Акценти

Закриване на ветроходен сезон 2018 в Яхт Клуб „Кап. Георги Георгиев – Порт Варна”

На 8 и 9 декември Яхт клуб „Кап. Г. Георгиев – Порт Варна” ще бъде домакин на първото издание на регата „Св. Николай Чудотворец – Порт Варна” за шверботните класове Оптимист, Лазер 4,7 и 420. Зимното състезание се подготвя изцяло по инициатива на родители и клубни членове, като покана е разпратена до всички български черноморски кубове,..

публикувано на 08.12.18 в 16:37

"Черно море" взе трета поредна победа

Черно море надделя над Локомотив (Пловдив) с 2:0 в мач от XIX кръг на Първа лига на стадион "Тича". Третата поредна победа на "моряците", при това без допуснат гол и пета поредна у дома им позволи да излязат на пето място преди гостуването на Берое във Враца от 15 часа. Ако заралии не загубят, варненци ще останат шести и след този кръг.  В  14-ата..

публикувано на 08.12.18 в 15:16

Без таксита пред Катедралата във Варна

Традиционното място за таксиметрови коли бе освободено още снощи. Причината е провеждането на 20-то юбилейно рали за ретро автомобили "Обиколка на Варна". Промяната ще остане в сила до 18 часа днес, когато ще се състои финалът на състезанието. То е шести кръг от националният ретро рали шампионат с коефициент 2.  Организира се от „Нептун Мотор Спорт”, Съюз..

обновено на 08.12.18 в 07:20

Правата на Даяна Димитрова и треньора и спрени завинаги

Българска федерация по вдигане на тежести (БФВТ) спира завинаги правата на състезателката от спортен клуб Добрич Даяна Димитрова, дала положителна проба за диуретика фуросемид на европейското първенство за девойки в Полша през октомври. Ръководството на БФВТ определя случая като лична грешка на състезателката и не приема обясненията на..

публикувано на 07.12.18 в 15:23

Георги Илиев отново в групата на "моряците"

Една промяна направи треньорът Илиан Илиев в групата на Черно море за мача с Локомотив /Пловдив/ от 19-ия кръг на Първа професионална лига. На мястото на контузия Мартин Минчев сред 18-те се завръща капитанът Георги Илиев, който пропусна гостуването на Берое заради вирус. Аут за срещата са контузените Атанас Зехиров, Благой Макенджиев, Емил Янчев и Мехди..

публикувано на 07.12.18 в 15:15

Канчо Хацуо Рояма: България има голямо място в киокушин

„България има много голямо място в световното семейство на киокушин“, заяви Канчо Хацуо Рояма (IX дан)- съпредседател на Kyokushin World Union (KWU) и президент на Kyokushin-kan International Karate Organizaton. Той е един от малкото ученици на създателя на киокушин Масутацу Ояма. От днес до неделя Европейско и Световно първенство по карате киокушин се..

публикувано на 07.12.18 в 12:21

“Златната топка“ гостува във Варна

Христо Стоичков прави уникален жест за феновете си в пет български града, като ще им предостави оригиналната “Златната топка“ за персонална снимка. В София, Пловдив, Ямбол, Бургас и Варна единственият българин, носител на най-престижния индивидуален трофей във футбола, ще раздаде автографи върху официалната си биография “Историята“. По време на срещата..

публикувано на 07.12.18 в 11:10
Адриан Андреев

Адриан Андреев отпадна на сингъл, но продължава на двойки

Адриан Андреев се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис за юноши и девойки "Ориндж Боул" в Плантейшън, щата Флорида, който е от най-високата категория "А". Надпреварата се води неофициално световно първенство по тенис за таланти от 12 до 18 години.  Поставените под №1 Андреев и Антон Матусевич (Великобритания), победиха..

публикувано на 07.12.18 в 10:29

Стойчев и Казийски останаха без отбор

Спортният директор Радостин Стойчев и българските волейболисти Матей Казийски, Николай Пенчев и Аспарух Аспарухов се разделиха с полския тим Сточния (Шчечин). Споразумения за напускане са подписани и с останалите класни играчи. Тимът остана без основния си спонсор в началото на сезона и е със сериозни финансови проблеми. Босът на клуба Якуб Маркевич обаче..

публикувано на 07.12.18 в 09:13

Мартин Минчев ще пропусне домакинството срещу "Локомотив"

Нападателят на Черно море Мартин Минчев ще пропусне домакинството на Локомотив /Пловдив/ заради контузия. Младият футболист е с разтежение от двубоя с Берое, като надеждата на лекарския щаб е той да бъде на линия за последния мач на варненци за 2018 година с Витоша, съобщиха от клуба. По индивидуална програма тренират вратарят Благой..

