел Ладжев

Днес от 11.30 часа, в зала 203 на Община Стара Загора кметът Живко Тодоров ще се срещне с европейския вицешампион по таекундо Даниел Ладжев. Състезателят на ТК „Августа“ – Стара Загора извоюва титлата по време на европейското първенство по..

публикувано на 17.09.19 в 08:20
Ани Георгиева-beroe.bg

Йосипович спаси „Берое“ от поредна издънка

"Берое" спечели с минималното 1:0 над "Витоша"(Бистрица) в последната среща от IX кръг на Ефбет лига. Успехът за старозагорци дойде след много пропуски през първата част и изключително бледо представяне през вторатa. В герой за домакините се превърна..

публикувано на 16.09.19 в 21:55

На 28 и 29 септември отново Писта Стара Загора

На 28 и 29 септември (събота и неделя) в Стара Загора ще се състои автомобилното състезание „Писта Стара Загора", четвърти  кръг от Националния шампионат по затворен маршрут.  Тренировките ще започнат от 12.30 часа в събота, а на 29 септември от 10 часа..

публикувано на 16.09.19 в 16:50

Николай Колев стана световен шампион

Старозагорецът Николай Колев стана световен шампион по спортна стрелба за ветерани. Състезаващият се за великотърновския клуб „АП спорт“ бивш възпитаник на клуб „Августа 1992“ участва във възраст 55-65 години на Първото световно първенство за..

публикувано на 16.09.19 в 15:27

Волейболистките се готвят за международен турнир

За участие в международен турнир по волейбол се готвят състезателките от старозагорския клуб „Берое“. Надпреварата ще бъде от 20 до 22 септември. „Пътуваме за Констанца на 19 септември“, съобщи за радио „Стара Загора“ Петър Дочев, старши треньор на..

публикувано на 13.09.19 в 16:02

В „Берое 2016“ очакват жребия за първенството

Преди месец волейболният „Берое 2016“ започна подготовка за новия сезон в мъжката Висша лига, група „Б“. Жребият обаче ще бъде теглен след края на Европейското първенство. „Проведохме лагер в Смолян, в който акцентирахме върху физическата..

публикувано на 11.09.19 в 15:01

Баскетболистите станаха трети в Ботевград

Трето място зае баскетболният „Берое“ в турнира в памет на легендата на „Балкан“ Георги Христов, проведен в Ботевград. В спор за бронза старозагорци надделяха над македонския „Охрид“ с 88:84 точки. Срещата бе оспорвана и интересна. След промени..

публикувано на 10.09.19 в 22:10

Плувците на „Траяна“ отново са в басейна

От вчера възпитаниците на старозагорския клуб по плуване „Траяна“ подновиха тренировки. „Имахме почивка от десетина дни след лагер в къмпинг „Каваците“, съобщи за радио „Стара Загора“ Стефан Вачев, треньор в клуба. Специалистът се надява в..

публикувано на 10.09.19 в 15:11

Даниел Ладжев стана втори в Европа

Възпитаникът на старозагорския клуб по таекуондо „Августа“ Даниел Ладжев спечели сребърен медал на Европейското първенство във версия ITF за младежи и девойки до 21 години, проведено в шведския град Хелзингборг. „Даниел е на 16 години, а победи..

публикувано на 09.09.19 в 16:01