21-ВИ МЕЖДУНАРОДЕН ТУРНИР "РУМИ И АЛБЕНА" ВАРНА

120 гимнастички от 7 чуждестранни отбора – Гърция, Кипър, Молдова, Франция, Холандия и 16 български клуба се състеазват този уикенд в 21-то издание на международния турнир „Руми и Албена“. Домакин на турнира е клубът по художествена гимнастика "Чар ДКС" Варна. Както винаги турнирът преминава при изключително добра организация и домакините са организирали истински празник за почитателите на художествената гимнастика
Националният ансамбъл - жени показа демонстративно своите композиции по време на откиването на турнира.
Ерика Зафирова от клуб "Левски Илиана" спечели многобоя при жените в българското класиране на турнира, сребърният медал спечели Йоана Николова от "Чар ДКС" Варна, а бронзовият - Петя Борисова от "Авнангард" София. В международното класиране при жените златния медал завоюва Памела Петрова от "Чар ДКС" Варна, сребърният - съотборничката и Мария Стилянова, а бронзът спечели София Устимова от Франция.
Международното класиране при ДСВ спечели Елизабет Йовчева от "Чар ДКС" Варна, втора се класира Виктория Моргоци от Молдова, а трета - Елеа Джулиано от Франция. В българското класиране при ДСВ първа се класира Анна Келман от "Чар ДКС" Варна, втора се нареди Деница Стефанова от "Импала" Стара Загора, трета - Ивет Минковска от "Левски Триадица".
При девойките, родени през 2004 година в международното класиране златния медал в многобоя спечели Анастасия Гюзот Молдова, среброто отиде при Илона Ауваро от Франция, а трета се класира Ромина Янева от "Чар ДКС"Варна. В българското класиране шампион в многобоя стана Валерия Ватова от "Тракия" Пловдив, втора се класира Никол Петрова от "Чар ДКС" Варна, а трета - Елица Йорданова от "Левски Триадица".
При децата в международното класиране златото спечели Нели Атанасова от "Чар ДКС" Варна. Втора се класира съотборничката й Мариела Христова, а трета е Евгения Паникова от Молдова. В българското класиране шампионската купа спечели Елвира Краснобаева от "Чар ДКС"Варна, сребърният медал спечели Ники Гочева от "Грация мебел стил" Варна, а бронзът - Яница Абрашева от "Левски"София.
Днес е надпреварата при девойките младша възраст.

Стоян Ненов /първи от ляво/

Стоян Ненов: "Маратонът е моята кауза"

Стоян Ненов е варненски състезател по маратон, като участва на всички големи прояви у нас през последните години. Той е на 70 г, но това не му попречи да избяга 42,195 км на маратона тази година. Участвал е на много състезания в чужбина, както в маратонското бягане, така и в полумаратонските дистанции. Разказва ни за своето участие на маратон Варна тази..

публикувано на 23.05.18 в 08:43

Янакиев и Либертинов разкахаза за участието си

във варненският автомобилен клуб отново имаше интересна среща със състезатели участвали в редица автомобилни прояви през последната седмица. Янаки Янакиев е навигатор на Данчо Атанасов, като двамата караха първо на рали "Пиргия" в Турция, кръг от балканския шампионат, като станаха първи в класа си и 4-ти в генералното класиране, а след това се..

публикувано на 23.05.18 в 08:18

Рилски спортист – Академик Бултекс 99 /92:77/, бронз за Рилецо

Рилски спортист – Академик Бултекс 99 /92:77/ /19:16, 22:23, 30:22, 21:16/ Рилски спортист спечели малкия финал с 2:0 победи, след като надигра пловдивския тим и във втория мач в Самоков с 92:77. Така отборът на Асен Николов остана на 4-то място в крайното класиране в Националната баскетболна лига, което е най-доброто в клубната история. За..

публикувано на 23.05.18 в 08:02

Виктор Йосифов преминава в Монца

Капитанът на националния отбор на България по волейбол Виктор Йосифов ще продължи кариерата си в Монца. Възпитаникът на варненската волейболна школа подписа договор с клуба от италианския елит за следващата кампания. Това ще бъде четвърти пореден сезон за Йосифов сред най-силните на Апенините и общо седми в кариерата му. През изминалия шампионат роденият..

публикувано на 22.05.18 в 12:14

Етър оцеля, остава в елита

Отборът на Етър ще играе в Първа лига и през следващия сезон. Тимът на на Красимир Балъков спечели с 2:1 гостуването си на Дунав и с общ резултат 4:1 от двете срещи запази мястото си при най-добрите. Тимът на  Малин Орачев ще играе бараж с Царско село. В 57-ата минута се разписа Махамаду Мустафа за русенци. Велко Батрович изравни от дузпа в 68-та. В..

публикувано на 22.05.18 в 07:57

Спартак Вн на победа от бронза

Отборът на Спартак (Варна) спечели първата среща от финала за 3/4-то място в хандбалното първенство при мъжете. Варненци  надиграха домакините от Чардафон с  29:27 (13:11)  и ако спечелят и мач №2, грабват бронза.

публикувано на 22.05.18 в 07:51

ЧАР-ДКС с вицешампионска титла

Отлично представяне на варненските гимнастички на ЧАР-ДКС на Държавно отборно първенство. ДСВ. Те станаха вицешампионки, като отборът е в състав Елизабет Йовчева, Анна Келман и Ромина Янева, с треньори Филипа Филипова, Дарина Кирякова и Таня Иванова.

публикувано на 22.05.18 в 07:50