публикувано на 07.12.18 в 07:48

Пьотр Нестеров е Спортист на Европа за 2018 г за 16-годишни

Варненският тенисист Пьотр Нестеров е определен за Спортист на Европа за 2018 г за 16-годишни! Личният му треньор Кристиян Илиев уточни, че през март талантът от Варна навършва 16, но януари ще участва на турнир в Белград за 18-годишни. „Тренираме здраво в момента. Най-вече за физическа подготовка, и с кандиционен треньор. Годината беше добра и трябва да..

публикувано на 07.12.18 в 07:35

ЦСКА-София измъкна точка от "Лудогорец"

ЦСКА-София и Лудогорец завършиха 1:1 в дербито на 18-ия кръг на Първа лига, а след този резултат разликата на върха остана 6 точки в полза на шампионите. Клаудиу Кешерю откри резултата за разградчани преди почивката, а след това Десподов изравни с красив удар от въздуха. Мачът не блестеше с много футболни достойнства, но и двата гола изглеждаха изработени..

публикувано на 07.12.18 в 07:32

Варна домакин на силни надпревари по карате киокушин

Двете най-големи и мащабни събития за света на карате киокушин ще се проведат за пръв път в България през декември. Българската карате киокушин федерация и Kyokushin World Union (KWU) организират 2-ро Европейско първенство по карате киокушин за мъже, жени и ветерани и 6-то Открито световно първенство по бойното изкуство за юноши и девойки...

публикувано на 07.12.18 в 06:26

Националите по футзал с две загуби в контролите

Националният отбор на България по футзал инкасира загуба и във втората контрола срещу Молдова.  Снощи избраниците на селекционера Емо Минчев играха доста по-добре, отколкото в първата среща и дори през втората част водеха с 3-2 над молдовците, но допуснаха обрат за 3-5. Резултатът бе открит от Обада в 9-ата минута, но секунди по-късно Николай Ненков..

публикувано на 06.12.18 в 15:12

Даяна Димитрова е хваната за втори път с допинг

Щангистката Даяна Димитрова е хваната за втори път с допинг. Състезателката от Спортен клуб по вдигане на тежести „Добрич” е дала положителна проба за диуретика фуросемид по време на Европейското първенство за младежи и девойки в полския град Замосп през октомври. Там тя спечели шампионската титла в категория до 48 кг с двубой от 164 килограма. От..

публикувано на 06.12.18 в 10:38

ЦСКА отпадна от "Чалъндж къп"

Волейболният отбор на ЦСКА приключи участието си в третия по сила европейски клубен турнир "Чалъндж къп". Момчетата на треньора Александър Попов паднаха като гости на белгийския Волей Хаасроде (Льовен) с 0:3 (23:25, 16:25, 21:25) в мач-реванш от 1/16-финалите на турнира,в пълната с близо 3000 зрители спортна зала в Хеверлее-Льовен. Така след две загуби с..

публикувано на 06.12.18 в 08:03

Адриан Андреев се класира за третия кръг на "Ориндж Боул"

Адриан Андреев се класира за третия кръг на турнира по тенис за юноши и девойки "Ориндж Боул" в Плантейшън, щата Флорида, който е от най-високата категория "А". Надпреварата се води неофициално световно първенство по тенис за таланти от 12 до 18 години. Андреев, който е водач в схемата победи със 7:5, 6:1 Лилиан Мармузе от Франция. Той изоставаше с 3:5 в..

публикувано на 06.12.18 в 07:57

"Юнайтед" и "Арсенал" правят реми в английското дерби

Манчестър Юнайтед и Арсенал не успяха да излъчат победител в дербито помежду си от 15-ия кръг на Премиър лийг на “Олд Трафорд”. Двата тима направиха интересен сблъсък, завършил 2:2, като срещата бе изпълнена с грешки от страна и на двата отбора. Гостите първи поведоха в 26-ата минута с попадение на Шкодран Мустафи след груба грешка на Давид Де Хеа, но..

публикувано на 06.12.18 в 07:49

"Левски" изпусна победата срещу "Септември"

Левски изигра безобразен мач при гостуването си на Септеври и предвид показаното на терена логично не успя да победи своя съперник, след като срещата от 18-ия кръг на Първа лига между двата отбора завърши 2:2. Сините на два пъти повеждаха в резултата след точни изстрели на Станислав Костов (60) и Жерсон Кабрал от спорна дузпа в 80-ата минута, но..

публикувано на 06.12.18 в 07:44

"Етър" се изравни с "моряците" на шесто място

"Етър" постигна важен успех в битката за Топ 6. Играчите на Красимир Балъков победиха с 2:1 "Ботев" (Враца) в сблъсък от 18-ия кръг на Първа професионална лига. Първото попадение на стадион "Ивайло" реализира Даниел Младенов още в 7-ата минута. В края на първата част Венцислав Василев удвои аванса на "болярите". Валери Божинов върна интригата в мача с гол..

публикувано на 05.12.18 в 18:20