21-ВИ МЕЖДУНАРОДЕН ТУРНИР "РУМИ И АЛБЕНА" ВАРНА

120 гимнастички от 7 чуждестранни отбора – Гърция, Кипър, Молдова, Франция, Холандия и 16 български клуба се състеазват този уикенд в 21-то издание на международния турнир „Руми и Албена“. Домакин на турнира е клубът по художествена гимнастика "Чар ДКС" Варна. Както винаги турнирът преминава при изключително добра организация и домакините са организирали истински празник за почитателите на художествената гимнастика
Националният ансамбъл - жени показа демонстративно своите композиции по време на откиването на турнира.
Ерика Зафирова от клуб "Левски Илиана" спечели многобоя при жените в българското класиране на турнира, сребърният медал спечели Йоана Николова от "Чар ДКС" Варна, а бронзовият - Петя Борисова от "Авнангард" София. В международното класиране при жените златния медал завоюва Памела Петрова от "Чар ДКС" Варна, сребърният - съотборничката и Мария Стилянова, а бронзът спечели София Устимова от Франция.
Международното класиране при ДСВ спечели Елизабет Йовчева от "Чар ДКС" Варна, втора се класира Виктория Моргоци от Молдова, а трета - Елеа Джулиано от Франция. В българското класиране при ДСВ първа се класира Анна Келман от "Чар ДКС" Варна, втора се нареди Деница Стефанова от "Импала" Стара Загора, трета - Ивет Минковска от "Левски Триадица".
При девойките, родени през 2004 година в международното класиране златния медал в многобоя спечели Анастасия Гюзот Молдова, среброто отиде при Илона Ауваро от Франция, а трета се класира Ромина Янева от "Чар ДКС"Варна. В българското класиране шампион в многобоя стана Валерия Ватова от "Тракия" Пловдив, втора се класира Никол Петрова от "Чар ДКС" Варна, а трета - Елица Йорданова от "Левски Триадица".
При децата в международното класиране златото спечели Нели Атанасова от "Чар ДКС" Варна. Втора се класира съотборничката й Мариела Христова, а трета е Евгения Паникова от Молдова. В българското класиране шампионската купа спечели Елвира Краснобаева от "Чар ДКС"Варна, сребърният медал спечели Ники Гочева от "Грация мебел стил" Варна, а бронзът - Яница Абрашева от "Левски"София.
Днес е надпреварата при девойките младша възраст.

print Отпечатай

Ветроходецът Светльо Тенев се завърна във Варна

Варненският ветроходец Светьло Тенев се завърна в морската столица след участие в АРК регатата, която стартира миналата година. Всъщност той сега докара яхтата във Варна. В тази регата участваха три български лодки, като катамаранът „Агалина” се класира на второ място, „Блу меджик” са 4-ти в класа си, а Тенев и екипажът му останаха 10-ти. „Имахме доста..

публикувано на 24.05.17 в 14:44

Стефка Костадинова и Валентин Йорданов поощриха млади спортисти

Президентът на БОК Стефка Костадинова и първият вицепрезидент Валентин  Йорданов бяха сред официалните гости при откриването на пролетния Базар  на книгата в НДК. Двамата поощриха млади спортисти, представители на  атлетически клуб „Локомотив“ София и на борцовата школа на ЦСКА, дошли  специално за събитието. Възпитаниците на спортните училища получиха..

публикувано на 24.05.17 в 08:01

Станислав Цонков: Искаме пълна зала за мача

Дори и на предела на възможностите си, всички трябва да намерим сили и да се докажем на 24 май срещу „Рилски спортист“. Хубавото е, че вкарахме 82 точки в първия мач, но проблемът е че получихме 100. Ако съумеем да намалим техните точки, ще спечелим втория мач“, коментира капитанът на „Черно море Тича“ Станислав Цонков. Запитан дали ще успеят да..

публикувано на 24.05.17 в 07:59

Треньорите на КПС "Варна" са оптимисти

Найден Найденов и Йорданка Павлова са треньори в клуб по водна топка „Варна”. Всъщност те и двамата са състезатели при мъжете и жените, като Найден играе за тима на „Комодор”. Двамата са доволни от представянето на юношеския тим на първия финален кръг, който се проведе във Варна. Техният отбор стана лидер, като предстои още един финален кръг, който ще..

публикувано на 23.05.17 в 11:16

Венков си тръгва от Варна

Левият бек на Черно море Михаил Венков напуска клуба до края на седмицата. Не е ясно точно как ще бъде прекратен договора. Венков е в конфликт с треньора Георги Иванов - Гонзо. Защитникът не игра срещу Локо Пд , като никой не изтъкна причините за това. Венков е в Черно море от лятото на 2013 година.

публикувано на 23.05.17 в 08:19

Лукойл поведе

Шампионите от Лукойл Ак започнаха с победа защитата на титлата си в НБЛ. Те се наложиха при домакинството си на Берое (Стара Загора) с 96:81 (18:22; 21:20; 32:22; 25:17 в мач №1 от финалната серия.   Най-резултатен за победителите беше Дани Гибсън - 22 точки.

публикувано на 23.05.17 в 08:00

Варненци губят за бронза

Рилски спортист се наложи над Черно море Тича в първия мач от серията за бронзовия медал в НБЛ.Успех със 102:82 т. Тимът на Людмил Хаджисотиров поведе с 1-0 и се надява на още един успех във Варна, който да му отреди трето място в шампионата.

публикувано на 23.05.17 в 07:58