Нови титли и медали в бадминтона

Блестящи прояви имаха състезателите от СК „Бадминтон – Стара Загора“ в почивните дни. Клубът бе домакин на Държавното първенство за юноши и девойки до 19 години. В това състезание старозагорци спечелиха първите места и при юношите и при девойките. За юношите участваха Димитър Ненчев, Станислав Зланков, Георги Димов и Георги Ангелов, а при девойките Йоана Ангелова, Петя Касабова, Виктория Ганчева и Симона Станкова.

Бадминтонисти от Стара Загора в по-малките възрасти се включиха в две състезания в Загреб. Едното от тях бе „Загреб Ют Оупън“ за участници до 17 години. Там Атанас Халачев, Пламен Михалев, Мирослав Димитров и Стивън Николаев при юношите стигнаха до осминафинали, а Стивън и до четвъртфинал. Той спечели бронз на смесени двойки с партьнорката си Михаела Чепишева от Първомай. Другото състезание бе за деца до 9, до 11, до 13 и до 15 години и в него се включиха над 300 състезатели. Теодор Митев стана първи единично и на двойки във възраст до 11 години. „Той бе обявен за най-добър състезател в състезанието при момчетата в тази възраст“, съобщи за радио „Стара Загора“ Нанко Чорчопов, треньор в старозагорския клуб. Алтея Стоева при момичета до 11 години също спечели състезанието и грабна златото.

На двойки в тази възраст Симеон Халачев стана трети с партньора си от Първомай. Явор Христов игра в два финала до 15 години. В края на следващата седмица във Велико Търново предстои Държавното отборно първенство във възраст до 11 години.

"Берое" отново победи в страхотно дерби

Баскетболистите на "Берое" завоюваха поредната си страхотна победа в Националната баскетболна лига. След знаменития обрат срещу "Балкан" като гост в предишния кръг, днес беройци се наложиха и над друг от преките си конкуренти в шампионата. Старозагорци..

публикувано на 16.11.19 в 20:03

„Берое“ – „Марица“ 0:3 гейма

Волейболният „Берое“ прие шампиона „Марица“ Пловдив в среща от 5 кръг на първенството на женската НВЛ и загуби с 0:3 гейма. Срещата започна равностойно. Постепенно шампионките излязоха напред в резултата и до края на първия гейм не позволиха обрат...

публикувано на 15.11.19 в 22:13

Кадети на "Берое" в националния

Петима състезатели от клуба по борба „Берое“ в свободния стил участваха в съставите на националния отбор „А“ и „Б“ на проведения в Русе турнир за кадети „Русенски легенди“. Отбор „А“ спечели турнира побеждавайки Румъния, а отбор „Б“ стана трети с..

публикувано на 13.11.19 в 14:59

Даниел Ладжев стана първи в Загреб

Възпитаникът на старозагорския клуб „Августа“ по таекуондо, версия WTF Даниел Ладжев, се завърна със златен медал от турнира „Загреб Оупън“ в Хърватска. Той спечели титлата в категория до 55 кг. при юношите. В първата среща Даниел преодоля трудно..

публикувано на 12.11.19 в 15:52

Пет отличия за малки джудисти

С пет медала се завърнаха от участие в силен международен турнир по джудо в Скопие възпитаниците на старозагорския клуб „Недьо Ранчев“. Радостин Кирилов при най-малките стана първи до 38 кг. При по-големите, родени през 2006 година, Пламен..

публикувано на 11.11.19 в 16:27

"Берое" отново се провали срещу "Арда"

"Берое" записа втора загуба през сезона от "Арда" Кърджали и общо девета от едва 16 мача в първенството. Гостите победиха с 1:0 с гол от дузпа на Радослав Василев. Мартин Камбуров пропусна наказателен удар в края на срещата, което означава осма позиция..

публикувано на 10.11.19 в 14:40

Успех на волейдамите в Димитровград

Втора победа в първенството на НВЛ за жени записа отборът на „Берое“. Старозагорки гостуваха на „Раковски“ в Димитровград и спечелиха с 3:0 гейма. В отделните части 25:21, 25:23 и 25:16 точки. Възпитаничките на Петър Дочев превъзхождаха през цялото..

публикувано на 09.11.19 в 20:42

„Берое 2016“ победи и „Дея спорт“

В среща от третия кръг на първенството в мъжката НВЛ, Висша лига, Източна група, „Берое 2016“ прие „Дея спорт“ Бургас и победи с 3:1 гейма. Срещата започна равностойно, след което старозагорци поведоха с точка и не успяваха да се откъснат повече. В..

публикувано на 09.11.19 в 20:28

Знаменит обрат на баскетболния "Берое"

"Берое" осъществи един от най-страхотните си обрати в последните години и то срещу основен опонент в битката за призовите места. При гостуването си в Ботевград на местния "Балкан" беройци заличиха пасив от цели 21 точки, който имаха в третата..

публикувано на 09.11.19 в 19:59

Поражение за волейболния „Берое“

В среща от третия кръг на първенството в женската НВЛ „Берое“ прие ЦСКА и загуби в своята зала „Иван Вазов“ с 2:3 гейма. В отделните части 22:25, 22:25, 25:22, 25:23 и 14:16 точки. В началото старозагорският отбор започна силно, но възпитаничките..

публикувано на 06.11.19 в 23:08