Петима стрелци отпътуваха за Ямбол

Над 100 спортисти и любители участваха в турнира по спортна стрелба, посветен на Празника на Стара Загора. „Получи се добро, приятно състезание, като празник“, обобщи Георги Кочеренко, треньор на клуба организатор „Августа 1992“. При момичетата до 14 години при стрелбата с пневматично оръжие победи Мартина Атанасова, втора стана Даниела Петрова, а трета Мария Стефанова. В тази възраст при момчетата спечели Красимир Божев, след него се наредиха Калоян Мостакеров и Добромир Танев. При юношите над 14 години първото място извоюва Вацлав Стоянов, втори стана Йоан Нанев и трети Георги Радев. В състезанието за администрация и журналисти при жените победи Красимира Чахова, следвана от Мирена Борисова и Жейна Желева. При мъжете Александър Коджабашев стана първи, втори бе Желязко Динев, а трети Петко Крумов. При стрелбата с огнестрелно оръжие в едната дисциплина победи Иван Калчев, втори стана Христофор Йомов, а трети Иван Савов. В другата дисциплина победи Христофор Йомов, втори се класира Матей Мачев, а трети Иван Калчев. Днес петима старозагорски стрелци отпътуваха за Ямбол. Там до неделя ще бъде турнирът на местния клуб „Диана“.

Ново злато за Даниел Ладжев

Нов успех постигна възпитаникът на старозагорският клуб по таекуондо, версия WTF, „Августа“ Даниел Ладжев. Младият талант се изяви на турнира „Дракула Оупън“ в румънския град Яши. „В първата среща Даниел игра с Новак Танич, национал на Сърбия,..

публикувано на 21.11.19 в 17:11

Седем медала за плувци на „Траяна“

Със седем медала се завърнаха от участие в турнир „Спринт“, организиран от едноименния пловдивски клуб, възпитаниците на старозагорския клуб по плуване „Траяна“. Един от тях е златен, а пет са сребърни. Ангел Маргаритов е втори на „100 метра..

публикувано на 21.11.19 в 16:09

"Берое" отново победи в страхотно дерби

Баскетболистите на "Берое" завоюваха поредната си страхотна победа в Националната баскетболна лига. След знаменития обрат срещу "Балкан" като гост в предишния кръг, днес беройци се наложиха и над друг от преките си конкуренти в шампионата. Старозагорци..

публикувано на 16.11.19 в 20:03

„Берое“ – „Марица“ 0:3 гейма

Волейболният „Берое“ прие шампиона „Марица“ Пловдив в среща от 5 кръг на първенството на женската НВЛ и загуби с 0:3 гейма. Срещата започна равностойно. Постепенно шампионките излязоха напред в резултата и до края на първия гейм не позволиха обрат...

публикувано на 15.11.19 в 22:13

Кадети на "Берое" в националния

Петима състезатели от клуба по борба „Берое“ в свободния стил участваха в съставите на националния отбор „А“ и „Б“ на проведения в Русе турнир за кадети „Русенски легенди“. Отбор „А“ спечели турнира побеждавайки Румъния, а отбор „Б“ стана трети с..

публикувано на 13.11.19 в 14:59

Даниел Ладжев стана първи в Загреб

Възпитаникът на старозагорския клуб „Августа“ по таекуондо, версия WTF Даниел Ладжев, се завърна със златен медал от турнира „Загреб Оупън“ в Хърватска. Той спечели титлата в категория до 55 кг. при юношите. В първата среща Даниел преодоля трудно..

публикувано на 12.11.19 в 15:52

Пет отличия за малки джудисти

С пет медала се завърнаха от участие в силен международен турнир по джудо в Скопие възпитаниците на старозагорския клуб „Недьо Ранчев“. Радостин Кирилов при най-малките стана първи до 38 кг. При по-големите, родени през 2006 година, Пламен..

публикувано на 11.11.19 в 16:27

"Берое" отново се провали срещу "Арда"

"Берое" записа втора загуба през сезона от "Арда" Кърджали и общо девета от едва 16 мача в първенството. Гостите победиха с 1:0 с гол от дузпа на Радослав Василев. Мартин Камбуров пропусна наказателен удар в края на срещата, което означава осма позиция..

публикувано на 10.11.19 в 14:40

Успех на волейдамите в Димитровград

Втора победа в първенството на НВЛ за жени записа отборът на „Берое“. Старозагорки гостуваха на „Раковски“ в Димитровград и спечелиха с 3:0 гейма. В отделните части 25:21, 25:23 и 25:16 точки. Възпитаничките на Петър Дочев превъзхождаха през цялото..

публикувано на 09.11.19 в 20:42

„Берое 2016“ победи и „Дея спорт“

В среща от третия кръг на първенството в мъжката НВЛ, Висша лига, Източна група, „Берое 2016“ прие „Дея спорт“ Бургас и победи с 3:1 гейма. Срещата започна равностойно, след което старозагорци поведоха с точка и не успяваха да се откъснат повече. В..

публикувано на 09.11.19 в 20:28