Кметът на Монтана горд със спортните успехи в града

Кметът на Монтана Златко Живков потвърди назначаването на варненския специалист Атанас Атанасов за наставник на ПФК Монтана. Градоначалникът даде специално интервю за Радио Варна в предаването "Студио спорт".  „Нашият отбор се намира в доста тежка ситуация. Г-н Джамбазки бе подложен на огромно напрежение с оглед на резултатите и предприе правилното решение, да се оттегли от поста. Имаше напрежение в съблекалнята. Изчезна и доверието между футболисти и треньор. Насочихме се към Наско Атанасов защото го познаваме добре. Той доста време игра при нас, беше треньор на отбора. Най-важното е че Атанасов идва доста мотивиран и с огромно желание за работа. Във всеки мач започваме добре, но след това гардът пада и губим. Трябва да се промени този манталитет“, заяви за „Народен спорт“ монтанският кмет. Той призна, че Монтана е единственият малък град у нас, който си позволява да поддържа спорт на такова високо ниво. „Не успявам да посещавам всички важни мачове на отборите ни. Волейболът ни също се бори за медал в турнира за купата на България. Женският ни баскетбол също е в отлична ситуация“, допълни кметът Живков.

print Отпечатай

Черно море победи Септември (София)

Черно море победи Септември (София) с 2:0 в третата си контролна среща от лятната подготовка. Мачът се игра в Разлог, а точни за "моряците" бяха младоците Цветелин Чунчуков и Николай Минков.   В 66-а мин Балджийски открадна топката пред дъгата на наказателното поле, подаде към Георги Божилов, който продължи към Чунчуков и нападателят от точката..

публикувано на 28.06.17 в 08:25

Пьотр Нестеров бе обявен за „Спортист на Варна“

Пьотр Нестеров, състезател по тенис на ТК „Ч.море Елит“, бе обявен за „Спортист на Варна“ за месец май в традиционната месечна анкета. Пьотр е двоен шампион -на сингъл и двойки на турнир в Свиленград, 14 г. Има спечелени два златни медала-сингъл и  двойки на турнир в Сливен. Негов личен треньор е Кристиан Илиев. Пьотр Нестеров стана и №1 на варненското..

публикувано на 27.06.17 в 13:48

Черно море се отказа от Кайене

Черно море няма да предложи договор на 21-годишният Валентино Кайене. Холандският футболист, който се присъедини към лагера на моряците в Банско преди седмица, бе освободен. Кайене взе участие и в двете контроли на “моряците” от лятната подготовка – с Левски и Берое, но не впечатли с изявите си спортно-техническия щаб. Старши треньорът Георги Иванов..

публикувано на 27.06.17 в 10:54

Даниъл Спасов шампион на Tennis International Royal Cup

Даниъл Спасов  състезател на ТК „Черно море-Елит“ стана шампион на третото издание на Tennis International Royal Cup tournament. Турнирът се проведе на кортовете на курортен комплекс Албена. На финала Дани бе безапелационен и не даде нито гейм на съперника си побеждавайки го с 4:0, 4:0. Турнирът се проведе под патронажа на Цар Симеон II и перфектната..

публикувано на 27.06.17 в 10:17

Украинец триумфира в международния турнир по шахмат в Албена

Украинският гросмайстор Виталий Бернадски триумфира в традиционния международен турнир по шахмат в Албена с награден фонд 10 хил. евро, осигурени от БФ по шахмат. Шампионът оглави турнира с 8,5 от 9 възможни точки. Единственото реми той направи в седмия кръг с мм Радослав Димитров, който завърши трети със 7 точки. Със същия актив, но с..

публикувано на 26.06.17 в 16:08

Варненка взе европейска купа в клас „Лазер Радиал“

Мариела Николова от СК „Черно море Бриз“ спечели европейската купа по ветроходство в клас „Лазер Радиал“.  Състезанието се проведе в румънския курорт „Ефория Норд“ от четвъртък до неделя. Мариела спечели 6 от провелите се  8 гонки, а в останалите две завърши втора. В класирането след талантливата 19-годишна варненка  втори остана гръцкия състезател..

публикувано на 26.06.17 в 13:09

Волейболистите ще имат две контроли във Варна

Селекционерът Пламен Константинов събира своите избраници на 6 юни в София. Волейнационалите започват подготовка за участието си на Европволей 2017 в Полша.  Освен състезателите, които взеха участие в Световната лига, селекционерът на България е изпратил повиквателни и на още няколко състезатели - Тодор Алексиев, Боян Йорданов, Мартин Божилов,..

публикувано на 25.06.17 в 12:29