Щафетата на България осма в Руполдинг

Щафетата на България за мъже завърши на осмо място в старта на 4 по 7,5 километра от Световната купа по биатлон в Руполдинг. Красимир Анев, Антон Синапов, Димитър Герджиков и Владимир Илиев преодоляха трасето за 1:14.55.0 час, въпреки че четиримата използваха общо седем допълнителни патрона, а Антон Синапов на втори пост завъртя една наказателна обиколка след стрелбата от положение прав. Илиев пое последния пост на 11-а позиция, но беше най-бърз в него и успя да спечели три места, като остана само на 6 десети от секунда зад седмия Австрия.
Победител стана тимът на Норвегия в състав Оле Ейнар Бьорндален, Ветле Кристиансен, Хенрик Л'Абе-Лунд и Емил Хегле Свендсен с време 1:13.40.7 час. Скандинавците използваха пет допълнителни патрона, а след последната осма стрелба Свендсен навакса почти 15 секунди изоставане, като след последната височина преди финала застигна и изпревари водещия Антон Бабиков от Русия. Квартетът на руснаците завърши втори на 5.1 секунди, макар че използва само с два допълнителни патрона. Трети финишира Германия на 23.9 секунди след една наказателна обиколка и девет допълнителни патрона.

Наградите на ФИФА, номер 1 е Кристиано Роналдо

Футболист №1 в света за 2017 г е Кристиано Роналдо. Името на победителя бе обявено от легендата Диего Марадона. Това е втора поредна награда за Роналдо. Той благодари и на Меси и на Неймар за отличната година, която изпращат. ФИФА обяви имената на най-добрите 11 футболисти по постове за 2017 година. Сред тях са петима футболисти от еРеал Мадрид: Серхио..

публикувано на 23.10.17 в 23:04

Григор ще е шести поставен

Григор Димитров ще бъде паставен под №6 в основната схема на турнира в „Ролекс Парис Мастърс“, който ще се проведе следващата седмица във френската столица.  Той  ще започне участието си директно от втори кръг.  Григор Димитров ще играе на турнира в Париж за шеста поредна година. До този момент той не е преминавал осминафиналите.

публикувано на 23.10.17 в 16:17

Плувен клуб „Черно море” спечели вицешампионски трофей в турнира „Златна Добруджа”

Вицешампионски трофей отборно спечелиха плувците на ПСК „Черно море” в четвъртото издание на турнира „Златна Добруджа”. Шампион е тимът на домакините – СКПС „Добруджа”. Тридневната надпревара, в която се конкуририха 450 плувци от 19 родни клуба, се проведе на 25-метровия басейн „Русалка“ в Добрич. Турнирът бе в шест възрастови групи, като най-големи..

публикувано на 23.10.17 в 16:13

Само един медал за щангите ни в Албания

На ЕП по вдигане на тежести за младежи и девойки в албанския адриатически град Дуръс, варненецът Христо Христов остана четвърти. В кат. 105 кг при 20-годишните Христо постигна 165 кг изхвърляне и 204 изтласкване. Също при 20-годишните в кат. 90 кг пловдивчанката Джесика Иванова не завърши състезанието поради контузия в коляното. От Албания..

публикувано на 23.10.17 в 08:17

Хамилтън първи в САЩ

Люис Хамилтън стартира от полпозишън за Гран При на САЩ и спечели надпреварата.   Пилотът на Мерцедес добави 25 точки към аткива си. Себастиан Фетел остана втори, но не позволи на пилота на Мерцедес да спечели световната титла в това състезание.  Трети остана Кими Райконен

публикувано на 23.10.17 в 08:03

Григор губи финал

Григор Димитров загуби от Хуан Мартин Дел Потро на финала в Стокхолм. Българинът отстъпи с 4:6, 2:6. Дел Потро направи три пробива и не загуби нито един гейм. Григор допусна шеста загуба от осем мача срещу Дел Потро. Аржентинецът защити титлата си от миналата година. Григо ще участва на финалите в Лондон.

публикувано на 23.10.17 в 08:00

Децата на ФК "Девня" поведоха в класирането

Младите таланти на “Девня 2005” постигнаха поредна победа в първенството на децата. Възпитаниците на Диян Кателиев надиграха драматично гостуващия “Септември” (Тервел) и поведоха в класирането на шампионата. Срещата започна лошо за девненци, които допуснаха гол и въпреки усилията не успяха да го върнат до края на полувремето. След почивката..

публикувано на 22.10.17 в 12:44